МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
ЗАСТУПНИК ГОЛОВНОГО ДЕРЖАВНОГО САНІТАРНОГО ЛІКАРЯ УКРАЇНИ
Л И С Т
19.03.2007 № 05.02.01-07/271 |
Головним державним
санітарним лікарям АР Крим,
областей, міст Києва
та Севастополя, на водному,
повітряному та залізничному
транспорті
Головному лікарю Центральної
санітарно-епідеміологічної
станції МОЗ України
Оперативна інформація щодо ситуації з грипу та ГРВІ в контрольних містах УЦГГРІ МОЗ України за 11 тиждень 2007 року (з 12 по 18 березня) в Україні та світі
Епідемічна ситуація з грипу та ГРІ в 10 контрольних містах Українського центру грипу та гострих респіраторних інфекцій МОЗ України
Протягом 11 тижня (12.03.2007-18.03.2007) поточного року спостерігалось, порівнюючи з 10 тижнем, незначне зростання захворюваності (на 7,6%). За тиждень захворіло 66196 осіб (67,2 на 10 тис. населення) проти 61527 особи (62,5 на 10 тис. населення) минулого.
Вищезазначене зростання захворюваності є переважно статистичним, оскільки 9 тиждень був неповним робочим тижнем. Перевищення епідпорогу на 20% було зареєстроване лише у м. Одесі, хоча за оперативними даними Одеської облСЕС аналіз даних за 19 березня свідчить про зниження захворюваності на 30% порівняно з минулим понеділком. Поряд із цим на території Одеської області виділено віруси грипу B, характерною особливістю яких є пролонгований перебіг епідемічного процесу та реєстрація підйомів захворюваності невеликої інтенсивності. Здійснюється щотижневий моніторинг за станом захворюваності населення на грип.
В контрольних містах питома вага дітей серед захворілих становить 45,1%. Протягом минулого тижня захворюваність серед дітей зросла 21,3%, загалом за рахунок зростання захворюваності серед дітей міст Запоріжжя (на 60,6%), Одеса (на 57%), Вінниця (на 33%) та Дніпропетровськ (на 37%). Питома вага дітей віком 7-14 років серед загальної сукупності захворілих дітей становить 44,3%, діти 3 до 6 років - 34,7%, діти віком до 2 років - 21%.
Госпіталізовано протягом 11 тижня 408 захворілих (питома вага від госпіталізованих - 0,62%), більшість віком до 14 років (355 дітей).
Отже, за підсумками УЦГГРІ МОЗ України, епідемічний сезон з грипу в країні має тенденцію до завершення.
Вірусологами країни виділено 69 ізолятів вірусу грипу. Всі три віруси: A(H3№2), A(H1№1) та B спричинили епідемічний підйом в Україні цього сезону.
Епідемічна ситуація з грипу у розрізі регіонів України
Протягом минулого тижня незначне перевищення регіонального епідемічного порогу реєструвалось на території Волинської області (четвертий тиждень епідемії - перевищення епідпорогів відмічається у Володимир-Волинському, Ківерцівському, Луцькому, Любомльському, Турійському районах).
На території більшості регіонів, в яких реєструвались локальні спалахи грипу ситуація стабілізується, знижується захворюваність серед населення та кількість населених пунктів, уражених епідемією. Відновлюється навчальний процес в учбових закладах.
Локальні спалахи реєструються на території:
Донецької області: в цілому по області захворюваність на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції нижче епідемічного рівня на 15,4%. На семи адміністративних територіях захворюваність вище епідпорогу від 7,2% до 40,1% (Дебальцево - 10,3%, Дружківка - 7,2%, Маріуполь - 33,3%, Краматорськ - 36,3%, Волноваський район - 31,9%, Володарський - 20,9%, Новоазовський - 40,1%).
Кіровоградської області: тижневий показник захворюваності знизився на 29,3% в порівнянні з попереднім тижнем. Перевищення епідпорогу більше ніж в 1,5 рази залишається на 3 адмінтериторіях: Знам'янський, Олександрівський, Вільшанський райони.
Полтавської області: захворюваність в цілому по області нижче епідпорогу на 20%. Перевищені епідпороги захворюваності в м. Кременчуці на 1%, м. Миргороді на 11%, районах: В.-Багачанському - на 13%, Глобинському - на 57%, Карлівському - на 53%, Козельщанському - на 34%, Кременчуцькому - на 58%, Н.-Санжарському - на 7%, Решетилівському - на 54%, Хорольському - на 20%, Чорнухинському - на 129%.
Відповідно до матеріалів Полтавської облСЕС, за епідемічний період в області зареєстровано два летальних випадки від ускладнень гострих респіраторних інфекцій.
Миколаївської області: захворюваність на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції нижче епідемічного рівня на 30,7%. Перевищено епідпоріг у Жовтневому (на 6,8%), Казанківському (1,9 рази), Очаківському (22%) районах.
Київської області: в порівнянні з попереднім тижнем захворюваність в цілому по області знизилася на 37,5%. Найвищі показники захворюваності зареєстровано у Богуславському (120,9 на 10 тис. населення), Бородянському (111,4), Іванківському (109,5), Обухівському (115,5), Рокитнянському (137,7), Яготинському (101,8) районах.
Луганської області: епідемічний поріг захворюваності на грип та гострі респіраторні інфекції в цілому по області не перевищено. При пороговому рівні 81,4 випадків на 10 тис. населення на 11 тижні, показник захворюваності на ГРВІ в цілому по області склав 47,8 на 10 тисяч населення. Тижневий епідемічний поріг захворюваності перевищено в Марківському та Новопсковському районах.
Черкаської області: тижневий показник захворюваності становить 558,5 на 100 тис. населення проти 628,0 на минулому тижні. Тільки на території Звенигородського району реєструється перевищення рівнів епідпорогу у 1,5 рази. На всіх інших адміністративних територіях відмічається стабілізація рівня захворюваності серед населення.
Ситуація в світі
За даними EISS (Європейської схеми епідеміологічного нагляду за грипом) на території більшості країн Європи пік епідемічного процесу грипу пройдено.
Активність епідемічного процесу грипу ще реєструється на території Данії, Естонії, Швеції.
За даними CDC (Центру по контролю за захворюваннями США) на території США ще реєструється напружена епідемічна ситуація з грипу.
Закриття навчальних закладів
За оперативними даними Міністерства освіти і науки України навчальний процес практично відновлено на території всієї країни.
Станом на 19 березня п. р. від 1 до 5 шкіл закрито на території: АР Крим, Вінницької, Дніпропетровської, Кіровоградської, Миколаївської, Сумської, Харківської областей та м. Севастополя. Загалом закрито 17 навчальних заклади (0,08% від загальної кількості шкіл), не навчається 2740 учнів (0,06% від контингенту).
Таким чином, епідемічна ситуація з грипу та ГРВІ в країні стабілізується. На більшості території країни реєструються сезонні рівні захворюваності на грип та ГРВІ. Відновлюються заняття в школах. На територіях, де реєструється перевищення епідемічних порогів, триває комплекс протиепідемічних заходів на період епідемії.
Директор Департаменту
державного
санітарно-епідеміологічного
нагляду |
А.М.Пономаренко |