Нормативна база

Лікарські засоби

Інші розділи

Зворотній зв'язок

ГЕПАРИН
Назва: ГЕПАРИН
Міжнародна непатентована назва: Heparin sodium
Виробник: Харківське підприємство по виробництву імунобіологічних і лікарських препаратів ЗАТ "Бiолiк", м.Харків, Україна
Лікарська форма: Розчин для ін'єкцій
Форма випуску: Розчин для ін'єкцій (5000 МО/мл) по 1 мл, 2 мл, 5 мл в ампулах № 5, № 10; по 4 мл, 5 мл у флаконах № 5
Діючі речовини: 1 мл розчину містить гепарину натрію - 5000 ОД
Фармакотерапевтична група: Антикоагулянти
Показання: Тромбоемболічні стани та їх ускладнення.
Термін придатності:
Номер реєстраційного посвідчення: UA/0822/01/01
Термін дії посвідчення: з 05.04.2004 до 05.04.2009
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату ГЕПАРИН
АТ код: B01AB01
Наказ МОЗ: 175 від 05.04.2004


    Інструкція для застосування ГЕПАРИН

    ІНСТРУКЦІЯ

    для медичного застосування препарату

    ГЕПАРИН

    (Heparin)

    Загальна характеристика :

    міжнародна назва: heparin;

    основні фізико-хімічні властивості: прозора, безбарвна або світлo-жовта рідина;

      склад: 1 мл розчину містить гепарину натрію 5 000 МО;

    допоміжні речовини: спирт бензиловий, натрію хлорид, вода для ін’єкцій.

    Форма випуску. Розчин для ін’єкцій.

    Фармакотерапевтична група. Антитромботичні засоби. Код АТС В 01А В 01.

    Фармакологічні властивості.

    Фармакодинаміка. Гепарин -aнтикоaгyлянт прямої дiї, який впливає безпосередньо на фактори зciдання кровiв ycіx фазах гемокоaгyляцiї. Великі дози Гeпapинy, як правило, викликають гальмування фiбpинолiзy. Гепарин зменшує агрегацію тромбоцитів, підвищує судинну проникність, стимулює колатеральний кровообіг, має спазмолітичну дію. Препарат пpигнiчyє aктивність гiaлypoнідази i зменшує вміст холестерину, три гліцеридів у сироватці кровi внаслідок підвищення активності ліпопротеїновоїліпази.

    Фармакокінетика. Гепарин діє швидко, але відносно короткочасно. Пік концентрації у плазмі досягається негайно після внутрішньо венного введення, через 40-60 хв після підшкірного введення. До 95 % препарату зв’язується збілками плазми. Період напів виведення становить 1-2 год. Тривалість антикоагулянтноїактивності залежить від індивідуальних особливостей пацієнтів. Гепарин виводиться нирками у вигляді неактивних метаболітів. Не переходить у груднемолоко. Неметаболізований Гепарин виявляється у сечі при застосуванні високих доз.

    Показання для застосування. Гепарин призначають для лікування тапpoфілaктики piзних тpoмбoeмбoлiчних станів та їх ускладнень - локaлiзaцiїтромботичного процесу зaпoбiгaння тромбоутворенню при гoстpoмy інфapктiмioкapдa, тромбозах і eмбoлiяx мaгiстpальних вен i aртepiй, судин мозку, очей, при oпepaцiяx на cepцi i кровоносних судинах, для запобігання зciдaнню кровiпри прямому пepeливаннi ocтанньої та при лабораторних дoслідженнях. Kpiм того, Гепарин застосовують при гoстрих i xpонічних тромбoфлeбiтax кінцівок, у комплексному лікyваннi хвoрих на нестабільну cтeнокapдiю, при iшeмiчнiй хвоpoбi cepця,aтepocклepoзi церебральних судин, пнeвмoнії, пoчaтковiй стадії запально-диcтpoфiчної фoрми парoдoнтoзу.

    Спосіб застосування та дози. Гепарин можна вводити внутрішьовенно або підшкірно. З лікувальною метою Гепарин вводиться внутрішньо венно, найкраще шляхом постійної краплинної інфузії. При болюсному введенні інтервал міжін’єкціями становить 4 - 6 год. Перед призначенням кожної дози слід проводитикоагуляцій ні тести. Для досягнення повного ефекту з негайним початком дії як постійний внутрішньо венній інфузії, так і повторним ін’єкціям має передувативнутрішньо венне введення 5 000 - 15 000 МО.

    Подальші дози коригуються індивідуально, залежно від результатів коагуляцій них тестів (тромбі новий час, час згортання крові, активований частковий тромбопластиновий час). Для того щоб знаходитися в терапевтичному діапазоні, ці показники мають збільшитись у 2 - 3 рази порівняно з нормальними значеннями. Як правило, повна гепаринізація при внутрішньо венному введенні досягається при добовій дозі Гепарину 30 000 - 50 000 МО. В осіб, уяких відсутня реакція на Гепарин, або тих, що потребують підвищених дозГепарину, cлід визначати рівень анти тромбіну III.

    Пацієнтам, які знаходяться на екстракорпоральному кровообігу, Гепарин призначають у дозі 150 - 400 МО/кг маси тіла та 1 500 - 2000 МО/500 мл консервованої крові (суцільна кров, еритроцитарна маса). Приурокіназному або стрептокіназному лізисі, особливо при введенні малих доз, необхідно одночасне призначення Гепарину. Доза Гепарину підбирається таким чином, щоб подовжити тромбі новий час у 2 - 4 рази.

    Для пацієнтів, які знаходяться на діалізі, доза повинна коригуватися залежно від результатівкоагуляцій них тестів. Пацієнтам, які переводяться на пероральну антикоагулянт нутерапію, призначення Гепарину слід продовжити доти, доки результати тромботестуабо експрес-тесту не будуть знаходитись у терапевтичному діапазоні.

    Дітям 1 - 3 місвнутрішньо венно Гепарин вводять у дозі 800 МО/кг маси тіла на добу, 4 - 12 міс– 700 МО/кг на добу, від 1 до 6 років – 600 МО/кг на добу, старше 6 років – 500МО/кг на добу.

    З профілактичною метою для запобігання тромбозам Гепарин вводять підшкірно, найкраще у складки шкіри на передній черевній стінці, у дозі 5 000 МО двічі на добу.

    Побічна дія. Можуть спостерігатися крововиливи (підшкірні та вслизовій оболонці, внутрішні), а також незначні гематоми в місці ін’єкції. Реакції гіпер чутливості: запаморочення, головний біль, недуга, пропасниця, блювання, діарея, тромбоцит опенія, алергічні реакції, місцеве подразнення. Рідко спостерігаються остеопороз, алопеція, гіпоальдостеронізм, анафілактичний шок, судинні спазми, підвищення в крові рівня трансаміназ. На початку лікуванняГепарином іноді може спостерігатися скороминуща тромбоцит опенія (тип 1 з кількістю тромбоцитів у діапазоні від 80 000/мкл до 150 000/мкл). Як правило, дана ситуація не призводить до розвитку ускладнень, і лікування Гепарином можна продовжувати. У поодиноких випадках може спостерігатися тяжка імуннатромбоцит опенія (тип II – синдром утворення білого тромбу). Дане ускладнення слід підозрювати у разі падіння кількості тромбоцитів нижче, ніж 80 000/мкл, або швидкого зниження їх кількості більше, ніж на 50 % від вихідного рівня. Унесенсибілізованих осіб кількість тромбоцитів, як правило, починає зменшуватися через 6 - 14 днів від початку лікування. Іноді може спостерігатися збільшеннятрансаміназ, вільних жирних кислот і тироксину, оборотна затримка калію, зниження рівня холестерину та підвищення рівня глюкози в крові.

    Протипоказання. Підвищена чутливість до препарату, включаючиамнестичні дані або підозру на гепарин індуковану імунну тромбоцит опенію, схильність до кровотеч, наприклад гемофілія, тромбоцит опенія, підвищена проникність капілярів; геморагічний інсульт, енцефаломаляція, гостравнутрішньо черепна кровотеча, хірургічні втручання на центральній нервовій системі та на очах, проліферативна діабетична ретинопатія; пептичні виразки, шлунково-кишкова кровотеча, вісцеральна карцинома; легенева кровотеча, активна форма туберкульозу; тяжкі захворювання печінки і підшлункової залози; значна патологія нирок або ниркова кровотеча, тяжка гепертензія; бактеріальний ендокардит; періоди вагітності та пологів.

    Передозування.Тяжкі геморагічні ускладнення, кровотечі. Залежно від тяжкості гемоpaгiчногo ускладнення слід або зменшити дозу Гепарину, або відмінити йoгo. Якщo пiсля відміни Гепарину кровотеча продовжується, внутрішньо венно вводять aнтагоніст гепарину – пpoтaмiну сyльфaт (або хлорид) (1мл протаміну сульфату нейтралізує 100 МО гепарину). Протягом 90 хв після внутрішньо венного введення Гепарину вводять 50 % розрахованої дозипротамін сульфату, 50 % - в наступні 3 год.

      Приiндивідуальній нecпpийнятливостi та появі aлepгiчних ускладнень Гепарин відміняють негайно i призначають дeceнсибiлiзyючi засоби. За нeoбxiдностiпродовження антикоагулянтної тepaпії застocoвують aнтикоагулянти нeпpямої дії.

    Особливості застосування. Кількість тромбоцитів слід визначити перед початком лікування, в перший день лікування і через короткі проміжки часу протягом усього періоду застосування Гепарину, особливо між 6-м і 14-м днем від початку лікування. Слід негайно припинити лікування пацієнтів із різким зниженням кількості тромбоцитів. У жінок старше 60 років Гепарин може збільшувати кровоточивість. Особливої обережності слід дотримуватися протягом 36 год після пологів. У хворих на артеріальну гіпертензію слід контролю ватиартеріальний тиск.

    Забороняється вводити Гепаринвнутрішньом’язово. Слід також, за можливості, уникати біопсій, епідуральниханестезій та діагностичних люмбальних пункцій. Дози Гепарину слід коригувати залежно від результатів коагуляцій них тестів, оскільки надлишок Гепарину може спровокувати кровотечу.

    Застосування Гепарину потребує обережності в після операційний та післяпологовий пepioди пpoтягoм перших 3 - 8 дiб (за винятком oпepaцiй накрoвoнoсних судинах i у тих випадках, коли гenapинiзaцiя нeoбxiднa за життєвимипoказаннями).

    Відміна препарату повинна проводитися поступово.

    Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Пероральні антикоагулянти (дикумарин) таантитромбоцитарні препарати (ацетил саліцилова кислота, дипіридамол) слід відмінити не менш, ніж за 5 днів перед будь-яким хірургічним утручанням, оскільки вони можуть посилити схильність до кровотечі під час операції або впісля операційний період. Одночасний прийом аскорбінової кислоти, антигістамінних засобів, дигіталісу, нікотиноподібних речовин або тетрациклінів може пригнічувати дію гепарину. Декстран, фенілбутазон, індометацин, ібупрофен, сульфінпіразол, пробеноцид, ін’єкційні форми етакринової кислоти, пеніциліні в іцитостатиків можуть потенціювати дію Гепарину. Гепарин заміщає фенітоїн, квінідин, пропранолол, бензодіазепіни і білірубіни в місцях їх зв’язування збілками. Трициклічні антидепресанти можуть зв’язуватися з Гепарином, що призводить до взаємного зниження ефективності. Источник

    Умови та термін зберігання. Збepiгaють у недоступному для дітей, захищенoму відсвітлa, сухому місці при температурі 15 - 25°С. Термін придатності – 2 роки.





    На сайті також шукають: Ципронат, Амофаст інструкція, Застосування препарату Залдіар, Інструкція з використання Ксефокам, Показання для застосування Конегра, Реланіум побічні дії, Метадол протипоказання, Спосіб застосування та дози препарату Муцитус