Нормативна база

Лікарські засоби

Інші розділи

Зворотній зв'язок

АРГЕДИН
Назва: АРГЕДИН
Міжнародна непатентована назва: Sulfadiazine
Виробник: "Bosnalijek d.d.", Боснія і Герцеговина
Лікарська форма: Крем
Форма випуску: Крем для зовнішнього застосування, 10 мг/1 г по 40 г у тубах
Діючі речовини: 1 г крему містить: срібла сульфадіазину 10 мг
Допоміжні речовини: Парафін білий м'який, пропіленгліколь, віск цетомакрогол емульгуючий, парафін рідкий, метилпарагідроксибензоат, вода очищена
Фармакотерапевтична група: Сульфаніламідні препарати
Показання: Лікування інфікованих опіків, пролежнів, виразок, поверхневих ран зі слабкою ексудацією, глибоких забруднених ран; профілактика інфікування при цих пошкодженнях, а також при трансплантації шкіри.
Термін придатності: 2р.
Номер реєстраційного посвідчення: UA/4768/01/01
Термін дії посвідчення: з 20.07.2006 до 20.07.2011
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату АРГЕДИН
АТ код: D06BA02
Наказ МОЗ: 499 від 20.07.2006


    Інструкція для застосування АРГЕДИН

    ІНСТРУКЦІЯ

    для медичного застосування препарату

    АРГЕДИН

    (ARGEDIN)

    Загальна характеристика:

    хімічна назва: 4-аміно-N-2-піримідинілбензолсульфонамід (у вигляді сріблястої солі);

    основні фізико-хімічні властивості: крем від білого до злегка жовтуватого кольору, гомогенної консистенції;

    склад: 1 г крему містить срібла сульфадіазину 10 мг;

    допоміжні речовини: парафін білий м’який, пропіленгліколь, віскцетомакрогол емульгую чий, парафін рідкий, метилпарагідроксибензоат, вода очищена.

    Форма випуску. Крем для зовнішнього застосування.

    Фармакотерапевтична група. Антибактеріальні та хіміотерапевтичні препарати, що застосовуються в дерматології. Код АТС D06В А 01.

    Фармакологічні властивості.

    Фармакодинаміка. Аргедин крем – антибактеріальний препарат для зовнішнього застосування, який сприяє загоєнню ран (опікових, трофічних, гнійних), забезпечує ефективний захист ран від інфікування, купірує біль і печіння у рані, скорочує тривалість лікування і час підготовки рани до пересадки шкіри, в багатьох випадках прискорює загоєння рани, що виключає необхідність здійснення трансплантації.

    Сульфаніламід – сульфадіазин, який входить до складу крему, є протимікробним бактеріостатичним засобом. Він має широкий спектр антибактеріальної дії, до якої входять практично всі мікро організми. Механізм протимікробної дії сульфадіазину – пригнічення росту і розмноження мікробівпов’язаний з конкурентним антагонізмом з парааміно бензойною кислотою і пригніченням дигідроптероатсинтетази, що призводить до розладу процесу синтезудигідрофолієвої кислоти, і, кінець-кінцем, її активного метаболіту –тетрагідрофолієвої кислоти, необхідної для синтезу пуринів і піримідинівмікробної клітини. Наявні у препараті іони срібла підсилюють у кілька десятків разів антибактеріальну дію сульфаніламіду – вони гальмують ріст і поділ бактерій шляхом зв’язування з дезоксирибонуклеїновою кислотою мікробної клітини. Крім того, іони срібла послаблюють сенсибілізуючі властивості сульфаніламіду.

    Завдяки гідрофільній основі крему, яка має оптимальний рівень рН імістить велику кількість води, забезпечується місцева аналгезуюча дія і підвищується вологість у ділянці рани. Все це сприяє прискоренню загоювання рани і добрій переносимості препарату пацієнтами.

    Фармакокінетика. Срібна сіль сульфадіазину, яка міститься в препараті, має малий ступінь розчинності, внаслідок чого при місцевому застосуванні концентрація препарату у рані зберігається на постійному рівні. Завдяки мінімальній резорбції препарат не чинить токсичної дії. Тільки незначна кількість срібної солі сульфадіазину проникає у загальний кровотік, після чогоу печінці ацетилюється. З сечею виводиться у вигляді неактивних метаболітів ічастково у незміненому вигляді. Абсорбція сульфадіазину збільшується після застосування препарату на значних ділянках ураженої шкіри.

    Показання для застосування. Лікування інфікованих опіків, пролежнів, виразок, поверхневих ран зі слабкою ексудацією, глибоких забруднених ран; профілактика інфікування при цих ушкодженнях, а також при трансплантації шкіри.

    Спосіб застосування та дози. Препарат призначений для місцевого застосування.

    Відповідний режим лікування призначається негайно після оцінки розмірів і глибини ранової поверхні.

    Після очищення поверхні опіку або іншої рани Аргедин наноситься на неї (або на стерильну марлеву серветку, яка накладається на опікову поверхню) шаром товщиною приблизно 2 мм. Крем наносять стерильним шпателем аборукою у рукавичці. Крем зазвичай наносять на уражені поверхні 1 - 2 рази надобу; у тяжких випадках крем наносять до 4 разів на добу.

    Перед кожним наступним нанесенням крему опікову поверхню необхідно обмити фізіологічним розчином або розчином антисептика для видалення залишків крему та ранового ексудату. Можна накласти пов’язку.

    Спосіб застосування та доза препарату не залежать від віку пацієнта.

    Крем не залишає плям на одязі та постільній білизні.

    Максимальна добова доза – 25 г. Максимальний курс лікування – 60 днів.

    Побічна дія. Можуть виникнути подразнення шкіри, відчуття печіння, шкірні реакції гіпер чутливості з почервонінням, свербежем, фото сенсибілізацією.

    При тривалому лікуванні опікових ран на великій поверхні шкіри сироваткові концентрації сульфонаміду можуть наблизитися до рівня, який характерний для системного лікування. У зв’язку з цим можливі реакції, щопов’язані із застосуванням сульфонамідів: нудота, порушення функції печінки, кристалурія, порушення функції нирок, лейкопенія.

    Протипоказання. Гіпер чутливість до сульфадіазину срібла чибудь-якого іншого інгредієнта препарату; порфірія; вагітність і лактація; дітидо 3 місяців (через можливість виникнення ядерної жовтухи).

    Передозування. При тривалому лікуванні опікових ран, які охоплюють велику поверхню шкіри, концентрація сульфонаміду у сироватці крові моженаблизитись до рівня, який досягається при системному лікуванні, що визначає ісимптоми при передозуванні: нудота, порушення функції печінки, кристалурія, порушення функції нирок, лейкопенія.

    Лікування – симптоматичне. Призначається великий об’ємрідини внутрішьно (рекомендується підтримувати добовий діурез на рівні 1 200 -1 500 мл і більше). Проведення гемодіалізу та переливання крові знижують сироваткову концентрацію срібла.

    Особливості застосування. Слід уникати потрапляння препарату в очі.

    За наявності гіпер чутливості до сульфонамідів потрібнодотримуватись обережності через можливість розвитку алергічної реакції у пацієнтів з природженою недостатністю глюкозо-6-фосфатдегідрогенази, порушеннями функцій печінки та нирок.

    При тривалому лікуванні Аргедином опіків великої площі слід контролю вати формулу крові, оскільки можливий розвиток лейкопенії, тромбоцит опенії чи еозинофілії. Необхідно також контролю вати сироваткові концентрації сульфадіазину, функцію печінки та нирок, а також можливу присутність сульфадіазину в сечі.

    Як і при застосуванні інших місцевих протимікробних засобів, унаслідок лікування сульфадіазином срібла може розвинутисясуперінфекція.

    Застосування в періоди вагітності та лактації. Безпека застосування сульфадіазину срібла під час вагітності не встановлена. Аргедин неслід застосовувати під час вагітності, особливо перед пологами і в період годування груддю.

    Препарат не має негативної дії на здатність керувати автомобілем та працювати зі складними механізмами.

    Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Сульфадіазин срібла можеінактувати ферментні препарати для очищення рани при їх одночасному застосуванні.

    Відмічено, що одночасне застосування циметидину може підвищити частоту розвитку лейкопенії. Источник

    Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей місці при температурі не вище 25°С. Термін придатності – 2 роки.





    На сайті також шукають: Гуарем, Вес-норма інструкція, Азмарил застосування, Тимолол побічні дії, Флюзак протипоказання