ІНСТРУКЦІЯ
для медичного застосування препарату
ПАНТОКАЛЬЦИН®
(PANTOCALCIN)
Загальна характеристика:
міжнародна назва: гопантенова кислота;
основні фізико-хімічні властивості: таблетки білого кольору, круглої плоско циліндричної форми зфаскою і рискою;
склад: 1 таблетка містить 0,25 г у перерахуванні на 100% речовину гопантеновоїкислоти у вигляді кальцієвої солі (кальцію гопантенат, або пантогам, або кальцієва сіль гопантенової кислоти);
допоміжні речовини: магній карбонат основний, крохмаль картопляний, тальк, кальцію стеарат.
Форма випуску. Таблетки.
Фармакотерапевтична група. Ноотропні засоби. Код АТС N06B X.
Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Фармакологічна дія – ноотропна, проти судомна. Спектр дії пов’язаний з наявністю у структурі гама-аміномасляної кислоти; безпосередньо взаємодіє з ГАМКБ-рецепторно-канальним комплексом. Стимулює анаболічні процеси у нейронах, збільшує утилізацію глюкозиі кисню мозком. Виявляє нейрометаболічну, нейропротекторну і нейротрофічну дії, підвищує стійкість мозку до гіпоксії і впливу токсичних речовин. Нормалізує функціонування нейронів і відновлює втрачені функції, має проти судомну дію, зменшує моторну збудженість. Активізує розумову і фізичну працездатність. Можеінгібувати реакції ацетилування новокаїну та сульфаніламідів (гальмує інактивацію і пролонгує дію).
Фармакокінетика. Швидко всмоктується із шлунково-кишкового тракту, максимальна концентрація у крові досягається через 1 год. Проходить крізьгематоенцефалічний бар’єр, найбільші концентрації утворюються у печінці, нирках, у стінці шлунка і шкірі. Не метаболізується і виводиться з організму протягом 48 год у незміненому вигляді: 67,5% дози екскретується нирками, 28,5% виводиться з фекаліями.
Показання для застосування. Когнітивні порушення при органічних ураженнях головного мозку (у тому числі наслідки нейроінфекцій ічерепно-мозкових травм) та невротичних розладах; екстра пірамідні гіперкінези (міоклонус-епілепсія, хорея Гентингтона, гепатолентикулярна дегенерація, хвороба Паркінсона), а також як коректор екстра пірамідного синдрому (гіперкінетичний і а кінетичний), спричиненого прийманням нейролептиків; при епілепсії сумісно з проти судомними засобами; психоемоційні перевантаження, зниження розумової і фізичної працездатності, для полегшення концентрації увагита запам’ятовування; розлади сечовипускання різної етиології (полакіурія, імперативні позиви, імперативне нетримання сечі, енурез); розумова відсталість у дітей.
Спосіб застосування та дози. Внутрішньо, через 15 - 20 хв після їди. Одноразова доза для дорослих 0,5 - 1 г, для дітей – 0,25 - 0,5 г; добова дозадля дорослих – 1,5 - 3 г, для дітей – 0,75 - 3 г. Курс лікування від 1 до 4місяців, в окремих випадках – до 6 місяців.
Через 3 - 6 місяців можливе проведення повторного курсу лікування.
Дітям при розумовій відсталості по 0,5 г 4 - 6 разів на день, протягом 3місяців; при затримці мовного розвитку по 0,5 г 3 - 4 рази на день протягом 2 -3 місяців.
Для корекції стану при нейролептичному синдромі дорослим по 0,5 - 1 г 3рази на день, дітям – по 0,25 - 0,5 г 3 - 4 рази на день. Курс лікування – 1 -3 місяці.
При епілепсії дітям по 0,25 - 0,5 г 3 - 4 рази на день, дорослим по 0,5- 1 г 3 - 4 рази на день, протягом тривалого часу (до 6 місяців).
При тиках дітям по 0,25 - 0,5 г 3 - 6 разів на день, протягом 1 - 4місяців, дорослим по 1,5 - 3 г на день, протягом 1 - 5 місяців.
При порушеннях сечовипускання дорослим по 0,5 - 1 г 2 - 3 рази на день, дітям по 0,25 - 0,5 г (добова доза 25 - 50 мг/кг). Курс лікування від 2 тижнівдо 3 місяців.
Максимальна добова доза для дітей становить: від 2 місяців до 1 року –0,5 - 1 г; від 1 до 3 років – 1,5 - 2 г; від 3 до 15 років – 2,5 - 3 г.
Побічна дія. Алергічні реакції (риніт, кон’юнктивіт, шкірні висипання). Порушення сну або сонливість, шум у голові – дані симптоми звичайно короткочасні і не потребують відміни препарату.
Протипоказання. Гіпер чутливість, гострі тяжкі захворювання нирок, вагітність (І триместр).
Передозування. Посилення симптоматики побічних явищ. Лікування: активоване вугілля, промивання шлунка, симптоматична терапія.
Особливості застосування. В умовах тривалого лікування не рекомендується одночасне призначення препарату з іншими ноотропними та стимулюючими центральну нервову систему засобами.
У разі появи алергічних реакцій зменшують дозу або відміняють препарат.
Відомості про вплив препарату при годуванні груддю відсутні, тому уперіод лактації рекомендується застосовувати препарат з обережністю.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Пролонгує дію барбітуратів, посилює діюпроти судомних засобів, запобігає побічним явищам фенобарбіталу, карбамазепіну, нейролептиків. Ефект препарату посилюється при поєднанні із гліцином, ксидифоном. Потенціює дію місцевих анестетик ів (новокаїн). Источник
Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей, сухому, захищеному від світла місці при температурі не вище 25°С. Термін придатності –3 роки.