Нормативна база

Лікарські засоби

Інші розділи

Зворотній зв'язок

БРОМГЕКСИН-ДАРНИЦЯ
Назва: БРОМГЕКСИН-ДАРНИЦЯ
Міжнародна непатентована назва: Bromhexine
Виробник: ЗАТ "Фармацевтична фірма "Дарниця", м.Київ, Україна
Лікарська форма: Таблетки
Форма випуску: Таблетки по 8 мг № 10, № 10х5, № 20 у контурних чарункових упаковках
Діючі речовини: 1 таблетка містить бромгексину - 8.0 мг
Фармакотерапевтична група: Муколітичні препарати
Показання: Гострі та хронічні бронхіти, бронхіальна астма, первинні і вторинні форми туберкульозу органів дихання, пневмонія.
Термін придатності:
Номер реєстраційного посвідчення: П.02.02/04307
Термін дії посвідчення: з 06.02.2002 до 06.02.2007
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату БРОМГЕКСИН-ДАРНИЦЯ
АТ код: R05CB02
Наказ МОЗ: 39 від 06.02.2002


    Інструкція для застосування БРОМГЕКСИН-ДАРНИЦЯ

    ІНСТРУКЦІЯ

    для медичного застосування препарату

    БРОМГЕКСИН-ДАРНИЦЯ

    Склад лікарського засобу:

    Діюча речовина: bromhexinе, 1 таблетка містить бромгексину гідро хлориду в перерахуванні на 100 % суху речовину – 8 мг;

    допоміжні речовини: лактози моногідрат, картопляний крохмаль, кальцію стеарат.

    Лікарська форма. Таблетки.

    Таблетки білого кольоруплоско циліндричної форми з фаскою.

    Фармакотерапевтична група. Засоби, що застосовуються при кашлі та застудних захворюваннях. Муколітичні засоби. Код АТС R05C B02.

    Фармакологічні властивості. Препарат виявляємуколітичну (секретолітичну) та відхаркувальну дію. Муколітичний ефектпов’язаний з де полімеризацією та розрідженням мукопротеїнових тамукополісахаридних волокон. Однією з важливих особливостей дії бромгексину єйого здатність стимулювати утворення сурфактанту – поверхнево-активної речовиниліпідо-білково-мукополісахаридної природи, що синтезується в клітинах альвеол; біосинтез сурфактанту порушується при різних бронхолегеневих захворюваннях. Останнє призводить до порушення стабільності альвеолярних клітин, ослаблення їхньої реакції на несприятливі впливи.

    Бромгексин швидко всмоктується зі шлунково-кишкового тракту. Біодоступність становить приблизно 20 %. У здорових пацієнтів максимальна концентрація (Cmax) у плазмі визначається через 1 год. Зв’язування бромгексину з білками плазми високе. Він широко розподіляється втканинах організму. Бромгексин проникає крізь гематоенцефалічний бар’єр. У невеликих кількостях проникає крізь плаценту. При тривалому багаторазовому застосуванні може кумулювати.

    Піддається інтенсивному метаболізм упри " першому проходженні" через печінку. У печінці піддаєтьсядеметилюванню та окислюванню. Головним метаболітом бромгексина є амброксол.

    Майже 85-90 % віддаляється з організму із сечею головним чином у формі метаболітів. Період напів виведення (T1/2) становить 12-15 год., унаслідок повільної зворотної дифузії з тканин.

    Показання для застосування.Гострі іхронічні бронхіти різної етіології, у тому числі ускладнені бронхоектазами, бронхіальна астма, туберкульоз легень, пневмонія. Муковісцидоз. Санації бронхіального дерева в передопераційному періоді, а також запобігання нагромадженню в бронхах густого в’язкого мокротиння після операції. Прискорення виділення контрастної речовини після бронхографії.

    Протипоказання. Гіпер чутливість до компонентів препарату. Вагітність, лактація. Виразкова хвороба шлунка і дванадцяти палої кишки. Захворювання дихальної системи, перебіг яких супроводжується утворенням великої кількості рідкого мокротиння.

    Дітям до 6 років препарат у даній лікарській форміне призначають.

    Особливі застереження. З обережністю застосовувати пацієнтам, що страждають на бронхіальну астму.

    При лікуванні необхідно приймати достатню кількість рідини, що підвищує відхаркувальну дію бромгексину.

    Застосування в період вагітності або годування груддю.

    Препарат не застосовують у період вагітності та годування груддю.

    Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні авто транспортом або іншими механізмами. В період лікування препаратом слід утриматися від керування авто транспортом і занять іншими потенційно небезпечними видами діяльності, що потребують підвищеної концентрації уваги і швидкості психомоторних реакцій.

    Діти. Діти до 6 років препарат уданій лікарській формі не застосовують. У дітей старше 6 років лікування рекомендується поєднувати з вібраційним масажем грудної клітки, що полегшує виведення секрету з бронхів.

    Спосіб застосування тадози. Препаратприймають внутрішньо, незалежно від прийому їжі. Дорослі і діти старше 14 років застосовують по 8-16 мг (1-2 таблетки) 3-4 рази на день. Курс лікування – від 4 днів до 4 тижнів.

    Діти віком від 6 до 14 роківБромгексин-Дарниця приймають у дозі 8 мг (1 таблетка) на прийом 3-4 рази надень.

    Передозування. Симптоми:  диспептичнірозлади,  у  т. ч.  нудота, блювання, діарея. Запаморочення, головний біль.

    Лікування: штучно індуковане блювання, промивання шлунка (у перші 1-2 год після прийому). Симптоматична терапія.

    Побічні ефекти. З боку органів травлення: диспептичні явища, нудота, блювання, загострення виразкової хвороби шлунка і дванадцяти палої кишки, транзиторне збільшення активності амінотрансфер аз у сироватці крові.

    З боку центральної нервової системи: головний біль (за типом мігрені), запаморочення.

    З боку шкіри: збільшене потовиділення.

    З боку дихальної системи: посилення кашлю, бронхоспазм.

    Алергічні реакції: кропив’янка, шкірні висипання, шкірний свербіж.

    Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші форми взаємодій. Бромгексин  сприяє проникненню антибіотиків (амоксицилін, еритроміцин, цефалексин, окситетрациклін), сульфаніламідних лікарських засобів у бронхіальний секрет у перші 4-5 днів протимікробної терапії.

    Бромгексин не застосовують разом із протикашлевимилікарськими засобами, особливо кодеїном, тому що це утруднює відкашлювання розрідженого мокротиння.

    Термін придатності. 3 роки. Источник

    Умови зберігання. Препарат необхідно зберігати в недоступному для дітей місці в оригінальній упаковці, при температурі не вище 25 °С.





    На сайті також шукають: Ксарелто, Сероквель інструкція, Застосування препарату Апап, Інструкція з використання Нітро, Показання для застосування Цитрамон в, Алерон побічні дії, Алексан протипоказання, Спосіб застосування та дози препарату Арбідол