Нормативна база

Лікарські засоби

Інші розділи

Зворотній зв'язок

ФАРМАТЕКС
Назва: ФАРМАТЕКС
Міжнародна непатентована назва: Benzalkonium chloride
Виробник: "Laboratoires Innotech Internacional" на заводі "Innothera Shuzy", Франція
Лікарська форма: Супозиторії піхвові
Форма випуску: Тампон вагінальний по 60 мг № 2
Діючі речовини: 1 тампон містить бензалконію хлориду - 60.0 мг
Фармакотерапевтична група: Контрацептивні засоби для місцевого застосування
Показання: Місцева контрацепція для жінок репродуктивного віку.
Термін придатності:
Номер реєстраційного посвідчення: П.04.02/04590
Термін дії посвідчення: з 19.04.2002 до 19.04.2007
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату ФАРМАТЕКС
АТ код: G02BB01
Наказ МОЗ: 336 від 23.07.2003


    Інструкція для застосування ФАРМАТЕКС

    ІНСТРУКЦІЯ

    для медичного застосування препарату

    ФАРМАТЕКС

    (РНАRМАТЕХ)

    Загальна характеристика:

    міжнародна назва: benzalkonium;

    основні фізико-хімічні властивості: білий тампон, циліндричної форми, промочений маслянистим кремом із запахом лаванди;

    склад: 1 тампон міститьбензалконію хлориду 60 мг;

    допоміжні речовини: кислота лимонна зневоднена, натрію фосфат двозамінний додека гідрат, стеарат гліколей іполігліколей (Тефозе ® 63), олії лавандової есенція, вода очищена.

    Форма випуску. Тампони вагінальні.

    Фармакотерапевтична група. Контрацептиви для місцевого застосування.

    Код АТС G02В В 01**.

    Фармакологічні властивості.

    Фармакодинаміка. Бензалконіюхлорид є четвертинним амонієм, який має властивості сперміциду та антисептика. Його контрацептивна дія пов’язана зі здатністю руйнувати мембрани сперматозоїдів.

    Препарат має також антисептичну й протимікробну дію та знижує ризик зараження інфекціями, що передаються статевим шляхом; проявляє активність відносно гонококів, хламідій, трихомонад, ентерококів, коринебактерій, стафілококів, грибів роду Candida, вірусу герпесутипу II, цитомегаловірусу й ВІЛ. Не впливає на гормональний фон і нормальну мікрофлору піхви (у т. ч. на паличку Дедерлейна).

    Фармакокінетика. За результатами багатьох досліджень встановлено, що препарат не проникає в плазму крові та грудне молоко (при застосуванні в рекомендованих дозах) унаслідок відсутності абсорбції бензалконію хлориду слизовою оболонкою піхви. Це свідчить про те, що дія препарату є виключно локальною.

    Показання для застосування. Місцева контрацепція. Цейзасіб контрацепції можуть застосовувати всі жінки репродуктивного віку.

    якщо існують тимчасові чи постійні протипоказання для пероральної контрацепції чи внутрішньо маткової спіралі, наприклад, після пологів, у період годування груддю, після переривання вагітності та в період менопаузи;

    при необхідності епізодичного запобігання вагітності (нерегулярне статеве життя);

    при застосуванні пероральної контрацепції, якщожінка забула чи спізнилась прийняти таблетку (в цьому випадку потрібно додатково використовувати Фарматекс у будь-які дні циклу), а також при одночасному застосуванні деяких ліків (наприклад, не стероїдних протизапальних засобів);

    у період заміни спіралі або перерви в прийомі гормональних контрацептивів;

    як допоміжний засіб при бар’єрній контрацепції (піхвова діафрагма) чи наявності внутрішньо маткової спіралі.

    Спосіб застосування та дози. Витягнути вагінальний тампоніз захисної упаковки. Помістити середній палець посередині плоскої поверхні. Розводячи статеві губи іншою рукою, ввести тампон углиб піхви, щоб він доторкнувся до шийки матки. Незважаючи на можливу втрату деякої кількості активної речовини при введенні, захисна дія буде забезпечена.

    Після введення вагінальний тампонФарматекс забезпечує миттєвий захист, а тривалість дії становить 24 год. Протягом цього часу немає необхідності міняти тампон, навіть у випадку декількох повторних статевих актів. Тампон Фарматекс потрібно витягти не ранішеніж через 2 год. після останнього статевого акту та не пізніше ніж через 24год. після його введення. Якщо з вийманням тампону виникають труднощі, потрібно присісти навпочіпки (щоб глибина піхви зменшилась) та витягти тампон, узявши його середнім та вказівним пальцями. Кількість тампонів, яку можна використати протягом доби, не обмежена.

    Побічна дія. Під час застосуванняФарматекс згідно з показаннями, ризик розвитку побічних ефектів мінімальний, але у пацієнтів із підвищеною чутливістю до бензалконію хлориду, можутьз’явитися алергічні реакції. У випадку їх виникнення слід припинити використання засобу.

    Протипоказання. Підвищена чутливість (алергічні реакції або подразнювальна дія) до компонентів препарату. Неможливість правильного використання вагінальних супозиторіїв особами з порушеннями психікита особами, які не допускають будь-яких втручань на статевих органах, або неспроможними зрозуміти та погодитися із цим типом контрацепції.

    Передозування. Випадків передозування не виявлено.

    Особливості застосування. Бензалконію хлорид руйнується милом, тому тампони Фарматекс не сумісні з милом, навіть умізерних кількостях. Однак одразу після статевого акту та протягом 2-х год. до та 2-х год. після статевого акту допускається проведення зовнішнього туалету з використанням чистої води або пінного засобу Фарматекс, який не містить мила та сумісний із місцевими контрацептивами Фарматекс. Спринцювання піхви, а також миття у ванні або у водоймі можливе не раніше ніж через 2 год. після статевого акту, з метою запобігання вимиванню препарату водою.

    Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Одночасне застосування тампонів Фарматекс та іншихвнутрішньо вагінальних засобів не рекомендується.

    Умови та термін зберігання.Термін придатності – 3 роки. Зберігати при температурі 15 – 21 оС у місці, недоступному для дітей. Источник

    Не використовувати засіб після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.





    На сайті також шукають: Омарон, Дифлазон інструкція, Застосування препарату Мультимакс, Інструкція з використання Бента, Показання для застосування Маример, Клей бф-6 побічні дії, Сальбутамол протипоказання, Спосіб застосування та дози препарату Антистакс