Нормативна база

Лікарські засоби

Інші розділи

Зворотній зв'язок

НАКСОДЖИН
Назва: НАКСОДЖИН
Міжнародна непатентована назва: Nimorazole
Виробник: "Pharmacia Italy S.p.A." компанія групи "Pfizer" для "Pfizer Inc.", Італія/США
Лікарська форма: Таблетки
Форма випуску: Таблетки по 500 мг № 6
Діючі речовини: 1 таблетка містить німоразолу - 500.0 мг
Допоміжні речовини: Целюлоза мікрокристалічна, крохмаль кукурудзяний, метилцелюлоза 400, кислота стеаринова
Фармакотерапевтична група: Препарати для лікування протозойних інфекцій
Показання: Інфекції, спричинені Trichomonas vaginalis, лямбліоз, амебіаз, вагініт, спричинений Gardnerella vaginalis, гострий виразково-некротичний гінгівіт (гінгівіт Венсана).
Термін придатності: 5р.
Номер реєстраційного посвідчення: П.05.00/01813
Термін дії посвідчення: з 07.04.2005 до 07.04.2010
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату НАКСОДЖИН
АТ код: P01AB06
Наказ МОЗ: 156 від 07.04.2005


    Інструкція для застосування НАКСОДЖИН

    ІНСТРУКЦІЯ

    для медичного застосування препарату

    НАКСОДЖИН

    (NAXOGIN®)

    Загальна характеристика:

    міжнародна назва: nimorazole; 4-[2-(5-нітроімідазол-1-ил) етил]морфолін;

    основні фізико-хімічні властивості: білі або жовтуваті, двоопуклі, круглі таблетки з лінією розламу з одного боку;

    склад: 1 таблетка містить 500 мг німоразолу;

    допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, крохмаль кукурудзяний, м етилцелюлоза 400, кислота стеаринова.

    Форма випуску. Таблетки.

    Фармакотерапевтична група. Антипротозойний препарат, похідне нітроімідазолу. Код АТС Р 01А В 06.

    Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Наксоджин активний проти Trichomonas vaginalis та інших найпростіших (Giardia intestinalis,Lamblia intestinalis, Entamoeba histolytica). Препарат також активний проти анаеробних бактерій, особливо проти Bacteroides і Gardnerella vaginalis.

    Мінімальна трихомонацидна концентрація коливається від 0,3 до 3 мкг/мл.

    Фармакокінетика. Наксоджин добре всмоктується після перорального прийому.

    При використанні режиму дозування 1 г Наксоджину кожні 12 годин (3послідовних прийоми) концентрація препарату у крові досягає 16 мкг/мл через 3години після першого прийому; 28 мкг/мл – через 25 годин і 7,5 мкг/мл – через 12 годин після останнього прийому препарату.

    Наксоджинвиводиться переважно через нирки; концентрація німоразолу та його головних метаболітів у сечі і у вагінальному секреті значно перевищує трихомонациднуконцентрацію. Після прийому 1 г Наксоджину через 12 годин (3 послідовних прийоми) концентрація у вагінальному секреті, визначена на 24-й, 48-й та 72-йгодині, становила 129 мкг/г, 95 мкг/г і 4 мкг/г відповідно.

    Показання для застосування. Лікування інфекцій, спричинених Trichomonasvaginalis, а також для лікування лямбліозу, амебіазу, вагініту, спричиненогоGardnerella vaginalis, гострого виразково-некротичного гінгівіту (гінгівітуВінцента).

    Спосіб застосування та дози.

    Трихомоніаз

    Дорослі: 2 г в один прийом після основного прийому їжі; 24-годинна схема: 1 г тричі (через кожні 12 годин) або 250 мг тричі на день протягом 5 - 7днів.

    Діти (старші 5 років): 15 мг/кг/день, розподілені на три прийоми, протягом 5 - 7 днів.

    Амебіаз

    Дорослі: 500 мг двічі на день протягом 5 - 10 днів.

    Діти (старші 5 років): 20 мг/кг/день, розподілені на два прийоми, протягом 5 - 10 днів.

    Лямбліоз

    Дорослі: 500 мг двічі на день протягом 5 - 7 днів.

    Діти (старші 5 років): 15 мг/кг/день, розподілені на два прийоми, протягом 5 - 10 днів.

    Інфекція, спричинена Gardnerella vaginalis

    Дорослі: 500 мг двічі на день протягом 7 днів або 2 г за один прийом.

    Гострий виразково-некротичний гінгівіт (гінгівіт Вінцента):

    Дорослі: 500 мг двічі на день протягом 2 днів.

    Побічна дія. Як правило, Наксоджин добре переноситься. Можуть спостерігатися деякі реакції з боку шлунково-кишкового тракту: нудота, печія, іноді – блювання.

    Звичайно зазначені побічні ефекти слабко або помірно виражені і не потребують відміни препарату. Застосування препарату після основного прийому їжі дає змогу мінімізувати розвиток побічних ефектів. Повідомлялося про випадки розвитку сонливості, запаморочення і шкірних реакцій. Також може спостерігатися діарея, відчуття металевого присмаку, сухість у роті, обкладений язик, глосит істоматит.

    У разі прийому метронідазолу, який є спорідненою з німоразоломсполукою, рідко повідомлялося про випадки псевдомембранозного коліту. Також відносно метронідазолу повідомлялося про випадки невропатії (затерплість, відчуття поколювання в кінцівках) і про епілептиформні напади, які булипов’язані з прийомом високих доз або тривалого курсу лікування.

    Також повідомлялося про тимчасову помірну лейкопенію, уретральний дискомфорт і потемніння сечі.

    Протипоказання. Гіпер чутливість до 5-нітроімідазолів та інших компонентів препарату в анамнезі, тяжкі захворювання крові або центральної нервової системи, тяжкі порушення функції печінки та нирок, вагітність (особливо у першому триместрі). Діти молодше 5 років.

    Передозування. Можуть спостерігатися порушення з боку шлунково-кишкового тракту з нудотою і запамороченням.

    Необхідно провести промивання шлунка.

    Особливості застосування. Необхідно уникати вживання спиртних напоїв під час іпротягом 48 годин після прийому препарату.

    Пацієнти з активними неврологічними захворюваннями повинні проходити лікування препаратом під суворим спостереженням лікаря.

    Для пацієнтів із серйозними порушеннями функції печінки і нирок доза препарату повинна бути зменшена відповідно до ступеня ураження.

    При лікуванні трихомоніазу з метою уникнення повторної реінфекції бажано проводити лікування двох статевих партнерів одночасно, навіть якщо симптоми захворювання в одного з них відсутні.

    Вагітність і лактація. Безпека застосування препарату в періоди вагітності і лактації не встановлена, тому лікування можливо тільки під суворим контролем лікаря, з урахуванням потенційного ризику та користі. На період лікування рекомендується припинити годування груддю.

    Вплив на здатність керувати автомобілем і працювати з механічними засобами. Через можливий розвиток побічних ефектів, головним чином після одноденного режиму, рекомендується не керувати автомобілем і не працювати з небезпечними механічними засобами протягом 48 годин після прийому препарату.

    Взаємодія з іншими лікарськими засобами. На фоні прийому Наксоджину може збільшитисьантикоагулянт ний ефект варфарину. Кліренс фенітоїну і літію може зменшитися.

    Фенобарбітал може зменшити, а циметидин – збільшити концентраціюНаксоджину у плазмі крові.

    Коли одночасно з препаратом вживається алкоголь, може розвинутисядисульфірамподібний ефект.

    Також може розвинутися неврологічна симптоматика – затерплість, відчуття поколювання у кінцівках, парестезія, напади. У цьому випадку Наксоджинслід відмінити.

    Умови та термін зберігання. Зберігати в сухому, захищеному від світла, недоступному для дітей місці при температурі 15 – 25 °С. Источник

    Термін придатності – 5 років.





    На сайті також шукають: Софрадекс, Мебендазол інструкція, Застосування препарату Сульфадимезин, Інструкція з використання Алерго, Показання для застосування Маммолептин, Віагра побічні дії, Ацидин-пепсин протипоказання, Спосіб застосування та дози препарату Синкумар