Нормативна база

Лікарські засоби

Інші розділи

Зворотній зв'язок

ВІВОРАКС
Назва: ВІВОРАКС
Міжнародна непатентована назва: Aciclovir
Виробник: "Cadila Pharmaceuticals Ltd", Індія
Лікарська форма: Таблетки
Форма випуску: Таблетки по 200 мг № 10
Діючі речовини: 1 таблетка містить ацикловіру - 200.0 мг
Фармакотерапевтична група: Противірусні препарати
Показання: Первинні і рецидивуючі інфекції шкіри та слизових оболонок, спричинені вірусом Herpes-simplex.
Термін придатності:
Номер реєстраційного посвідчення: Р.02.03/05964
Термін дії посвідчення: з 24.02.2003 до 24.02.2008
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату ВІВОРАКС
АТ код: J05AB01
Наказ МОЗ: 82 від 24.02.2003


    Інструкція для застосування ВІВОРАКС

    ІНСТРУКЦІЯ

    для медичного застосування препарату

    ВІВОРАКС

    ACICLOVIR

     

    Загальна характеристика:

    міжнародна та хімічна назви: ацикловір, 2-аміно-1,9-дигідро-9

    [(2-гідроксиетокси) метил]-6Н-пурин-ол.

    Основні фізико-хімічні властивості: таблетки без оболонки, круглі, плоскі, синього кольору, зі скошеними краями, з розподільчою рискою з одного боку;

    Склад: кожна таблетка містить ацикловіру - 200 мг;

     допоміжні речовини: лактоза, крохмаль, магнію стеарат, барвник: індиго кармін супра

    Форма випуску: Таблетки

    Фармакотерапевтична група: Противірусні засоби для системного застосування.

    Код АТС J05A B01.

    Фармакологічні властивості.

    Фармакодинаміка. Противірусний препарат, ациклічний аналог гуаніну, природного компоненту ДНК. Фермент тимідинкіназа інфікованих вірусом клітинактивно перетворює ацикловір через низку послідовних реакцій у трифосфатацикловіру, що таким чином інгібує ДНК-полімер азу та конкурентно заміщаєдезоксигуанозин трифосфат при синтезі ДНК вірусів. Препарат активний щодо вірусу Herpes sіmplex типів 1 і 2, Varіcella zoster, вірусу Епштейна-Барра. Має селективність дії.

    Фармакокінетика.Після перорального прийому із Шлунково-кишкового тракту абсорбується до 20% дози. Зв'язування з білками плазми відносно невелике ( 9-33%). Середня пікова концентрація ацикловіру в плазмі крові ( С max) після призначення дози в 200 мг 5 разів на добу становить 3,1 мкмоль (0,7 мкг/мл), еквівалентна концентрація в плазмі ( С min) - 1,8 мкмоль (0,4 мкг/мл). Концентраціяацикловіру в спинномозковій рідині становить приблизно 50% від його концентрації у плазмі. Ацикловір проникає через гематоплацентарний бар'єр, виділяється з грудним молоком. Ацикловір виділяється з сечею у незміненому виглядій у виді метаболіту (10-15%). Метаболітом ацикловиру є 9-карбоксиметоксиметилгуанін. Середній період напів виведення при пероральному прийомі - приблизно 3 год.

    Показання для застосування. Лікування інфекцій шкіри і слизових оболонок, спричинених вірусом Herpessіmplex типів 1 і 2, як первинних, так і рецидивуючих (у т. ч. генітальнийгерпес); лікування інфекцій, спричинених вірусами Varіcella zoster; профілактика інфекцій шкіри і слизових оболонок, спричинених вірусом Herpessіmplex типів 1 і 2 у хворих зі зниженим імунітетом

    Спосіб застосування та дози. Дорослим при лікуванні герпетичних захворювань по 200 мг 5 разів на добу протягом 5 днів. При лікуванні дорослих пацієнтів з імунодефіцитом разова доза препарату повинна бути збільшена до 400 мг. Для профілактики герпетичнихінфекцій у хворих з імунодефіцитом препарат призначають по 200 мг 4 рази надобу. При лікуванні інфекцій, спричинених вірусами Varіcella zoster, добова доза препарату для дорослих - 800 мг 5 разів на добу протягом 7 днів. Для дітейдо 2 років доза препарату становить половину дози дорослого . Дітям старше 2 років препарат призначають у тій же дозі, що й дорослим .

    У пацієнтів з порушеннями функції нирок необхідна корекція режиму дозування. При кліренсікреатині ну (КК) менше 10 мол/хв добову дозу препарату зменшити до 400 мг, розділивши її на 2 прийоми з інтервалами між ними не менше 12 год. При лікуванні інфекцій, спричинених Varіcella zoster, і при підтримуючій терапії хворих з вираженим зниженням імунітету пацієнтам із КК 10-25 мол/хв призначають препарат по 2,4 г на добу у 3 прийоми з інтервалом 8 год. У пацієнтів з КК менш 10 мол/хв добову дозу зменшують до 1,6 г, кратність прийому 2 рази на добу з інтервалом 12 год.

    Побічна дія. Можливі алергійні реакції у вигляді шкірних висипань. Рідко: нудота, блювання, діарея, підвищення вмісту білірубіну вплазмі крові, підвищення активності ферментів печінки , головний біль, підвищена стомлюваність, незначне погіршення гематологічних показників.

    Протипоказання. Підвищена індивідуальна чутливість до препарату, вагітність, лактація.

    Передозування: При передозуванні можливе посилення побічних ефектів. Лікування симптоматичне.

    Особливості застосування. З обережністю призначають Віворакс пацієнтам літнього віку, хворим з вираженими порушеннями функції нирок. При застосуванні препарату необхідно забезпечити режим підвищеної гідратації організму. При необхідності призначення препарату в період лактації варто вирішити питання про припинення грудного вигодовування. Источник

    Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Інгібітор канальцевої секреції пробенецид уповільнює виведення ацикловіру з організму пацієнта.

    Умови і термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей, захищеному від світла, сухому місці при температурі до 30 0С. Термін придатності 4 роки.





    На сайті також шукають: Данол, Кандибіотик інструкція, Дифлюкан застосування, Артрон комплекс побічні дії, Венлаксор протипоказання