МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНА САНІТАРНО-ЕПІДЕМІОЛОГІЧНА СЛУЖБА
Л И С Т
09.01.2008 № 05.02.01-07/04 |
Головним державним
санітарним лікарям АР Крим,
областей, міст Києва
та Севастополя, на водному,
повітряному та залізничному
транспорті
Головному лікарю ЦСЕС
МОЗ України
Директору Державної установи
"Український центр грипу
та гострих респіраторних
інфекцій" МОЗ України
Копії: МАП України
МОН України
МНС України
МО України
Оперативна інформація щодо ситуації з грипу та ГРІ в 10 контрольних містах УЦГГРІ МОЗ України на 1 тижні 2008 року (31.12.2007 - 06.01.2008). Ситуація з грипу в Європі. Епідемічна ситуація з високопатогенного грипу птиці
Департамент державного санітарно-епідеміологічного нагляду МОЗ України повідомляє про наступне.
Епідемічна ситуація з грипу та ГРІ в 10 контрольних містах Українського центру грипу та гострих респіраторних інфекцій МОЗ України
На підставі даних епідеміологічного аналізу захворюваність населення опорних баз Українського центр грипу та гострих респіраторних інфекцій (УЦГГРІ) МОЗ на гострі респіраторні інфекції та грип протягом 1-го тижня 2008 р. становила 25,6 на 10 тис. нас. (захворіло 24624 особи), питома вага дітей до 14 років - 52,4 (захворіло 12905 дитини). Порівняно із попереднім тижнем захворюваність знизилась на 48,9%, в тому числі серед дітей на 49%.
Питома вага дітей вікової групи 0 - 2 роки становила 32,88; 3 - 6 років - 38,14; 7 - 14 років - 28,98 відсотки.
В жодному з контрольних міст епідпоріг не перевищено.
Госпіталізовано 186 особи, з них - 181 дітей (97%), питома вага серед госпіталізованих становить 0,76. Летальних випадків не зареєстровано.
Порівняно із попереднім тижнем суттєве зниження захворюваності можна розцінювати як суто статистичне, обумовлене новорічними святами та канікулами у навчальних закладах, під час яких зменшилось звернення населення за медичною допомогою. Зазначене різке зниження захворюваності (до 50%) поточного періоду року є багаторічним фактом, який представлено на графіку, що додається.
Після періоду суб'єктивного періоду стабілізації та зниження захворюваності, який можна визначити як скритий, латентний, період перебігу епідемічного періоду з грипу та ГРІ, показники захворюваності населення України та, зокрема, опорних баз, значно зростуть.
Відповідно до коментарю УЦГГРІ протягом останніх тижнів захворюваність на респіраторні інфекції в Україні знаходилась на рівні епідемічного підйому низької інтенсивності. До цього часу жодного штаму вірусу грипу в Україні не виділено. Захворюваність на цю групу інфекцій визначалась, перш за все, вірусами парагрипу, адено- та респіраторно-сінцитіальним.
Ситуація з грипу в Європі
Протягом 52-го тижня 2007 року у переважній більшості країн Європи (крім Іспанії) спостерігалась низька інтенсивність епідемічного процесу респіраторних інфекцій, що проявлялася спорадичною чи локальною захворюваністю. Цей рівень захворюваності спостерігався у країнах, що межують з Україною. Загалом було виділено 995 штамів вірусів грипу, серед них 81% були типу А, з яких 94% відносились до підтипу Н1.117 штамів були підтипу А/Соломонові острови/3/2006 (H1№1) - подібні; 10 відносились до типу В/Малайзія/2506/2004 - подібні. Серед захворілих в Іспанії значна кількість припадає на дітей у віці 0 - 14 років. Серед респіраторних вірусів найбільш активна циркуляція визначається за рахунок респіраторно-сінцитіального вірусу, викликана ним інфекція симптоматично подібна грипозній як це випливає з клінічних спостережень у Північній Ірландії, Шотландії та Швеції.
Вакциновано проти грипу в Україні біля 414 тис. осіб. Вакцинація проти грипу серед населення триває.
Випадки H5№1 у людей
За офіційною інформацією ВООЗ про загальну кількість лабораторно підтверджених випадків інфікування людей вірусом H5№1 та летальних випадків станом на 3 січня 2008 року: захворіло - 348 людини, з них - 216 летальні. Одну третину випадків зареєстровано у Індонезії: 116 захворілих, з яких 94 - летальні.
Протягом 2007 року зареєстровано 85 вип., в тому числі 58 - летальні (68%). Біля половини випадків зафіксовано у Індонезії - 41, з них - 36 летальні (87%).
Таким чином, за прогнозом УЦГГРІ, враховуючи наближення початку занять в учбових закладах, повернення працюючих з Різдвяних свят, слід очікувати найближчим часом активізації епідемічного процесу грипу та ГРІ. Це викликає забезпечення посилення заходів, передбачених постановою Головного державного санітарного лікаря України від 05.10.2007 № 26, нормативними документами та інформаційними листами МОЗ із профілактики та боротьби з грипом, у тому числі організаційних, профілактичних та протиепідемічних заходів як у групах ризику, організованих колективах, так і серед населення в цілому.
В. о. директора
Департаменту державного
санітарно-епідеміологічного
нагляду |
Л.М.Мухарська |