ІНСТРУКЦІЯ
для медичного застосування препарату
Неотон
(Neoton)
Загальна характеристика:
міжнародна та хімічна назва: fosfocreatine;
основні фізико-хімічні властивості: ліофілізована суха речовина для інфузії увигляді порошку білого кольору;
склад: 1 флакон містить натрієву сіль фосфокреатину 1 г;
допоміжні речовини: розчинник - вода для ін'єкцій.
Форма випуску. Ліофілізований порошок для приготування розчину дляінфузій.
Фармакотерапевтична група. Інші кардіологічні препарати. Кардіопротектор.
Код АТС СО 1Е В 06.
Фармакологічні властивості.
Фармакодинаміка. Неотон за хімічною структурою аналогічний природномуфосфокреатину. Препарат покращує метаболізм і зберігає енергетичний потенціал і структуру м'язових клітин серця і скелетної мускулатури. Неотон ефективно гальмує процеси деградації клітинних мембран серцевого та скелетних м'язів приїх гіпоксії, ішемії та ре перфузії, а також при алергічному ушкодженні. Неотон стабілізуєсаркоплазматичну мембрану ішемізованих кардіоміоцитів, попереджує енергетичний дефіцит міокарда, сприяє підтриманню скорочувальної активності міокарда приішемії та прискорює відновлення скорочувальної функції серцевого м'язу післяре перфузії; попереджує розвиток гіпоксичної контрактури міокарда. За рахунок пригнічення тромбогенезу і збереження структури і функції ендотелію судин покращує мікро циркуляцію, що сприяє зменшенню розмірів зони ішемії і некрозу тканин. Введення Неотону сприяє збереженню фізіологічної функції клітин провідної системи ішемізованого міокарда, зменшує ектопічну активність шлуночків серця.
Фармакокінетика. При одноразовій внутрішньо венній інфузіїНеотону максимальна концентрація препарату в плазмі крові спостерігається на 3- 5 хв після введення.
Неотон специфічно накопи чується в тканинах серця, мозку і скелетнихм'язах – в клітинах, в яких вже на перших хвилинах ішемії виникає дефіцитфосфокреатину. Виведення препарату з крові є двофазовим, період напів виведення в першій фазі дорівнює 5 хв, в другій - 50 хв. В тканинах печінки і легень накопичення фосфокреатину незначне. Ефект від внутрішньо венної інфузії Неотонузберігається протягом 4 - 5 год після виведення препарату із плазми крові. Препарат виводиться нирками.
Показання для застосування. У складі комплексної терапії: гострий інфаркт міокарда; гостра і хронічна серцева недостатність; інтраопераційнаішемія міокарда; синдром Лериша і інтраопераційна ішемія кінцівок; гостре порушення мозкового кровообігу, енцефалопатії; метаболічні порушення міокарда вумовах гіпоксії: міокардіосклероз, старече серце, кардіоміопатія в результаті гіпертензії, хронічна ішемічна кардіоміопатія; профілактика розвитку синдрому фізичного перенапруження і покращання адаптації до екстремальних фізичних навантажень.
Спосіб застосування та дози. При гострому інфаркті міокарда в першу добуНеотон вводять 2 - 4 г внутрішньо венно струминно з подальшою крапельноюінфузією 8 - 16 г в 200 мл води для ін'єкцій, фізіологічного розчину або 5% розчину глюкози протягом 2 год. На другу добу: по 2 - 4 г внутрішньо веннокрапельно 2 рази на добу. На третю добу: по 2 г внутрішньо венно крапельно 2рази на добу.
При необхідності курс інфузії препарату по 2 г 2 рази на добу можна проводити протягом 6 днів. Найкращі результати лікування реєструвались ухворих, яким перше введення препарату здійснювали не пізніше, ніж через 6 - 8год від появи клінічних проявів захворювання.
При хронічній серцевій недостатності вводять внутрішньо венно крапельнопо 1 - 2 г 2 рази на добу протягом 10 - 14 днів.
При інтраопераційній ішемії міокарда препарат вводять у складі звичайного кардіоплегічного розчину в кількості 3 г на 1 л. Неотон додають доскладу розчину безпосередньо перед введенням. Рекомендується проведення курсуінфузії препарату по 2 г 2 рази на добу протягом 3 - 5 днів перед операцією та протягом 1 - 2 днів після неї.
При метаболічних порушеннях міокарда і в умовах гіпоксії препарат вводять внутрішньо венно 1 - 2 г на добу у вигляді болюсної ін'єкції або крапельної інфузії.
При небезпеці розвитку інтраопераційної ішемії кінцівок, рекомендуєтьсявнутрішньо венно струминно ввести 2 - 4 г препарату до операції з наступноюінфузією 8 - 10 г протягом операції та періоду ре перфузії.
При гіпоксичних, ішемічних, травматичних і токсичних ураженнях центральної нервової системи можлива інфузія препарату в дозі 120 мг/ кг маситіла хворого на добу.
Побічна дія. В окремих випадках можливе помірне і короткочасне зниження артеріального тиску при швидкій внутрішньо венній ін'єкції у дозі, яка перевищує 1 г. Іноді - алергічні реакції.
Протипоказання. Індивідуальна підвищена чутливість до препарату. Препарат у високих дозах (5 - 10 г на добу) протипоказаний хворим з нирковою недостатністю.
Передозування. Про випадки передозування препарату не повідомлялося. У випадку короткочасного зниження артеріального тиску рекомендовано застосування препаратів, які підвищують судинний тонус.
Особливості застосування. Препарат слід вводити в максимально короткі терміниз моменту появи ознак ішемії, що забезпечує сприятливий прогноз лікування.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При застосуванні в складі комплексної терапії Неотон сприяє підвищенню ефективності анти аритмічних, антиангінальнихпрепаратів, а також препаратів, які позитивно впливають на скорочувальну функцію міокарда. Феномен несумісності відсутній. Источник
Умови та термін зберігання. Зберігати при кімнатній температурі (не вище 30°С) в місцях, недоступних для дітей. Термін зберігання - 3 роки.