Нормативна база

Лікарські засоби

Інші розділи

Зворотній зв'язок

ЦИТРАМОН У
Назва: ЦИТРАМОН У
Міжнародна непатентована назва: Comb drug
Виробник: ВАТ "Лубнифарм", м.Лубни, Полтавська обл., Україна
Лікарська форма: Таблетки
Форма випуску: Таблетки № 6 у стрипах, № 10 у блістерах
Діючі речовини: 1 таблетка мiстить: кислоти ацетилсалiциловoї - 0,24 г, парацетамолу - 0,18 г, кофеїну 0,03 г
Допоміжні речовини: Какао, кислота лимонна, крохмаль картопляний, крохмаль кукурудзяний, тальк, кальцiю стеарат
Фармакотерапевтична група: Аналгетики-антипіретики
Показання: Слабкий або помірно виражений больовий синдром, особливо запального генезу (головний біль, мігрень, зубний біль, невралгії, артралгії, ревматичні захворювання, первинна дисменорея); пропасниця різної етіології.
Термін придатності: 2р.
Номер реєстраційного посвідчення: UA/5535/01/01
Термін дії посвідчення: з 28.11.2006 до 28.11.2011
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату ЦИТРАМОН У
АТ код: N02BA51
Наказ МОЗ: 778 від 28.11.2006


    Інструкція для застосування ЦИТРАМОН У

    ІНСТРУКЦІЯ  для медичного застосування препарату   Цитрамон У

    (СitramonU)

    Загальна характеристика:

    основнi фiзико-хiмiчнi властивостi: таблетки світло-коричневого кольору з вкрапленнями, з запахом какао, плоско циліндричної форми, з рискою;

    склад: 1 таблетка мiстить: кислотиацетилсалiциловoї – 0,24 г, парацетамолу – 0,18 г, кофеїну (в перерахуванні насуху речовину) – 0,03 г;

    допомiжнi речовини: какао, кислота лимонна, крохмаль картопляний та кукурудзяний, тальк, кальцiю стеарат.

    Форма випуску. Таблетки.

    Фармакотерапевтична група. Аналгетики і антипіретики. Код ATC N02B A51.

    Фармакологічні властивості.

    Фармакодинаміка. Препарат чинитьаналгезивну, жарознижуючу та протизапальну дії. Компоненти, що входять доскладу препарату, посилюють ефекти один одного.

    Антипіретичний ефект ацетил саліцилової кислоти реалізується через центральну нервову систему шляхом пригнічення синтезу PGF2у гіпоталамусі у відповідь на вплив ендогенних пірогенів. Аналгетичний ефектмає як периферичне, так і центральне походження: периферичний ефект -пригнічення синтезу простагландинів запалених тканин; центральний ефект - впливна центри гіпоталамуса. Ацетил саліцилова кислота також зменшує агрегацію тромбоцитів.

    Парацетамол є найбільш активним метаболітом фенацетину. Парацетамол чинить жарознижувальну, протизапальну та аналгезивнудії. Блокує циклооксигеназу лише в ЦНС, впливаючи на центри болю і терморегуляції (у вогнищах запалення клітинні пер оксидази нейтралізує впливпарацетамолу на циклооксигеназу).

    Кофеїн збуджує центральну нервову систему. Стимуляція вищих відділів нервової системи проявляється швидким і ясним плином думки, зняттям сонливості і втоми. Кофеїн підвищує позитивні умовні рефлекси, стимулює рухову активність, послаблює дію снодійних і наркотичних речовин, посилює дію аналгетиків і жарознижувальних засобів.

    Фармакокінетика. При застосуванні внутрішньоацетил саліцилова кислота швидко абсорбується, достатня концентрація в крові досягається через 30 хв, максимальна - через 2 год. Частина прийнятої внутрішньо ацетил саліцилової кислоти абсорбується в шлунку, більша частина – утонкій кишці.

    Парацетамол швидко і практично повністю всмоктується у травному тракті. Максимальна концентрація в плазмі відмічається зазвичай через 30-60 хв після прийому внутрішньо. Виявляється протягом 5 год після разового прийому, виводиться з сечею. Період напів виведення - приблизно 2 год.

    Кофеїн швидко всмоктується зі шлунка і швидко розпадається в організмі. Приблизно 15% прийнятої дози розпадається за 1 годшляхом N-деметилювання і окислення. Внаслідок розщеплення кофеїну утворюється ряд метаболітів (1-метилксантин, 7- метилксантин, 1,7 диметилксантин, 1-метил сечова кислота, 1,3 метил сечова кислота), які виділяються з сечею. Лише незначна кількість кофеїну, що потрапив в організм, виділяється з сечею в незміненому вигляді.

    Показання для застосування. Симптоматична терапія слабкого або помірно вираженого больового синдрому при головному та зубному болю, мiгренi, невралгiях, артралгіях, первинній дисменореї, а також як жарознижувальний засіб при захворюваннях різної етіології, що супроводжуються пропасницею, у тому числі при грипі і застудних захворюваннях.

    Спосіб застосування та дози. Дорослим призначають по 1таблетцi 2-3 рази на добу пiсля прийому їжi. Вища добова доза становить 6таблеток у 3 прийоми. Курс лiкування залежить вiд ефективностi терапiї i, якправило, не перевищує 7 днiв.

    Побічна дія. При застосуванні ЦитрамонуУ в окремих хворих можуть спостерiгатися -нудота, анорексія, біль вепігастральній ділянці. В окремих випадках можлива поява ерозивно-виразкових уражень травного тракту, іноді ускладнених прихованою або клінічно вираженою кровотечею. Дуже рідко спостерігається розвиток тромбоцит опенії, анемії (внаслідок прихованої кровотечі з травного тракту), алергічних реакцій увигляді шкірного висипання або бронхоспазму (особливо у хворих на бронхіальну астму), гепато- та нефротоксичнi явища, підвищена збудливість, порушення ритму серця, безсоння, тахікардія.

    Протипоказання. Виразкова хворобашлунка та дванадцяти палої кишки, шлунково-кишковi кровотечi, зниженезсiдання кровi, тяжкi порушення функцiй печiнки та нирок, дефiцитглюкозо-6-фосфатдегiдрогенази, цукровий діабет, артеріальна гіпертензія, атеросклероз, глаукома, iндивiдуальна непереносимість ацетилсалiцилової кислоти або парацетамолу; алергічні реакції, вагiтність (особливо І та ІІІ триместри), перiод лактації, дитячий вік.

    Передозування. При передозуванні препарату можливий біль у ділянці живота, нудота, блювання, шлунково-кишкові кровотечі, порушення функції печінки та нирок, анафілактичні реакції. Лікування симптоматичне.

    Особливості застосування. Зловживання кавою або чаємпри одночасному прийомі Цитрамону У може спричинити симптоми передозування кофеїном.

    Високі дози препарату рекомендується запивати лужною мінеральною водою. З обережністю слід призначати препарат хворим з бронхіальною астмою та подагрою.   Не рекомендується призначати препарат дітям вікомдо 15 років при вітряній віспі, грипі, гіпертермії на фоні ГРВЗ через високий ризик розвитку синдрому Рейе.

    З обережністю призначають людям літнього віку, при порушенні функції печінки та нирок.   Під час застосування слід утримуватися від вживання алкоголю.

    Взаємодія з іншими лікарськими засобами.Препарат посилює дiю засобiв, що зменшують зсiдання кровi та агрегацiютромбоцитiв, побiчну дiю кортикостероїдiв, сульфонiлceчoвини, метотрексату. Слiд уникати комбiнoваного застосування препарату з барбiтуратами, проти судомними засобами, салiцилатами, рифампiцином, алкоголем.

    Добре комбінується з с кислотою ацетил саліциловою, ібупрофеном, диклофенаком.

    Умови та термiн зберiгання. Зберiгати у захищеному відсвітла та вологи місці при температурі не вище 25 0С. Зберігати в недоступному для дітей місці!

    Термiн придатностi – 2 роки. Источник

    Не застосовувати препарат після закінчення вказаного терміну придатності.





    На сайті також шукають: Ніфуроксазид, Норгалакс інструкція, Застосування препарату Паміредин, Інструкція з використання Вазапростан, Показання для застосування Диклофенак натрію, Холагол побічні дії, Альтан протипоказання, Спосіб застосування та дози препарату Фастум гель