Нормативна база

Лікарські засоби

Інші розділи

Зворотній зв'язок

Оперативна інформація щодо ситуації з грипу та ГРІ в 10 контрольних містах УЦГГРІ МОЗ України на 5 тижні 2008 року (28.01.2008 - 03.02.2008). Ситуація з грипу у розрізі регіонів України. Ситуація з грипу в світі. Епідемічна ситуація з грипу та ГРІ в 10 опорних базах Українського центру грипу та гострих респіраторних інфекцій МОЗ України

№ 05.02.01-07/91; прийнятий: 04-02-2008; чинний
Видавник: Міністерство охорони здоров'я України, Головний державний санітарний лікар України
Тип документа: Лист


МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ

ПЕРШИЙ ЗАСТУПНИК ГОЛОВНОГО ДЕРЖАВНОГО

САНІТАРНОГО ЛІКАРЯ УКРАЇНИ

Л И С Т

04.02.2008  № 05.02.01-07/91

Головним державним

санітарним лікарям АР Крим,

областей, міст Києва

та Севастополя,

на водному, повітряному

та залізничному транспорті

Головному лікарю ЦСЕС МОЗ

України

Директору Державної установи

"Український центр грипу

та гострих респіраторних

інфекцій"

МОЗ України

Копії: МАП України

МОН України

МНС України

МО України

Оперативна інформація щодо ситуації з грипу та ГРІ в 10 контрольних містах УЦГГРІ МОЗ України на 5 тижні 2008 року (28.01.2008 - 03.02.2008). Ситуація з грипу у розрізі регіонів України. Ситуація з грипу в світі. Епідемічна ситуація з грипу та ГРІ в 10 опорних базах Українського центру грипу та гострих респіраторних інфекцій МОЗ України

Протягом 5-го тижня 2008 р. захворіло 55 546 осіб (57,8 на 10 тис.нас.), питома вага дітей до 14 років - 54,2% (захворіло 30 119 дитини). Порівняно із попереднім тижнем захворюваність зросла на 12,02%, в тому числі серед дітей на 23,7%.

Питома вага дітей вікової групи 0-2 роки становила 18,72; 3-6 років - 35,03; 7-14 років - 46,25 відсотки.

Госпіталізовано 266 осіб, з них - 247 дитини (93%), питома вага серед госпіталізованих становить 0,48. Летальних випадків не зареєстровано.

Епідемічні пороги з грипу перевищено у м. Львові на 26,1% та м. Чернігові на 3,26%.

В інших опорних базах УЦГГРІ епідемічних порогів не перевищено, так рівні захворюваності нижче порогових у м.м. Вінниці на 20,2%; Дніпропетровську - 50,21%; Донецьку - 58,195%; Запоріжжі - 57,84%; Києві - 33,91%; Одесі - 43,88%; Сімферополі - 43,38%; Харкові - 83,59 відсотки.

Зокрема місто Київ:

За минулий 5 тиждень (з 28.01. по 03.02.2008 р.) на грип та ГРВІ в м. Києві перехворіло 21 213 осіб (показник 78,0), епідпоріг для даного тижня складає 121,0, тобто захворюваність була в 1,5 рази нижче епідпорогу. У порівнянні з попереднім 4 тижнем поточного року рівень захворюваності був вищим на 10,3% (показника минулого тижня 70,7), а з аналогічним тижнем минулого 2007 року був вищим на 8,4% (показник минулого року 71,9). Темп зростання захворюваності на поточному тижні уповільнився на 10% порівняно з попереднім. Всього за тиждень було госпіталізовано 16 дітей з діагнозом грип та ГРВІ.

За даними вірусологічної лабораторії міської санепідемстанії за 5 тиждень серед досліджених проб виявлено: аденовірусів - 9,5%, вірусів парагрипу - 20,6% та антиген вірусу грипу А (H3№2) - 1,6%.

Таким чином, захворюваність на грип та ГРВІ на 5 тижні року в м. Києві відповідає сезонному рівню та не перевищує епідпорогу.

В м. Києві постійно здійснюється моніторинг щодо відвідувань школярами навчальних закладів та причин їх відсутності. Якщо темп зростання захворюваності буде зберігатися і на поточному тижні, прогнозується, що епідпоріг не буде досягнуто та перевищено і навчальні заняття у школах припинятися не будуть.

Відповідно до коментарю УЦГГРІ МОЗ в Україні протягом минулого тижня зросла активність епідемічного процесу грипу та ГРІ. У загальних рисах, це віддзеркалює епідемічну ситуацію з респіраторними інфекціями у країнах Західної Європи, де середня або висока активність спостерігається у 18 країнах. В Україні до цього часу жодного вірусу грипу не виділено. Рекомендовано більш активне застосування засобів екстреної профілактики грипу, перш за все, в його осередках та у групах медичного ризику. З цією метою необхідно застосовувати як засоби народної медицини, вітаміни, так і хіміотерапевтичні препарати (такі як Амізон, Арбідол, Аміксін, подібні).

Низька ефективність роботи більшості вірусологічних лабораторій щодо виділення вірусів грипу в регіонах України вимагає посилити вірусологічний моніторинг хворих на респіраторні інфекції з паралельним використанням культури клітин MDCK, так і курячих ембріонів. Особливо це стосується вірусологічних лабораторій опорних баз Центру.

Оперативна інформація про ускладнення епідситуації з грипу та ГРІ в регіонах України:

В цілому по Україні епідемічна ситуація з грипу та ГРВІ нестійка.

В жодному регіоні обласних епідемічних порогів не перевищено. Поряд із цим, відмічається зростання захворюваності серед школярів, питома вага яких серед захворілих дітей становить 50%. Зазначене свідчить про інтенсифікацію епідемічного процесу з грипу та ГРВІ.

В окремих селах та містах областей (Вінницької, Луганської, Закарпатської, Одеської, Рівненської, Дніпропетровської, Донецької, Івано-Франківську, Житомирській, Кіровоградської, Львівської, Тернопільської, Полтавської, Черкаської, Чернігівської - 15) як один із протиепідемічних заходів, припиняються навчальні процеси в загальноосвітніх школах, гімназіях.

За оперативними даними Міносвіти припинено навчання в понад 160 навчальних закладах (від 1 - у Вінницькій області до 140 - у Львові) із загальною кількістю понад 138 тис. учнів.

Локальні спалахи грипу із перевищенням рівнів епідемічних порогів реєструються у деяких містах, районах та населених пунктах на території Луганської, Дніпропетровської, Закарпатської (м. Ужгород) областей та контрольних містах УЦГГРІ - м.м. Львові та Чернігові.

Вірусологічний моніторинг

Активізація епідемічного процесу з грипу та ГРІ загалом обумовлена циркуляцією збудників гострих респіраторних вірусних інфекцій. Сезонне зростання захворюваності населення протягом 4 кварталу 2007 року також відмічалось за рахунок захворювань на ГРВІ. За вірусологічним даними УЦГГРІ МОЗ України переважними збудниками сезонної захворюваності населення були респіраторні інфекції, загалом за рахунок вірусів парагрипу та аденовірусів.

За результатами поточного вірусологічного моніторингу в регіонах, де реєструється зростання захворюваності, методом люмінесцентної мікроскопії почали виявлятися свічення до грипу A.

Вакцинація проти грипу серед населення триває. Вакциновано проти грипу в Україні біля 465 тис. осіб.

Ситуація з грипу в світі

За даними Європейської мережі нагляду за грипом у 18 країнах Європи реєструються середні та високі рівні захворюваності на грип (Австрії, Бельгії, Болгарії, Чехії, Естонії, Литві, Франції, Угорщині, Люксембурзі, Нідерландах, Ірландії, Португалії, Польщі, Румунії, Словенії, Швейцарії, Іспанії, Італії). Тенденція до зменшення активності грипу реєструється у Іспанії, Ірландії, Великобританії.

Загалом, зростання захворюваності населення обумовлено зростанням захворюваності серед дітей до 14 років. У Великобританії, Ірландії, Норвегії, Іспанії, Швейцарії до епідемічного процесу грипу також активно залучені вікові групи від 15 до 64 років.

Серед циркулюючих вірусів домінуючим є штам вірусу H1, які обумовлюють епідемії низької та середньої інтенсивності та зростання захворюваності загалом серед дітей до 14 років.

Підсумки

В Україні зберігається тенденція до зростання рівнів захворюваності на грип та ГРВІ, загалом за рахунок дитячого контингенту (школярів). Епідемічна ситуація нестійка та має динамічну тенденцію перебігу.

Поточного та наступного тижнів, за даними моніторингу захворюваності населення та відповідно до прогнозу УЦГГРІ МОЗ України, очікується активізація епідемічного процесу з грипу та ГРВІ. Реєструється загальна активізація епідемічного процесу з грипу та ГРВІ в світі, зокрема в Європі.

На регіональному і центральному рівнях продовжується контроль та проводиться постійне стеження за ситуацією з грипу та ГРІ.

Ситуація в регіонах контрольована. З метою раннього реагування на можливі ускладнення епідемічної ситуації з грипу та ГРВІ, своєчасного впровадження протиепідемічних заходів в усіх областях України забезпечено щотижневий та щоденний збір та аналіз даних. Здійснюється щотижневий моніторинг захворюваності населення 10 контрольних міст УЦГГРІ МОЗ України.

З метою попередження подальшого ускладнення епідемічної ситуації на грип та ГРВІ в регіонах посилено контроль за дотриманням санітарно-гігієнічного та протиепідемічного режиму на підконтрольних об'єктах, за забезпеченням дезінфекційними заходами в лікувально-профілактичних, дошкільних закладах, школах, підприємствах, місцях масового перебування людей тощо.

Як запобіжний захід щодо обмеження розповсюдження інфекції в дитячих колективах рішенням органів самоврядування застосовується закриття шкіл, дошкільних закладів. Ефективність введення карантину залежить від його своєчасності.

Матеріали подаються в порядку інформації для здійснення посиленого моніторингу за епідемічною ситуацією з грипу та ГРІ з метою раннього реагування на ускладнення ситуації.

Перший заступник
Головного державного
санітарного лікаря України


А.М.Пономаренко


-->


На сайті також шукають: Простанорм, Фемара інструкція, Танакан застосування, Псоріатен побічні дії, Тонзипрет протипоказання