основні фізико-хімічні властивості: прозора, безбарвна, рухома летка рідина з характерним спиртовим запахом, легкозаймиста;
склад: не менше 96% і не більше 96,6% спирту етилового заоб’ємом.
Форма випуску. Розчин для зовнішнього застосування.
Фармакологічна група. Антисептичні та дезінфекційні засоби. АТС D08A X09.
Фармакологічні властивості. При зовнішньому застосуванні має антисептичну, дезінфікуючу, місцеву подразнювальну дію. Спирт етиловий коагулює білки, активний відносно грам позитивних і грам негативних бактерій та вірусів. Проявляє “дубильну” дію на шкіру та слизові оболонки.
При прийомі внутрішньо спирт етиловий, впливаючи на клітини центральної нервової системи (особливо кори великого мозку), викликає характерне алкогольне збудження, обумовлене ослабленням процесів гальмування. Після цього спостерігається ослаблення процесів збудження у корі, пригнічення спинного та продовгуватого мозку, функції дихального центру.
Показання для застосування. Септол застосовують як зовнішній місцево-подразнювальний та антисептичний засіб, для дезінфекцій шкіри, у томучислі рук, для примочок.
Спосіб застосування та дози. Зовнішньо – наносять на шкіру за допомогою ватних тампонів, серветок. Особливості застосування визначаються лікарем укожному конкретному випадку.
Побічна дія. Пригнічення центральної нервової системи. Можливі подразнення шкіри або слизових оболонок.
Протипоказання. Не можна застосовувати при гострих запальних процесах шкіри. Не рекомендовано застосовувати дітям до 14 років.
Передозування. У великих дозах при застосуванні внутрішньо зумовлює пригнічення діяльності дихального центру. При отруєнні внаслідок прийомуСептолу внутрішньо викликають блювання, промивають шлунок.
Особливості застосування. Для компресів (для запобігання опіку) Cептол слід розвести водою у співвідношенні 1 : 1. Источник
Умови та термін зберігання. Зберігати у щільно закритий тарі, в недоступному для дітей місці, подалі від вогню. Термін придатності –необмежений.