МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
Л И С Т
№ 4.18-10/2409 від 19.12.2000
Кабінету Міністрів України |
Про виконання доручення щодо українсько-кубинської програми
Міністерство охорони здоров'я України повідомляє, що до проекту постанови Кабінету Міністрів України "Про програму сприяння організації медичної допомоги дітям України, які постраждали внаслідок Чорнобильської, екологічних і техногенних катастроф, та соціально незахищеним категоріям дітей, що надається Республікою Куба, на 2001 - 2003 роки" внесено зміни згідно з зауваженнями Урядового комітету соціального та гуманітарного розвитку (протокол засідання № 28 від 5 грудня 2000 р.), а саме:
1) Програмою передбачається направляти за рахунок бюджетних коштів до Республіки Куба дітей, які постраждали внаслідок Чорнобильської, екологічних і техногенних катастроф, та соціально незахищених категорій дітей виключно на лікування;
Українсько-кубинська програма діє з 1990 року відповідно до тристоронньої Угоди між МОЗ України, МОЗ Республіки Куба та Українським молодіжним Чорнобильським фондом. Діти, які направляються на лікування, розподілені на дві категорії: перша - важко хворі діти на захворювання, що не лікуються в Україні (направлення здійснюється згідно з вимогами постанови Кабінету Міністрів України від 08.12.95 № 991 "Про порядок направлення громадян на лікування за кордон"), друга - діти, які направляються на санаторне лікування, що здійснюється також стаціонарно у лікувальному центрі. Нормативне врегулювання питань щодо направлення цієї групи дітей за українсько-кубинською програмою є питанням, яке потребує вирішення.
Слід зауважити, що саме на лікування 15% вкрай важко хворих дітей витрачається 70% всіх коштів, що виділяється кубинською стороною на виконання Програми. Зараз щороку кубинська сторона витрачає близько 10 млн. доларів США на цю Програму. Україна, за розрахунками до проекту, витрачатиме щороку близько 4 млн. грн. (740 тис. доларів США);
2) Необхідні для виконання Програми кошти призначені для сплати вартості транспортування українських громадян до Куби та у зворотному напрямку, здійснення організаційних заходів, оплати праці вихователів і педагогів, закупівлі ліків для продовження лікування дітей після повернення в Україну та витратних матеріалів (постільна білизна та ін.) для покращання перебування українських дітей в лікувальному центрі "Тарара", яке передбачено забезпечити згідно з дорученням Президента України від 8 липня 2000 року № 1-14.
Лікування українських дітей на Кубі здійснюється за рахунок кубинської сторони;
3) видатки на реалізацію Програми зменшені до 500 тис. грн. за рахунок статті "придбання гуманітарної допомоги і необхідного обладнання та інвентарю для лікувального центру "Тарара".
Проект постанови в цілому знайшов підтримку з боку Урядового комітету, тобто Програма лікування дітей на Кубі, яка діє з 1990 року, визначена доцільною для подальшого розвитку. Проте категоричні заперечення Мінфіну щодо продовження організації санаторного лікування дітей в лікувальному центрі "Тарара" дають можливість пролікуватись лише обмеженій кількості дітей, направлення яких здійснюється згідно з вимогами постанови Кабінету Міністрів України від 08.12.95 № 991. Це унеможливлює функціонування лікувального центру "Тарара", який недоцільно утримувати лише для 15 - 20 дітей та матерів, що може прийняти на лікування Куба через високовитратність технологій, які застосовуються, та робить прийняття проекту Програми недоцільним.
Мінфін категорично наполягає на своїй пропозиції, Мін'юст зауважень не висуває, у зв'язку з цим просимо повторно розглянути проект постанови.
Заступник Міністра |
О.О.Бобильова |
Надруковано: "Здоров'я України", № 1, січень, 2001 р. |