Нормативна база

Лікарські засоби

Інші розділи

Зворотній зв'язок

РЕОПОЛІГЛЮКІН
Назва: РЕОПОЛІГЛЮКІН
Міжнародна непатентована назва: Dextran
Виробник: ТОВ "Юрія-Фарм", м. Київ, Україна
Лікарська форма: Розчин для інфузій
Форма випуску: Розчин для інфузій по 200 мл або по 400 мл у пляшках
Діючі речовини: 100 мл розчину містять: декстрану-40 10 г, натрію хлориду 0,9 г
Допоміжні речовини: Вода для ін'єкцій
Фармакотерапевтична група: Плазмозамінні та дезінтоксикаційні розчини
Показання: Покращення капілярного кровотоку ( проф- ка/лік-ня шоку); для покращення артеріаль ного/венозного кровообігу (проф-ка/лік-ня тромбозів, тромбофлебітів, ендартеріїтів, хвороби Рейно); проф- ка тромбозів при су динних/пластичних опе раціях.
Термін придатності: 4р.
Номер реєстраційного посвідчення: UA/8337/01/01
Термін дії посвідчення: з 30.05.2008 по 30.05.2013
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату РЕОПОЛІГЛЮКІН
АТ код: B05AA05
Наказ МОЗ: 283 від 30.05.2008


    Інструкція для застосування РЕОПОЛІГЛЮКІН

    ІНСТРУКЦІЯ

    для медичного застосування препарату

    РЕОПОЛІГЛЮКІН

    (REOPOLIGLUCIN)


    Загальна характеристика:

    основні фізико-хімічні властивості: безбарвна або трохи жовтувата прозора, апірогенна рідина;

    склад: 100 мл розчину містять декстрану-40 10 г, натрію хлориду  0,9 г;

    допоміжні речовини: вода для ін'єкцій.


    Форма випуску. Розчин для інфузій.


    Фармакотерапевтична група. Кровозамінники та пер фузійні розчини. Декстран.

    Код АТС В 05А А 05.


    Фармакологічні властивості.

    Фармакодинаміка. Реополіглюкін являє собою плазмозамінний розчин, специфічна дія якого полягає в підвищенні суспензійних властивостей крові, зменшенні її в’язкості, сприянні відновленню кровотоку в дрібних капілярах, запобіганні й усуненні агрегації формених елементів крові. Також Реополіглюкін стимулює діурез, чим сприяє виведенню токсинів з організму. При швидкому переливанні препарату   об’єм плазми може збільшуватися майже у 2 рази   порівняно з об’ємом введеного Реополіглюкіну.

    Фармакокінетика. З організму препарат виводиться, в основному,   нирками (протягом першої доби -   близько 70 %), решта Реополіглюкіну надходить до ретикулоендотеліальної системи, де він поступово розпадається до глюкози.


    Показання для застосування. Реополіглюкін застосовують для покращення капілярного кровотоку з метою профілактики та лікування травматичного, операційного, токсичного і опікового шоку; для покращення артеріального і венозного кровообігу з метою профілактики і лікування тромбозів, тромбофлебітів, ендартеріїтів, хвороби Рейно; для додавання до пер фузійної рідини в апаратах штучного кровообігу (АШК) при операціях на серці; для поліпшення мікро циркуляції і зменшення тенденції до тромбозів у трансплантаті при судинних і пластичних операціях.


    Спосіб застосування та дози. Реополіглюкін можна вводити лише після попереднього проведення внутрішньо шкірної проби, за винятком випадків надання невідкладної (ургентної) допомоги при шоковому стані (у цьому разі потрібно мати всі необхідні препарати для усунення можливих алергічних реакцій).

    Внутрішньо шкірна проба проводиться за 24 години до інфузії препарату.


    Методика проведення внутрішньо шкірної проби для визначення індивідуальної чутливості до Реополіглюкіну.

    Із пляшки з препаратом, дотримуючись правил асептики, шприцом відбирають,
    0,2-0,3 мл Реополіглюкіну і після заміни голки на шприці на стерильну голку для внутрішньо шкірних ін’єкцій внутрішньо шкірно вводять 0,05 мл препарату в середню третину внутрішньої поверхні передпліччя. Правильність введення препарату контролюють візуально (отримання " лимонної шкірки"). Оцінку реакції лікар здійснює через 24 години. Наявність місцевої реакції у вигляді почервоніння (площа, діаметр якої більше 1,5 см) або виникнення папули, а також симптомів загальної реакції організму (нудота, запаморочення) свідчать про підвищену чутливість організму до Реополіглюкіну і неможливість застосування цього препарату у даного хворого.

    За відсутності будь-яких реакцій хворому вводять необхідну кількість препарату тієї серії, яка була використана для проведення внутрішньо шкірної проби. Результат проведення проби реєструється в історії хвороби. Слід пам'ятати, що шкірна проба не дає змоги виявити сенсибілізацію до Реополіглюкіну у 100 % хворих, тому в перші
    5-10 хв введення препарату необхідно уважно стежити за станом хворого.

    Препарат вводять окремо, не змішуючи з іншими препаратами. Дози та швидкість введення препарату слід підбирати відповідно до показань і стану хворого. При порушенні капілярного кровотоку (різні форми шоку) Реополіглюкін вводять внутрішньо венно краплинно, однократно, в дозі до 10 мл/кг маси тіла. Максимальна добова доза для дорослих і дітей - 20 мл/кг маси тіла, але не більше 800 мл на добу. При серцево-судинних і пластичних операціях Реополіглюкін вводять внутрішньо венно краплинно, безпосередньо перед операцією в дозі 5-10 мл/кг маси хворого (дітям до 10 мл/кг); під час операції - 5 мл/кг (дітям - 10 мл/кг); після операції - протягом 5-6 днів краплинно із розрахунку 10 мл/кг один раз на добу (дітям віком до 2-3 років - до 10 мл/кг). При операціях із штучним кровообігом Реополіглюкін додають до крові із розрахунку 10-20 мл/кг маси тіла для заповнення насоса оксигенатора (концентрація не повинна перевищувати 3 %). У після операційний період   препарат застосовують у таких самих дозах, як і при порушенні капілярного кровотоку.


    Побічна дія. Можливі алергічні реакції.


    Протипоказання. Гіпергідратація, гіперволемія, тромбоцит опенія, анурія, декомпенсована серцева недостатність, геморагічний інсульт, черепно-мозкові травми, ДВЗ-синдром.


    Передозування. Можливе   у вигляді перевантаження кровообігу, гіперволемії, зниження згортання крові.

    У випадку передозування Реополіглюкіну слід негайно припинити його введення і призначити хворому введення кристалоїд них розчинів. Симптоматична терапія.


    Особливості застосування. З обережністю призначають при захворюваннях серця та при пневмонії, зниженій функціональній здатності нирок або за необхідності обмеження введення натрію хлориду. Якщо при введенні Реополіглюкіну спостерігається зменшення діурезу з виділенням в’язкої сечі, це може вказувати на зневоднення організму хворого. В цьому випадку необхідно ввести внутрішньо венно кристалоїд ні розчини для підтримання рідинного та електролітного балансу. Новонародженим препарат призначають лише за життєвими показаннями. Даних про обмеження застосування препарату в період вагітності і годування груддю немає, однак, враховуючи протипоказання і особливості застосування, Реополіглюкін таким категоріям хворих слід вводити з обережністю і лише за життєвими показаннями.  


    Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Одночасне застосування   Реополіглюкіну з неспецифічними протизапальними препаратами, прямими та непрямими антикоагулянтами потребує контролю в'язкості крові, оскільки препарат посилює дезагрегантну дію останніх. З обережністю слід призначати Реополіглюкін хворим, котрі приймають препарати, що впливають на кровотік, підвищують рівень артеріального тиску, сечогінні засоби.


    Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі від 10 °С до 25 °С в недоступному для дітей місці.

    Термін придатності – 4 роки.


    Умови відпуску. За рецептом.


    Упаковка. Пляшки зі скла по 200 мл, 400 мл.


    Виробник. ТОВ “Юрія-Фарм”. Источник


    Адреса. 03680, м. Київ, вул. М. Амосова, 10. Телефон/факс (044) 275-01-08; 275-92-42.






    На сайті також шукають: Актиферин, Янувія інструкція, Дуовіт застосування, Ринит побічні дії, Пульцет протипоказання