ІН С Т Р У К Ц ІЯ
для медичного застосування препарату
ЦЕФЕКОН® Д
(CefeconumD)
Загальна характеристика:
основні фізико-хімічні властивості: супозиторіїторпедоподібної форми, білого або білого з кремуватим або жовтуватим відтінком кольору;
склад: 1 супозиторій містить парацетамолу 0,05 г або 0,10 г, або 0,25 г;
допоміжні речовини: вітепсол.
Форма випуску. Супозиторії ректальні.
Фармакотерапевтична група. Аналгетики та антипіретики. Код АТС N02BE01.
Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка.Цефекон ® Д (парацетамол) виявляє болезаспокійливу, жарознижувальну та слабку протизапальну дію. Препарат добре переноситься, характеризується швидким розвитком ефекту після застосування. Парацетамол має як центральний, так і периферичний механізм дії. Механізм жарознижувальної та аналгетичної діїпарацетамолу пов’язаний з пригніченням синтезу простагландина, переважним впливом на центр терморегуляції у гіпоталамусі.
Фармакокінетика. Препарат швидко і рівномірно розподіляється у тканинах організму. Метаболізм препарату відбувається у печінці під дією мікросомальних ферментів. Період напів виведення становить 1,25-3 години. Близько 85% введеної дози препарату виводиться з сечеюу вільному або кон”югованому вигляді.
Показання для застосування. Цефекон® Д застосовують для лікування дітей від 3 місяців до 12 років при:
- пропасниці, яка супроводжує інфекційно-запальні захворювання (грип, гострі респіраторно-вірусні захворювання);
- больовому синдромі слабкої та помірної інтенсивності різного походження, у тому числі при головному болю, невралгії, мігрені, зубному болю, болю при травмах, опіках;
Спосіб застосування та дози.
Застосування препарату по усім показанням можливе тільки за призначенням лікаря.
Препарат застосовують ректально. Розрізавши ножицями упаковку і звільнивши супозиторій, його вводять у задній прохід дитини після очищувальної клізми або довільного очищення кишечнику.
Препарат застосовують 2-3 рази на добу.
Разові дози для дітей:
1-3 місяці – по 1 супозиторію, що містить 0.05 гпарацетамолу;
3–12 місяців - по 1,5–3 супозиторія, що містять 0,05г парацетамолу;
або 0,5–1 супозиторій, що містить 0,1 гпарацетамолу;
1–3 роки - по 1–1,5 супозиторія, що містять 0,1 гпарацетамолу;
3–5 років - по 1,5–2 супозиторія, що містять 0,1 гпарацетамолу;
5–10 років - по 1-1,5 супозиторія, що містять 0,25 гпарацетамолу;
10–12 років - по 1,5–2 супозиторія, що містять 0,25г парацетамолу.
Середня разова доза становить 10-12 мг/кг маси тіла дитини.
Максимальна добова доза не повинна перевищувати 40мг/кг маси тіла.
Тривалість курсу лікування як жарознижувального засобу - 3 дні, як болезаспокійливого засобу - 5 днів. За потреби можливо продовження курсу лікування після консультації з лікарем.
Побічна дія. Можливі нудота, блювання, алергічні реакції (висипання на шкірі, свербіж, кропив’янка, набряк Квінке), подразнення слизової оболонки прямої кишки, тенезми. В окремих випадках –анемія, тромбоцит опенія, лейкопенія.
При тривалому застосуванні у великих дозах можливагепатотоксична та нефротоксична дія.
Протипоказання. Індивідуальна підвищена чутливість до парацетамолу, виражені порушення функції печінки та нирок, дефіцит ферменту глюкозо-6-фосфатдегідрогенази, захворювання крові. З обережністю слід застосовувати препарат при синдромі Жильбера.
Передозування. При ректальному застосуванні препарату у зазначених дозах передозування препарату малоймовірне. Ознаки гострого передозування – нудота, блювання, болі у шлунку, пітливість, блідість шкірних покривів, на другу або третю добу виявляються ознаки ураження печінки. При значному передозуванні розвивається ниркова недостатність, енцефалопатія. При появі перших симптомів передозування слід відмінити препарат. Лікування передозування включає очищення кишечнику та застосування сорбентів. У тяжких випадках призначають антидотну терапію ацетил цистеїном і симптоматичне лікування.
Особливості застосування. При застосуванніЦефекону® Д більше тижня необхідний контроль картини периферичної крові та функціонального стану печінки.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При одночасному використанні барбітуратів, проти судомних засобів, рифампіцинузначно підвищується ризик гепатотоксичної дії. При одночасному застосуванні з левоміцетином (хлорамфеніклом) екскреція останнього уповільнюється та підвищується його токсичність. Тривале застосування парацетамолу разом з препаратами, які знижують рівень зсідання крові (антикоагулянтами непрямої дії), повинно відбуватися під постійним наглядом лікаря. Источник
Умови та термін зберігання. Зберігати у сухому, недоступному для дітей місці, при температурі не вище 20 º С. Термін зберігання - 2 роки. Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.