Нормативна база

Лікарські засоби

Інші розділи

Зворотній зв'язок

МЕФЕНАМІНОВА КИСЛОТА-ДАРНИЦЯ
Назва: МЕФЕНАМІНОВА КИСЛОТА-ДАРНИЦЯ
Міжнародна непатентована назва: Mefenamic acid
Виробник: ЗАТ "Фармацевтична фірма "Дарниця", м.Київ, Україна
Лікарська форма: Таблетки
Форма випуску: Таблетки по 0.5 г №10 у контурних чарункових упаковках
Діючі речовини: 1 таблетка містить мефенамінової кислоти - 0.5 г
Фармакотерапевтична група: Нестероїдні протизапальні препарати
Показання: Ревматизм, ревматоїдний артрит, поліартрит неінфекційного генезу, остеоартроз, артралгія, міалгія, неврадгія, головний та зубний болі, лихоманковий стан
Термін придатності:
Номер реєстраційного посвідчення: П.08.02/05216
Термін дії посвідчення: з 21.08.2002 до 21.08.2007
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату МЕФЕНАМІНОВА КИСЛОТА-ДАРНИЦЯ
АТ код: M01AG01
Наказ МОЗ: 320 від 21.08.2002


    Інструкція для застосування МЕФЕНАМІНОВА КИСЛОТА-ДАРНИЦЯ

    ІНСТРУКЦІЯ

    для медичного застосування препарату

    МЕФЕНАМІНОВА КИСЛОТА-ДАРНИЦЯ

    (Mephenamicum аcidum-Darnitsa)

    Загальна характеристика:

    міжнародна та хімічна назви: кислота мефенамінова, N-(2,3-диметил феніл) антранілова кислота;

    основні фізико-хімічні властивості:таблетки плоско циліндричної форми, сірувато-білого кольору зі злегка жовтуватим або зеленкуватим відтінком (допускається мармуровість), без запаху;

    склад: 1 таблетка містить кислоти мефенамінової - 0,5 г;

    допоміжні речовини: крохмаль картопляний, м етилцелюлоза, тальк.

    Форма випуску. Таблетки.

    Фармакологічна група. Не стероїдні протизапальні та протиревматичні препарати.

    Код АТС M01A G01.

    Фармакологічні властивості.

    Фармакодинаміка. Мефенамінова кислота-Дарниця має протизапальні, жарознижувальні та аналгезуючі властивості. Впливає на фази ексудації та проліферації при запаленні. Механізм проти запальної дії зумовлений здатністю пригнічувати синтез медіаторів запалення (простагландинів, серотоніну, кінінів та ін.), знижувати активність лізосомальних ферментів, що беруть участь у запальній реакції. Мефенамінова кислота-Дарниця стабілізує білкові ультраструктури та мембрани клітин, зменшує проникність судин, роз’єднує окисне фосфорилювання, пригнічує синтез мукополісахаридів, гальмує проліферацію клітин у вогнищі запалення, підвищує резистентність клітин та стимулює загоєння ран. Жарознижувальні властивості пов’язані із здатністю гальмувати синтез простагландинів і впливати на центр терморегуляції.

    У механізмі знеболювальної дії, поряд з впливом на центральні механізми больової чутливості, істотну роль відіграє місцевий вплив на вогнище запалення та здатність гальмувати утворення альгогенів (кініни, гістамін, серотонін).

    На відміну від більшості інших не стероїдних протизапальних засобів Мефенаміновакислота-Дарниця стимулює утворення інтерферону.

    Фармакокінетика. Після прийому внутрішньо кислота мефенамінова швидко ідосить повно всмоктується у травному тракті. Максимальна концентрація у крові спостерігається через 2-4 години після прийому. Рівень у крові пропорційний дозі. Рівноважна концентрація (20 мкг/мл) визначається на 2-у добу застосування (по 1 г 4 рази на добу). Зв’язується з альбумінами крові. У печінці утворює метаболіти шляхом окислення, гідролізу, глюкуронізації. Період напів виведення із крові становить близько 3-х годин. Виводиться із організму у незміненому вигляді та у вигляді метаболітів переважно нирками (67 % дози), з фекаліями (20-25 %).

    Показання для застосування.

    Мефенамінову кислоту-Дарниця призначають для лікування гострого ревматизму, ревматоїдного поліартриту, хвороби Бехтерєва. Застосовують при головному, зубному болю, артралгіях, міалгіях, пропасниці, інфекційно-алергічному міокардиті, дисменореї, передменструальному синдромі, гострих респіраторних вірусних інфекціях та грипі.

    Спосіб застосування та дози.

    Мефенамінову кислоту-Дарниця приймають внутрішньо після їжі (рекомендується запивати молоком).

    Дорослим і дітям після 14 років призначають по 0,25-0,5 г 3-4 рази надень. За необхідності, добова доза може бути підвищена до 3 г на добу. Після досягнення терапевтичного ефекту добову дозу знижують до 1 г .

    Дітям віком від 5 до 14 років призначають по 0,25 г 3-4 рази на добу. Тривалість курсу лікування становить 20-45 днів (за необхідності – 2 місяці ібільше).

    Побічна дія. При застосуванні можуть виникнути нудота, печія, діарея, біль у животі, анорексія, метеоризм, шлунково-кишкові кровотечі, запор, загальна слабкість, сонливість, дратівливість, безсоння, порушення зору, альбумінурія, алергічні реакції (свербіж, набряк обличчя, висип та ін.).

    При тривалому застосуванні (2 місяці і більше) може розвинутисьгемолітична анемія, зменшення гематокриту, порушення кровотворення.

    При концентрації препарату у крові 100-200 мкг/л і вище можуть спостерігатися посмикування м’язів, судоми, блювання.

    Протипоказання. Виразкова хвороба шлунка та 12-палої кишки, запальні захворювання травного тракту, захворювання нирок та органів кровотворення.

    Передозування. При передозуванні можуть виникати посмикуванням’язів, судоми, блювання, порушення дихання.

    Особливості застосування. Мефенамінова кислота-Дарниця може спричинити негативний вплив на серцево-судинну систему плода, тому не рекомендується її застосування у вагітних.

    Препарат здатний проникати у грудне молоко, тому його застосування вперіод лактації повинне бути обмежене.

    Обережності потребує застосування препарату в осіб з порушеною функцією нирок, у хворих на бронхіальну астму, а також в осіб з виразкою шлунка та 12-палої кишки в анамнезі.

    Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При одночасному застосуванні з анальгіном підвищується протизапальний ефект Мефенамінової кислоти-Дарниця. Одночасне застосування з іншими не стероїдними протизапальними засобами підвищує ймовірність виникнення побічних явищ з боку шлунково-кишкового тракту. Тіамін, піридоксинугідро хлорид, барбітурати, похідні фенотіазину, наркотичні аналгетики, кофеїн, димедрол підвищують аналгетичний ефект препарату. Мефенамінова кислота-Дарниця підвищує активність пероральних антикоагулянтів.

    Умови та термін зберігання.

    Зберігають у сухому, захищеному від світла та недоступному для дітей місці. Источник

    Термін зберігання - 5 років.





    На сайті також шукають: Ципронат, Тіотриазолін інструкція, Немозол застосування, Нітроксолін побічні дії, Фемостон протипоказання