Наприкінці травня у Київському базовому медичному коледжі ім. П.І. Гаврося відбулися урочисті збори з підведення підсумків ХІ Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності студентів медичних училищ та коледжів “Ескулап” за спеціальністю “сестринська справа”, організатором якого виступає Міністерство охорони здоров'я України.
Привітати на нагородити переможців, лауреатів та дипломантів конкурсу прийшли заступник Міністра охорони здоров'я України Василь Лазоришинець, президент Асоціації медичних сестер Галина Івашко, представники Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту, Київської міської профспілки працівників охорони здоров'я, Солом’янської районної у місті Києві державної адміністрації та інші.
Під час виступу перед присутніми на Урочистих зборах Василь Лазоришинець зазначив, що Міністерство охорони здоров'я України працює над подальшим розвитком ступеневої медсестринської освіти. Вже затверджений Міністерством охорони здоров'я та Міністерством освіти і науки України національний стандарт магістерської освіти з фаху „Сестринська справа". Після відповідних урядових рішень, в поточному році до Житомирського інституту медсестринства вступили на навчання перші майбутні магістри медсестринства. Він наголосив, що головна мета – європейський диплом медика кожному випускнику медичного вузу країни. Проте він підкреслив, що запроваджуючи міжнародні стандарти підготовки медичних сестер, необхідно зберегти національне надбання вітчизняної вищої медичної школи.
Нагороджуючи переможців конкурсу, заступник Міністра охорони здоров'я України відзначив: “Ви отримали право на найкраще і найпрестижніше працевлаштування за фахом медичної сестри. Міністерство охорони здоров'я України ініціює ці питання перед обласними, міст Києва і Севастополя управліннями охорони здоров'я”. Зокрема, пееможців конкурсу, які посіли І-ІІІ місця, нагородили Дипломом Міністерства охорони здоров'я України І ступеня "Переможець Конкурсу" та цінними подарунками. Перше місце у ХІ Всеукраїнському цього року посіла Ольга Яременко, - студентка Київського базового медичного коледжу ім. П.І. Гаврося.
Довідково:
Всеукраїнські конкурси професійної майстерності студентів вищих медичних (фармацевтичних) навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації є -змаганнями з виявлення рівня професійної підготовки студентів-випускників за спеціальностями "Сестринська справа", "Фармація". "Стоматологія ортопедична" та "Лабораторна діагностика".
Організатором конкурсів є Міністерство охорони здоров'я України.
Мета проведення конкурсів: підвищення престижу медичної професії в Україні; підвищення професійного рівня та якості підготовки студентів вищих медичних (фармацевтичних)навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації; подальше вдосконалення системи роботи з обдарованою молоддю, формування творчої та наукової медичної еліти України; поширення передового досвіду підготовки студентів у вищих медичних навчальних закладах І-ІІ рівнів акредитації України.
Конкурси проводяться у два етапи:
I етап - фахові змагання в навчальних закладах та регіонах (відбіркові);
II етап - Всеукраїнські конкурси професійної майстерності студентів вищих медичних навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації за спеціальностями.
Всеукраїнські конкурси проводяться у два тури:
Перший тур - тестування.
Другий тур - демонстрація практичних навичок
Банк практичних завдань складається з навичок, що передбачені відповідними програмами з навчальних дисциплін та освітньо-кваліфікаційною характеристикою Галузевих стандартів вищої освіти
Загальне місце у конкурсі визначається за найбільшою сумою балів двох ' турів конкурсу. В разі, коли декілька учасників набрали однакову суму балів, їх остаточне місце визначається за сумою балів, яку отримав конкурсант за демонстрацію практичних навичок, в разі рівності цих показників - місце учасника визначається жеребкуванням.
Переможці конкурсу, які посіли 1-ІІІ місця, нагороджуються Дипломом Міністерства охорони здоров'я України І ступеня "Переможець Конкурсу" та цінним подарунком.
До 2009 року відповідно до Умов прийому до вищих навчальних закладів України переможцям конкурсів надавалося право вступу без складання вступних випробувань (за умови подання сертифікатів Українського центру оцінювання якості освіти з оцінками (кількістю балів) не нижче встановленого цими" умовами рівня) за вибором до вищих медичних навчальних закладів IV рівня акредитації України за відповідними спеціальностями для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня "спеціаліст".
Оригiнал:
http://neboley.com.ua/govmedicine/2009/06/04/32708.html/08-06-2009 13:23