ІНСТРУКЦІЯ
для медичного застосування препарату
ДИКРАСИН®1
(DIСRASIN1)
Загальна характеристика:
основні фізико-хімічні властивості:
Прозора рідина над осадом і осад, які при струшуванні легко утворюють однорідний опалесцентний розчин світло-коричневого кольору з запахом, характерним для ефірних олій і соляної кислоти.
Склад: 100 мл розчину містять:
трави материнки звичайної : трави звіробою :
листя і квіток глоду (1:1:0.6) водний настій;
|
трави материнки звичайної
| – 0,46 г;
|
трави звіробою
| – 0,46 г;
|
листя і квіток глоду
| – 0,30 г;
|
кислоти соляної концентрованої
| – 3,30 г;
|
допоміжні речовини: вода дистильована.
Форма випуску
Розчин.
Фармакотерапевтична група. Код АТС М 02 AX
Інші засоби, що застосовуються місцево при суглобових і м’язових болях.
Фармакологічні властивості:
Фармакодинаміка.
Механізм дії препарату Дикрасин®1 зумовлює вміст у розчині флавоноїдів, ефірних масел і дубильних речовин лікарських трав.
Рутин, кверцетин, рамнозид, вітексин, гіперозид та інші флавоноїди мають капіляротонізуючу дію, зменшують ламкість, крихкість капілярів, запобігають ушкодженню базальної мембраниендотеліальних клітин, зумовленому різними чинниками. Вище перелічені речовини мають інгібуючий ефект на гіалуронідазу й антиоксидантну активність, беруть участь в окисно-відновлювальних процесах, володіють проти запальною, проти алергійною, венотонізуючою дією.
Ефірні олії: тимол, борнеол, геранілацетат, цинеол, L-пінен маіють місцеву подразнювальну і ревульсуючушкіру дію, не токсичні у застосовуваних дозах.
Дубильні речовини: виявляють знеболювальну, протизапальну та бактерицидну дії.
Соляна кислота у застосовуваній концентрації в якості носія сприяє проявленню дії флавоноїдів, ефірних олій іду бильних речовин, полегшує їх проникнення у тканини
Дикрасин® 1 має чітко виражену протизапальну та болезаспокійливу дії, покращує кровопостачання і живлення тканин навколо суглобів і хворих місць. Добре розчиняє солі, шлаки, зменшує болі, покращує рухливість суглобів, хребта.
Застосування Дикрасину® 1дозволяє зменшити дозу або й зовсім вилучити вживання НПЗП (не стероїднихпротизапальних препаратів).
Зменшення болю та скутості, поліпшення рухливості опорно-рухового апарату досягалось у 73 ‑ 81 % досліджуваних хворих.
Не спричиняє реакції надчутливості, не змінює артеріального тиску і може використовуватися хворимиз відхиленням артеріального тиску.
Не змінює структури шкірних придатків (волосяні фолікули, потові, сальні залози).
Фармакокінетика.
Лікарська формула Дикрасину® 1забезпечує швидку і достатню резорбцію активних компонентів препарату та їх проникнення в шкіру. За своєю резорбцією Дикрасин® 1 навіть перевищує деякі інші протизапальні препарати. У цьому розумінні дія активних компонентів препарату та їх проникнення в тканини полегшується за рахунок наявності в ньому соляної кислоти низької концентрації. Дикрасин®1 не має системної резорбції.
Показання для застосування
Для лікування остеоартрозів різної локалізації (гонартроз, коксартроз, плечолопатковий періартрит, артоз плечових суглобів), деформуючого остеоартрозу з ураженням хребта і вториннимрадікулоневритом, больових синдромів та порушень функцій суглобів.
Спосіб застосування та дози
Перед застосуванням флакон збовтувати.
Один курс лікування становить 18днів.
Препарат наноситься на суху, чисту, неушкоджену шкіру масажистом або членом сім’ї.
Масажисти, які кожного дня і багаторазово наносять препарат, можуть користуватися рукавичками для запобігання надмірного подразнення шкіри рук .
Локальне застосування.
При враженні окремих суглобів можна застосовувати препарат локально, втираючи по 15 ‑ 20 крапель наодин великий суглоб щодня або через день – при загостренні захворювання увигляді посилення болю.
Повний курс лікування при локальному застосуванні Дикрасину® 1 становить 18 – 20 днів.
Курс локального застосування препарату дозволяється повторити через 2 тиж.
При облітеруючому ендартеріїті тадіабетичній ангіопатії судин як супутніх захворюваннях бажано спочатку пройти основний курс, як вказано нижче, а потім, після двотижневої перерви, провести курс локального застосування, втираючи Дикрасин® 1 у шкіру ступенів, гомілок і стегон через день протягом 18 днів (таким чином – 9натирань).
Основний курс.
Застосовується при остеохондрозі, хворобі Бехтерєва, деформуючому спондильозі.
I день. Препарат втирати невеликими порціями рівномірно по всій поверхні тіла.
На обробку всієї поверхні тіла за 1сеанс використовується 25 - 30 мл препарату, час обробки 25 ‑30 хвилин.
Втирання починається з пальців ніг, потім обробляються ступні, гомілки, стегна, тулуб зі спини, задня поверхня шиї, грудина, руки. Втирання має проводитися в напрямі від кінцівок до тулуба.
Хворі, які погано переносять запах препарату, який утворюється при втиранні його в шкіру, можуть одягати зволожену водою маску.
При тромбофлебіті як супутньомуостеоартрозу захворюванні не слід обробляти ті ділянки шкіри, які змінили колір внаслідок порушення трофіки (темні плями). Решту ділянок обробляють за вищевказаною схемою.
II день Масаж без Дикрасину® 1з дитячим кремом або з іншою нейтральною маззю (дозволяється і без мазі). Масажні процедури хворим на гіпертонічну хворобу проводити в напрямі відголови до попереку.
III день. Відпочинок. Душ.
Триденний цикл повторюється 6разів.
Курсова доза препарату Дикрасин-1на 6 циклів – приблизно 200 мл (3 флакони по 65 мл).
У запущених випадках, при тяжкій формі захворювання можна проводити 2-3 і більше курсів з двотижневими перервами. За умови гарної переносимості препарату, через 2 тиж. після проходження основного курсу, дозволяється його локальне застосування на хворі місця через день або щодня.
При лікуванні Дикрасином® 1вести звичайний спосіб життя (працювати, гуляти, відпочивати).
Побічна дія
Оскільки частина солей і шлаків, які розчиняються препаратом, виводиться через шкіру, зрідка можлива поява нашкірі свербіння, почервоніння і легких висипань. Ці місця необхідно обробити нейтральним (наприклад, дитячим) кремом і утриматися від чергового застосування препарату. Незмінену поверхню шкіри обробляють за звичайною, наведеною вище, схемою.
При лікуванні Дикрасином® 1може виникнути загострення існуючого захворювання. Лікування необхідно продовжувати. Через сильне загострення , посилення болю можна збільшити проміжки між нанесенням препарату.
Протипоказання
Використання препарату не рекомендується при шкірних висипаннях, запальних, алергійних, інфекційних захворюваннях шкіри, м’яких тканин, ранах, тощо.
Не використовується під час місячних, вагітності і за наявності особистої підвищеної чутливості до компонентів препарату.
Не рекомендується використання препарату:
при дегенеративно - дистрофічних ураженнях з нестабільністю в хребцевих сегментах і суглобах;
при коксартрозі III – IV ст.(кульшових суглобів)
Препарат не варто застосовувати хворим із серцевою недостатністю II – III ст., а також дітям до 15 років
Передозування
При передозуванні – багаторазовому втиранні без перерв в одне й те саме місце може виникнути подразнення шкіри.
У такому разі потрібно промити уражене місце розчином харчової соди (натрію бікарбонат) – 1 чайна ложка насклянку води.
Особливості застосування
Препарат не застосовується наспітнілому тілі, на волосяній частині голови, обличчі, пахвинних ділянках.
Хворі, які страждають на алергію, перед початком лікування проводять випробовування на шкірі: препарат втирається на невелику частину шкіри передпліччя.
Після нанесення препарату, для усунення випадкового його потрапляння з рук в очі, помийте руки. У разі потрапляння препарату в очі кілька разів промийте їх 0,5 % розчином харчової соди (чайна ложка соди на 1 літр води) і зверніться до лікаря.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами
У зв’язку з відсутністю документально підтверджених досліджень не рекомендується застосовувати Дикрасин®1 одночасно з іншими лікарськими засобами зовнішнього використання.
Можливе застосування Дикрасину®1 разом з ін’єкційними препаратами та препаратами для внутрішнього вживання
Умови та термін зберігання
У недоступному для дітей, темному місці, при температурі 25º С. Источник
Термін придатності 3 роки.