ІНСТРУКЦІЯ
для медичного застосування препарату
ЗОКСАН-ТЗ
Zoxan-TZ
Загальна характеристика:
основні фізико-хімічні властивості: Двоопуклі жовті таблетки, вкриті оболонкою, капсулоподібної форми з лінією розламу на одному боці;
склад:
діючі речовини: ципрофлокса цину 500 мг, тинідазолу 600 мг;
допоміжні речовини: натрію крохмальгліколят, кремнію діоксид колоїдний, натрію лаурилсульфат, поліетилен 6000 гліколь, магніюстеарат, тальк, крохмаль, целюлоза мікрокристалічна, tabcoat TC-5037.
Форма випуску. Таблетки, вкриті оболонкою.
Фармакотерапевтична група. Антибактеріальні засоби для системного застосування.
КОД АТС J01 RA.
Фармакологічні властивості. Комбінований протимікробний препарат, терапевтична дія якого обумовлена фармакологічними властивостями діючих речовин, які входять до його складу, а саме – ципрофлокса цину (антибактеріальний засіб, похідний фторхінолону) та тинідазолу (антипротозойнийзасіб групи нітроімідазола). Механізм дії препарату пов’язаний з вибірковим впливом на ДНК-гіразу бактерій, що відповідає за розкручування молекули ДНК, тим самим перешкоджає реплікації бактерій, тобто діє бактерицидно. Зоксан-ТЗактивний відносно більшості (90%) мікро організмів: Enterobacteriaceaehaemophlus, Neisseria. Також пригнічує грам-негативні бактерії за виняткомPseudomonas maltophilia, Pseudomonas cepacia, активний при протозойнихінфекціях, спричинених T.vaginalis, Entamoeba histolytica, Lambliaintestinalis.
Зоксан-ТЗ не діє на анаеробні бактерії-сапрофіти, тому в кишечник узберігається нормальна флора.
Фармакокінетика. Ципрофолоксацин швидко, але не повністю абсорбується із травного тракту після прийому препарату. Максимальна концентрація в плазмі крові досягається через 1-3 год і становить 50 – 85% залежно від дози.
Найбільша концентрація досягається в жовчі, легенях, нирках, печінці, встатевих органах. Він також розповсюджується в кістках, шкірі, жировій тканині, лімфатичній рідині.
Період напів виведення ципрофлокса цину з плазми становить 3-5 год. Виводиться, в основному, у незміненому вигляді, переважно з сечею та фекаліями.
Тинідазол швидко адсорбується із ШКТ, добре розподіляється по всіх тканинах організму. Максимальна концентрація досягається через 0,5 - 2 год. Виводиться переважно з сечею.
Показання для застосування. Лікування інфекцій, спричинених збудниками, чутливими до препарату, а саме:
дизентерія бактеріального або змішаного походження, для профілактики після операційних інфекційних ускладнень, інфекції дихальних шляхів, гінекологічні інфекції, інфекції шкіри та м’яких тканин, кісток та суглобів, при пролежнях, інфекції порожнини рота.
Спосіб застосування та дози. Зоксан-ТЗ призначають дорослим та дітям старше 15 років. Середня терапевтична доза препарату становить 2 таблетки надобу, розподілених на два прийоми. При тяжких формах захворювання дозу можна збільшити до 3 таблеток на добу, розподіливши їх на 2 прийоми. Зоксан-ТЗ слід приймати через 1 год після їжі. Тривалість лікування від 3 – 5 до 7 днів, за необхідності лікування можна подовжити до 15 днів, але тільки в умовах стаціонару. Хворим похилого віку рекомендується знижувати дозу до ½ таблетки 2 рази на добу. У хворих з нирковою недостатністю дозу знижують залежно від її стадії, але максимальна добова доза не повинна перевищувати при помірній нирковій недостатності 2 таблеток на добу, а при вираженій – 1таблетки на добу. Хворим, які одержують лікування гемодіалізом, призначають по 1 таблетці 1 раз на добу після сеансу гемодіалізу.
Побічна дія. Зоксан-ТЗ, як правило, добре переноситься хворими. Можуть бути побічні явища.
З боку ШКТ: нудота, відсутність апетиту, діарея, блювання, сухість та неприємний присмак у роті, холестатична жовтяниця.
З боку нервової системи: головний біль, втомлюваність, роздратованість, безсоння.
Алергічні реакції: кропив’янка, свербіж.
З боку системи кровотворення: еозинофілі я, лейкопенія, нейтропенія, зміна кількості тромбоцитів.
З боку серцево-судинної системи: тахікардія, артеріальна гіпотензія, припливи, запаморочення.
Побічні реакції, пов’язані з хіміотерапевтичним впливом: кандидоз.
Протипоказання. Підвищена чутливість до препарату. Вагітність, період лактації, хронічні захворювання ЦНС, порушення кровотворення. Діти вікомдо 15 років.
Передозування. На сьогодні невідомі випадки передозування. Можливе виникнення диспепсичних розладів, посилення вираженості симптомів побічної дії. Специфічного антидоту немає, терапія симптоматична.
Особливості застосування. Слід обережно призначати хворим з вираженим порушенням функції нирок. Хворим, які перебувають на гемодіалізі, слід призначати половину дози. Слід контролю вати стан системи згортання крові, томущо може спостерігатися збільшення протромбі нового індексу. Рекомендується відмінити препарат при появі болю в сухожиллях. При лікуванні слід утриматися від вживання алкоголю. Хворим, які приймають Зоксан-ТЗ слід утриматися відзанять, що потребують підвищеної уваги та швидкої реакції.
Під час лікування Зоксаном-ТЗ необхідно збільшити вживання рідини, щоб добовий діурез становив приблизно 1500 мл, але не менше 1200 мл.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Під час лікування Зоксаном-ТЗ забороняється вживати алкоголь. Слід знати, що препарат підвищує концентрацію і подовжує період напів виведення непрямих антикоагулянтів та пероральних гіпоглікемічнихзасобів.
При одночасному застосуванні з варфарином є ризик розвитку кровотечі. При вживані разом з теофіліном підвищується концентрація останнього, що призводить до інтоксикації організму. Одночасне вживання препаратів, що містять іони алюмінію, цинку, заліза, магнію, зменшує всмоктування ципрофлокса цину, томуЗоксан-ТЗ потрібно приймати за 2 год до або через 6 год після прийомуантацидів. Одночасний прийом з НПЗП (за виключенням ацетил саліцилової кислоти) може потенціювати розвиток судом. При одночасному застосуванні з циклоспориномпідвищується вміст креатині ну в сироватці. Источник
Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей, сухому та захищеному від світла місці, при кімнатній температурі. Термін придатності - 3роки.