ІНСТРУКЦІЯ
для медичного застосування препарату
ДЕКАМЕТОКСИН
(DECAMETHOXIN)
Загальна характеристика.
хімічна назва:[I,I0-Дека метилен-біс (N,N-диметилментоксікарбонілметил) амонію дихлорид];
основні фізико-хімічні властивості: таблетки білого кольору;
склад: 1 таблетка містить декаметоксину 0,0002 г;
допоміжні речовини: цукор, кальцію стеарат.
Форма випуску. Таблетки.
Фармакотерапевтична група. Препарати, що застосовують при захворюваннях горла. Різні антисептики. Код АТС R02А А 20.
Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Декаметоксинналежить до групи бісчетвертичних амонієвих сполучень, виявляє антисептичну дію. У зв’язку з тим, що декаметоксин є поверхнево-активною речовиною, він змінює проникність мікробної клітини, приводячи до її деструкції та загибелімікро організмів. На цьому грунтується антисептична дія препарату. Декаметоксинмає широкий спектр антимікробної дії відносно грам позитивних (стафілококи, стрептококи, пневмококи) і грам негативних (менінгококи, гонококи) коків, коринебактерій, ентеробактерій, псевдо монад, найпростіших, дерматофітів, дріжджеподібних грибів роду Candida, хламідій і вірусів, діє на антибіотико резистентні штами стафілококу. При терапії Декаметоксином резистентні форми мікро організмів формуються повільно. Препарат потенціює дію інших антимікробних засобів при комплексній терапії.
Декаметоксин у концентрації 0,01-8,0 мкг/мл діє бактерицидно на коринебактерії дифтерії (встановлено його дію більш ніж на 200 штамів). У концентрації 0,03-0,1 мкг/мл пригнічує утворення екзотоксину, а в бактерицидній концентрації впливає на екзотоксин коринебактерій дифтерії. На мікробні клітини препарат діє бактерицидно, спороцидно і фунгіцидно.
Декаметоксин не пригнічує специфічну і неспецифічну імунологічну реактивність організму людини.
Максимальна дія Декаметоксину настає через 7-10 хвилин після його прийому і продовжується протягом години.
Показання для застосування. Декаметоксин застосовують для профілактики і лікування захворювань порожнини рота, зіва, гортані (стоматит, ангіна, тонзиліт, фарингіт і ін.), санації носіїв коринебактерій дифтерії, патогенного стафілококу, при кандидозі слизової рота і глотки; для профілактики інфекційних ускладнень до і після операцій, стоматологічних маніпуляцій у порожнині рота і носоглотки.
Спосіб застосування та дози. Декаметоксин у формі таблеток застосовуютьсублінгвально, тримають під язиком до повного розчинення. Дорослим препарат призначають по 1 таблетці 4-6 разів на добу протягом 4-5 днів. Дітям від 5 до 15 років призначають Декаметоксин по 1 таблетці 3-4 рази на добу 3-4 дніпідряд.
У комплексне лікування хворих на дифтерію включають сублінгвальнезастосування Декаметоксину у добовій дозі для дорослих по 4-5 таблеток і длядітей по 3-4 таблетки. За показаннями курс лікування можна збільшити до 10днів.
Таблетки застосовують після їди, потім протягом години утримуються відпиття і прийому їжі.
Побічна дія. Гіперсалівація, що зникає після розсмоктування таблетки.
Протипоказання. Підвищена індивідуальна чутливість до препарату. Препарат у даній формі випуску не застосовують у дітей до 5 років.
Передозування. Про випадки передозування препарату Декаметоксин не повідомлялося.
Особливості застосування. У період вагітності ілактації препарат слід призначати з обережністю через відсутність клінічних даних у цій групі пацієнтів.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Декаметоксин підвищує чутливість бактерій до антибіотиків.
Умови та термін зберігання. У сухому, темному місці. Зберігати в недоступному для дітей місці. Источник
Термін придатності - 2 роки.