Нормативна база

Лікарські засоби

Інші розділи

Зворотній зв'язок

НЕЙРОМІДИН
Назва: НЕЙРОМІДИН
Міжнародна непатентована назва: Ipidakrin
Виробник: АТ "Олайнський ХФЗ "Олайнфарм", Латвія
Лікарська форма: Таблетки
Форма випуску: Таблетки по 20 мг № 50
Діючі речовини: 1 таблетка містить аміридину (іпідакрин) - 20.0 мг
Фармакотерапевтична група: Інгібітори холінестерази
Показання: Нейропатії, неврити, поліневрити; бульбарні парези і паралічі; хвороба Альцгеймера; затримка розумового розвитку у дітей; ураження ЦНС з порушенням пам`яті, праксису, уваги; міастенія і міастенічні синдроми; розсіяний склероз; слабкість пологової діяльно
Термін придатності: 3р.
Номер реєстраційного посвідчення: Р.01.02/04179
Термін дії посвідчення: з 04.01.2002 до 04.01.2007
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату НЕЙРОМІДИН
АТ код: N07AA08
Наказ МОЗ: 1 від 04.01.2002


    Інструкція для застосування НЕЙРОМІДИН

    ІНСТРУКЦІЯ

    для медичного застосування препарату

    НЕЙРОМІДИН®

    Склад:

    діюча речовина: іpidakrin; 9-аміно-2, 3, 5, 6, 7,8-гексагідро-1Н-циклопентану (b) хіноліну гідро хлориду моногідрат;

    1 таблетка містить іпідакрину 20 мг;

    допоміжні речовини: лактоза, крохмаль картопляний, кальцію стеарат.

    Лікарська форма. Таблетки.

    Фармакотерапевтична група. Парасимпатоміметики. Антихолін естеразні засоби.

    Код АТС N07А А.

    Клінічні характеристики.

    Показання.

    Ураження периферичної нервової системи – нейропатії, неврити, полі неврити і полінейропатії, мієлополірадикулоневрити, бульбарні паралічі іпарези;

    порушення пам’яті різного генезу (хвороба Альцгеймера та інші форми старечого порушення розумової діяльності), при затримці розумового розвитку удітей;

    ураження центральної нервової системи травматичної, судинної та іншої природи з порушенням пам’яті, праксису, уваги;

    міастенія і мі астенічні синдроми;

    комплексна терапія розсіяного склерозу та інших форм демієлінізуючихзахворювань нервової системи;

    слабкість пологової діяльності;

    атонія кишечнику.

    Протипоказання. Застосування Нейромідину® протипоказане при епілепсії, екстра пірамідних захворюваннях з гіперкінезами, стенокардії, вираженій брадикардії, бронхіальній астмі, схильності до вестибулярних розладів, обструкції кишечнику і сечовивідних шляхів, при підвищеній чутливості до препарату, у періоди вагітності і лактації.

    Спосіб застосування та дози. Нейромідин® застосовують внутрішньо.

    При невритах – по 1 таблетці 2 - 3 рази на добу. Курс лікування – від 10 - 15 днів при гострих невритах до 20 - 30 днів при хронічних невритах. За необхідності курси лікування повторюють 2 - 3 рази з інтервалом у 2 - 4 тижнідо досягнення максимального ефекту.

      При мієлополірадикулоневритах з парезами всіх кінцівок і довготривалим больовим синдромом – по 1 таблетці 2 - 3 рази на добу протягом 30- 40 днів. Курси лікування повторюють багаторазово з перервою 1 - 2 місяці. Курси лікування повторюють до досягнення терапевтичного ефекту.

    При міастенії і міастеничних синдромах – по 1 - 2 таблетці 2 - 3 разина добу. При тяжких формах доза може бути підвищена до 200 мг на добу (по 2таблетки 5 разів на добу через 2 - 3 години). Лікування курсове, по черзі з класичними антихолін естеразними препаратами.

    При розсіяному склерозі, боковому аміотрофічному склерозі, сирингомієлії та інших захворюваннях рухових нейронів (прогресуюча м’язоваслабкість, прогресуючий бульбарний параліч) – по 1 таблетці 3 - 5 разів на добу протягом 60 днів 2 - 3 рази на рік.

    При хворобі Альцгеймера та інших формах старечого порушення розумової діяльності починають з ½ таблетки 2 рази на добу з поступовим підвищенням дози на 2 таблетки на тиждень до 6 - 10 таблеток на добу (2таблетки 3 - 5 разів на добу).

    Тривалість лікування – від 4 місяців до 1 року. Можлива курсова терапія – по 4 - 5 місяцівз перервою в 1 - 2 міс.

    Дітям із затримкою розумового розвитку та захворюваннями периферичної нервової системи Нейромідин® призначають: від 1 до 2 років –по 5 мг (¼ таблетки) 1 раз на добу, від 2 до 5 років – по 5 мг (¼ таблетки) 2 рази на добу, від 5 до 12 років – по 10 мг (½ таблетки) 2 -3 рази на добу, старше 12 років – по 20 мг (1 таблетка) 2 - 3 рази на добу.

    Курс лікування становить 1 - 2 місяці, залежно від клінічної картини.

    При черепно-мозкових травмах – 1 таблетка 2 - 3 рази на день, при необхідності дозу можна збільшувати до 120 - 160 мг на добу. Тривалість курсу –30 - 40 днів, по 4 курси за рік з інтервалом у 2 міс.

    При первинній та вторинній пологовій слабкості – по 1 - 2 таблетки заприйом з повтором через 1 год.

    Для лікування атонії кишечнику – від ½ таблетки до 1 таблетки 3рази на добу. Курс лікування становить 1 - 3 тижні.

    Побічні реакції. Побічні реакції пов’язані зі стимуляцієюМ-холінорецепторів. При застосуванні Нейромідину® можливігіперсалівація, брадикардія, запаморочення, нудота, блювання, шкірно-алергічні реакції (свербіж, висипання). У цих випадках зменшують дозу або роблять коротку перерву (1 - 2 дні) в лікуванні. Гіперсалівацію та брадикардію можна зменшитихолінолітиками. Перераховані побічні дії виникають не часто, легко виражені іне потребують відміни препарату.

    Передозування. При тяжкому передозуванні може розвинутись“холінергічний криз” з симптомами: бронхоспазм, сльозоточивість очей, посилене потовиділення, звуження зіниць, ністагм, спонтанна дефекація і сечовипускання, блювання, брадикардія, блокада серця, аритмії, артеріальна гіпотензія, неспокій, тривога, збудження, відчуття страху, атаксія, судоми, кома, нерозбірливість мови, сонливість і слабкість. Симтоми можуть бути слабко виражені.

    При отруєнні Нейромідином® або його відносному передозуванні застосовують М-холіноблокатори (атропіну сульфат, циклодол, метацин та ін.).

    Застосування у період вагітності або годування груддю. Нейромідин®збільшує м’язовий тонус матки і може спричинити передчасну пологову діяльність, тому не рекомендується застостосовувати препарат під час вагітності. Нейромідин®можна застосовувати при слабкій пологовій діяльності.

    У період годування груддю протипоказаний.

    Особливі заходи безпеки. Застосування Нейромідину® збільшуєм’язовий тонус матки і може спричинити передчасні пологи, загострювати перебіг бронхіальної астми, епілепсії, тиреотоксикозу, виразкової хвороби шлунка. Слідз обережністю приймати препарат при захворюваннях серцево-судинної системи.

    Особливості застосування.

    Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні авто транспортом або іншими механізмами. Нейромідин® може проявляти седативну дію, тому слідбути обережними під час керування транспортними засобами.

    Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодії. Дія препарату іпобічні ефекти посилюються при одночасному застосуванні з іншими інгібіторамихолін естерази і М-холіномім етичними засобами. У хворих на міастенію зростає ризик холінергічного кризу, якщо застосовувати Нейромідин® одночасно з іншими холінергічними засобами. Зростає ризик розвитку брадикардії, якщоβ-адреноблокатори застосовувались до початку лікування препаратомНейромідин®. При одночасному застосуванні з алкоголем можливе посилення побічних дій.

    Фармакологічні властивості.

    Фармакодинаміка. Нейромідин® – це препарат, що має біологічно вигідну комбінацію двох молекулярних ефектів – блокади калієвої проникності мембрани та інгібування холін естерази. При цьому блокада калієвої проникності мембрани відіграє вирішальну роль.

    Блокада калієвої проникності мембрани призводить перш за все до продовження ре поляризаційної фази потенціалу дії збудженої мембрани і підвищення активності пресинаптичного аксону. Це призводить до збільшення входу іонів кальцію в пресинаптичну терміналь, що, в свою чергу, веде до збільшення викиду медіатору в пресинаптичну щілину у всіх синапсах. Підвищення концентрації медіатору в синаптичній щілині сприяє сильнішій стимуляціїпостсинаптичної клітини внаслідок медіатор-рецепторної взаємодії. Ухолінергичних синапсах інгібування холін естерази стає причиною ще більшого накопичення нейромедіатору в синаптичній щілині і посилення функціональної активності постсинаптичної клітини (скорочення, проведення збудження).

    Нейромідин® посилює вплив ацетилхоліну, адреналіну, серотоніну, гістаміну, окситоцину на гладкі м’язи.

    Нейромідин® має такі фармакологічні ефекти:

    стимуляція і відновлення нервово-м’язової передачі;

    відновлення проведення імпульсу в периферічній нервовій системі післяїї блокади різними агентами (травма, запалення, дія місцевих анестетик ів, деяких антибіотиків, калію хлориду, токсинів та інших факторів);

    підсилення скорочуваності гладком’язових органів;

    специфічно помірна стимуляція центральної нервової системи з окремими проявами седативного ефекту;

    покращання пам’яті та здатності до навчання;

    аналгетичний ефект;

    анти аритмічний ефект.

    Препарат не має тератогенної, ембріотоксичної, мутагенної і канцерогенної, а також алергізуючої та імунотоксичної дії. Препарат не впливаєна ендокринну систему.

    Фармакокінетика. Після прийому внутрішньо Нейромідин® швидко всмоктується. Максимальна концентрація в крові відзначається через годину після прийому. Із крові Нейромідин® швидко надходить у тканини, і в стадії стабілізації у сироватці крові виявляється тільки 2% препарату, періоднапівелімінації у фазі розподілу – 40 хв. Приблизно 40 - 50% іпідакринузв’язується з білками крові. Нейромідин® абсорбується переважно іздванадцяти палої кишки, трохи менше із тонкої і клубової кишок, тільки 3% дози всмоктується в шлунку. Елімінація Нейромідину® із організму здійснюється за рахунок поєднання ниркових і поза ниркових механізмів (біо трансформація, секреція з

    жовчю), при цьому переважає секреція з сечею. Тільки 3,7% Нейромідину®виділяється з сечею у незміненому вигляді, що свідчить про швидкий метаболізмНейромідину® в організмі.

    Фармацевтичні характеристики.

    Основні фізико-хімічні властивості. Таблетки білого або майже білого кольору

    Несумісність. Невідома.

    Термін придатності. 3 роки.

    Умови зберігання.

    Зберігати в недоступному для дітей, сухому, захищеному від світла місціпри температурі від 15°С до 25°С.

    Упаковка.

    По 10 таблеток у контурній чарунковій упаковці (блістері); по 5блістерів (50 таблеток) у пачці з картону.

    Категорія відпуску.

    За рецептом.

    Виробник.

    АТ “Олайнфарм”

    Місцезнаходження.

    Вул. Рупніцу 5, Олайне, LV-2114 Латвія. Источник

    Дата останнього перегляду. Серпень 2006р.





    На сайті також шукають: Кавінтон, Промакс інструкція, Флуцинар застосування, Детралекс побічні дії, Гексикон протипоказання