ІНСТРУКЦІЯ
для медичного застосування препарату
КОКАРБОКСИЛАЗИГІДРОХЛОРИД
COCARBOXYLASIHYDROCHLORIDUM
Склад:
діюча речовина: кокарбоксил аза;1 ампула містить 50 мг кокарбоксил ази гідро хлориду; 1 мл готового розчину містить 25 мг кокарбоксил ази гідро хлориду;
допоміжні речовини: натрію карбонат безводний.
Лікарська форма. Ліофілізат для розчину для ін’єкцій.
Фармакотерапевтична група. Препарати вітаміну В1. Код ATC A11DA03.
Клінічні характеристики.
Показання.
Препарат призначають у комплексній терапії печінкової та ниркової недостатності, діабетичної прекоми та коми, діабетичногокето ацидозу, хронічної серцевої недостатності та порушеннях серцевого ритму, периферичних невритів.
У новонароджених препарат також застосовують у комплексній терапії станів, пов’язаних з гіпоксією і ацидозом, а саме: асфіксія новонароджених, гіпоксична енцефалопатія, недостатність кровообігу, пневмонія, сепсис.
Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентів препарату.
Спосіб застосування та дози.
Дорослим препарат застосовують внутрішньом'язово або внутрішньо венно (струминно або краплинно). Вміст ампули розчиняють безпосередньо перед введенням в 2 мл води для ін’єкцій. При внутрішньо венномуструминному введенні об'єм доводять до 10-20 мл, при краплинному - до 200-400мл, добавляючи ізотонічний розчин натрію хлориду або 5% розчину глюкози.
При захворюваннях серця призначають 0,1-0,2 г (4-8мл) на добу протягом 15-30 днів.
При цукровому діабеті (кето ацидоз, кома) добова доза складає 0,1 г (4 мл).
При гострій нирковій та печінковій недостатності препарат застосовують внутрішньо венно струминно по 0,1-0,15 г (4-6 мл) 3 разина добу або краплинно (на 5% розчині глюкози) по 0,1-0,15 г (4-6 мл) на добу протягом 1-1,5 місяця.
При периферичних невритах застосовують внутрішньом'язово, внутрішньо венно (струминно або краплинно).
Дітям препарат застосовують внутрішньом'язово, внутрішньо венно (струминно або краплинно). Залежно від тяжкості стану і клінічної симптоматики призначають 25-50 мг (1-2 мл) на добу. Курс лікування від 3-7 до 15-30 днів. Новонародженим вводять внутрішньо венно (повільно) по 10 мг препарату на 1 кг маси тіла 1 раз на добу.
Побічні реакції.
Можливі алергічні реакції (кропив’янка, свербіж шкіри); при внутрішньом'язовому застосуванні - гіперемія, свербіж , набряк (умісці введення).
Передозування. Можливі алергічні прояви на шкірі, які вимагають відміни препарату.
Застосування у період вагітності або годування груддю.
Досліджень з ефективності та безпеки застосуваннякокарбоксил ази у період вагітності та годування груддю не проводилось, тому при призначенні препарату в ці періоди необхідно спів ставити ризик та користь.
Особливі заходи безпеки. Відсутні.
Особливості застосування. Препарат застосовується тільки у складі комплексної терапії.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні авто транспортом або іншими механізмами. Вплив кокарбоксил ази на швидкість реакції при керуванні авто транспортом або іншими механізмами не виявлено.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами таінші види взаємодій. Препарат посилює дію серцевих глікозидів та покращує їх переносимість.
Фармакологічні властивості.
Фармакодинаміка. Кокарбоксил аза - кофермент тіаміну (вітамина В1), в організмі фосфорилюється з утворенням моно-, ди-, три фосфорних ефірів, входить до складу ферментів, що каталізують карбоксилювання і декарбоксилюванняα-кетокислот, піровиноградної кислоти, сприяє утворенню ацетил-коферментаА, що визначає його участь у вуглеводному обміні. Екзогенний вітамін В1(тіамін) для участі у цих процесах повинен шляхом фосфорилюванняметаболізуватися у кокарбоксил азу - готову форму коферменту. Слід взяти доуваги, що властивості кокарбоксил ази лише частково відповідають аналогічним утіаміну: кокарбоксил азу не застосовують для лікування гіпо- і авітамінозу В1.
Покращує засвоєння глюкози, трофіку нервової тканини, сприяє нормалізації функції серцево-судинної системи. Дефіцит кокарбоксил азивикликає підвищення рівня піровиноградної і молочної кислоти, що призводить доацидозу і адіотичної коми.
Фармакокінетика. Виводиться із організму печінкою та нирками.
Фармацевтичні характеристики.
основні фізико-хімічні властивості: ліофілізована суха пориста гігроскопічна маса білого кольору з слабким специфічним запахом.
Термін придатності. 3 роки.
Умови зберігання. Источник
Зберігати в захищеному від світла та недоступному для дітей місці при температурі 15-25 °С.