Нормативна база

Лікарські засоби

Інші розділи

Зворотній зв'язок

СУЛЬФАЦИЛ НАТРІЮ
Назва: СУЛЬФАЦИЛ НАТРІЮ
Міжнародна непатентована назва: Sulfacetamide
Виробник: ВАТ "Фармак", м.Київ, Україна
Лікарська форма: Краплі очні
Форма випуску: Краплі очні 20% по 5 мл, 10 мл у флаконах
Діючі речовини: 1 мл розчину містить сульфацилу натрію - 0.2 г
Фармакотерапевтична група: Сульфаніламідні препарати
Показання: Лікування гнійних виразок рогівки, кон'юнктивітів бактеріальної етіології, у тому числі гонорейних блефаритів; профілактика гонобленореї у новонароджених.
Термін придатності:
Номер реєстраційного посвідчення: П.08.02/05164
Термін дії посвідчення: з 13.08.2002 до 13.08.2007
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату СУЛЬФАЦИЛ НАТРІЮ
АТ код: S01AB04
Наказ МОЗ: 321 від 16.07.2003


    Інструкція для застосування СУЛЬФАЦИЛ НАТРІЮ

    ІНСТРУКЦІЯ

      для медичного застосування препарату

    СУЛЬФАЦИЛ НАТРІЮ

    (SULFACYL SODIUM)

    Загальна характеристика:

    міжнародна та хімічна назви: sulfacetamide; N-[(4-аміно феніл) сульфоніл]ацетамід натрій;

    основні фізико-хімічні властивості: прозора, безбарвна або злегка жовтувата рідина;

    склад: 1 мл розчину міститьсульфацил-натію (сульфацетаміду) 0,2 г або 0,3 г;

    допоміжні речовини: натрію тіосульфат, кислота хлористоводнева, вода для ін’єкцій.

    Форма випуску. Краплі очні 20 % або 30 %.

    Фармакотерапевтична група. Протимікробні засоби, що застосовуються в офтальмології. Сульфаніламіди. Код ATC S01A B04.

    Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. СульфацилНатрію має бактеріостатичний ефект щодо грам позитивних і грам негативних бактерій - стрептококів, пневмококів, гонококів, кишкової палички, хламідій, актиноміцетів. Механізм дії препарату зумовлений конкурентним антагонізмом з парааміно бензойноюкислотою (ПАБК) і конкурентним пригніченням дигідроптероатсинтетази, що призводить до порушення синтезу тетрагідрофолієвої кислоти, необхідної для синтезу пуринових і піримідинових основ. Внаслідок цього порушується синтез нуклеїнових кислот (ДНК та РНК) бактеріальних клітин і гальмується їх розмноження.

    Фармакокінетика. При інстиляції након’юнктиву сульфацетамід проникає в око, де і справляє специфічний антибактеріальний вплив. Діє переважно місцево, але частина препарату всмоктується через запалену кон’юнктиву і потрапляє у системний кровоток.

    Показання для застосування. Сульфацил Натрію призначають для лікування інфекційно-запальних захворювань очей, спричинених чутливими до дії препарату бактеріями: кон’юнктивітів, блефаритів, гнійних виразок рогівки, гонорейних захворювань очей у дорослих і новонароджених, для профілактики бленореї новонароджених.

    Спосіб застосування та дози. Дорослим Сульфацил Натрію закапують по 2-3краплі в уражене око 5–6 разів на добу (через кожні 4–5 год). У дітей використовують 20 % розчин. Для профілактики бленореї новонароджених у кожне око безпосередньо після народження закапують по 2 краплі 30 % розчину препарату, а потім по 2краплі через 2 години після народження.

    Побічна дія. Препарат, як правило, добре переноситься. В окремих випадках, зокрема при використанні 30 % розчину, може статися подразнення тканин (почервоніння, свербіж, набряк повік), якеминає при застосуванні Сульфацилу Натрію в менших концентраціях.

    Протипоказання. Гіпер чутливість до компонентів препарату.

    Передозування. При частішому застосуванні препарату може виникати почервоніння, свербіж, набряк повік. У такому разі лікування продовжують розчином Сульфацилу Натрію меншої концентрації, якщо необхідно призначають симптоматичне лікування.

    Особливості застосування. Увага! До початку застосування кришечку флакона щільно не загвинчувати! Перед першим застосуванням кришечку максимально загвинчують. При цьому шип, що знаходиться на її внутрішньому боці проколює отвір. Безпосередньо перед застосуванням треба потримати флакон з препаратом у долоні, щоб нагріти останній до температури тіла. Кришечку відгвинчують, знімають, і, злегка натискаючи на корпус флакона, закапують розчин в око. Після закапування кришечку щільно загвинчують і зберігають препарат згідно з рекомендаціями, наведеними в Інструкції.

    Пацієнти з підвищеною чутливістю до фуросеміду, тіазидних діуретиків (гідрохлортіазид), похідних сульфонілсечовини (глібенкламід), інгібіторів карбоангідрази (діакарб) можуть мати підвищену чутливість до Сульфацилу Натрію.

    Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При сумісному застосуванні з новокаїном, дикаїном, анестезином бактеріостатичний ефект зменшується; дифенін, ПАСК, саліцилати посилюють токсичність Сульфацилу-Натрію; при застосуванні з антикоагулянтами непрямої дії підвищується специфічна активність останніх. Сульфацил Натрію при місцевому застосуванні несумісний із солями срібла.

    Умови та термін зберігання. Зберігати в захищеному відсвітла місці, при температурі від 8 °С до 15 °С. Зберігати в недоступному длядітей місці. Источник

    Термін зберігання - 2 роки. Після розкриття флакона препарат придатний 28 діб.





    На сайті також шукають: Ципронат, Зилт інструкція, Амоксиклав застосування, Випросал в побічні дії, Феністил протипоказання