Нормативна база

Лікарські засоби

Інші розділи

Зворотній зв'язок

КАЛІЮ ЙОДИД
Назва: КАЛІЮ ЙОДИД | Шукати КАЛІЮ ЙОДИД в аптеках →
Міжнародна непатентована назва: Potassium iodide
Виробник: ТОВ "УНІМЕД ФАРМА", Словацька Республіка
Лікарська форма: Краплі очні
Форма випуску: Краплі очні 2% по 10 мл у контейнерах-крапельницях № 1
Діючі речовини: 1 мл розчину містить: калію йодиду 20 мг
Допоміжні речовини: Натрію хлорид, натрію тіосульфат, динатрію едетат дигідрат, хлоргексидину діацетат, вода для ін'єкцій
Фармакотерапевтична група: Препарати, які містять йод
Показання: Підтримання процесів резорбції в очах, особливо ексудату, при крововиливах до скловидного тіла та катарактах різної етіології, атеро- та артеріосклеротичних змінах судин сітківки та судинної оболонки очного яблука, міопікодегенеративних процесах сітківки, катарактах на початковій стадії, паренхіматозних кератитах та атрофії зорового нерва (внаслідок сифілісу), а також як допоміжний лікувальний засіб при лікуванні фунгозних кон’юнктивітів та кератитів.
Термін придатності: 3р.
Номер реєстраційного посвідчення: Р.04.03/06508
Термін дії посвідчення: з 18.03.2008 по 18.03.2013
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату КАЛІЮ ЙОДИД
АТ код: S01XA04
Наказ МОЗ: 139 від 18.03.2008


Інструкція для застосування КАЛІЮ ЙОДИД

І Н С Т Р У К Ц І Я

для медичного застосування препарату

КАЛІЮ ЙОДИД

(POTASSIUM IODIDE)


Загальна характеристика:

міжнародна та хімічна назва: potassium iodide;

основні фізико-хімічні властивості: прозорий, безбарвний розчин без механічних включень.

склад: 1 мл розчину містить калію йодиду 20 мг;

допоміжні речовини: натрію хлорид, натрію тіосульфат, динатрію едетат дигідрат, хлоргексидину діацетат, вода для ін’єкцій.


Форма випуску. Краплі очні.

Фармакотерапевтична група. Засоби, що застосовуються в офтальмології. Код АТС S01Х А 04.


Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Діюча речовина йодних очних крапель – йод, що міститься у мікро дозах. За рахунок цього препарат впливає на метаболізм протеїнів та ліпідів, внаслідок чого підвищуються вміст ліпопротеїну в крові та фібринолітична активність. Іони йоду спричиняють підвищення дисперспості колоїдів, що призводить до зниження в’язкості крові. Зниження дисперсності колоїдів взаємопов’язане зі старінням та артеріосклерозом. Солі йоду сповільнюють чи послаблюють процес розвитку артеріосклерозу. Вплив солей йоду на колоїди пов’язаний із розширенням судин і як наслідок - підвищення перфузії тканин. Якщо неможливо вплинути безпосередньо на осередок захворювання через його недоступність, застосування очних крапель, що містять йодиди, є єдиним можливим способом лікування. Препарати йоду безпосередньо впливають на процес ресорбції, особливо у випадках виявлення захворювання на ранній стадії розвитку. Застосування йодидів не зупиняє розвиток катаракти, проте сповільнює процес поширення катаракти, зниження гостроти зору.

Фармакокінетика. Після закапування у кон’юнктивальний мішок йодиди проникають до структур ока. Точний механізм розподілу йодидів у цих структурах не відомий. Після закапування до кон’юнктивального мішка йодиди абсорбуються до досягнення певного рівня концентрації. Через носослізні протоки йодиди потрапляють у ніс і абсорбуються носовою слизовою оболонкою. Йод виводиться з організму дуже повільно. Калію йодид не метаболізується. Одиничні іони К+, І- виводяться нирками.

Показання для застосування. Підтримання процесів резорбції в очах, особливо ексудату, при крововиливах до скловидного тіла та катарактах різної етіології, атеро- та артеріосклеротичних змінах судин сітківки та судинної оболонки очного яблука, міопікодегенеративних процесах сітківки, катарактах на початковій стадії, паренхіматозних кератитах та атрофії зорового нерва (внаслідок сифілісу), а також як допоміжний лікувальний засіб при лікуванні фунгозних кон’юнктивітів та кератитів.


Спосіб застосування та дози. Дозу препарату та тривалість лікування завжди визначає лікар залежно від тяжкості захворювання та віку пацієнта.

Звичайно закапують 1 - 2 краплі 2 - 4 разів на день через однакові проміжки часу протягом 10 - 15 діб.

Для застосування слід відкрутити захисний ковпачок, злегка закинути голову назад, перекинути пластиковий контейнер догори дном і, стискаючи контейнер, закапати призначену кількість крапель до кон’юнктивального мішка. Під час введення препарату не слід торкатися ні ока, ні вій.


Побічна дія. Відразу після введення препарату може виникнути тимчасове печіння та почервоніння кон’юнктиви. Неконтрольоване довготривале застосування препарату (у надмірних дозах) може спричинити у пацієнтів з підвищеною чутливістю до йоду так званий „йодизм”, проявами якого є подразнення та почервоніння кон’юнктиви, підвищена сльозоточивість, можливий також набряк повік (набряк Квінке) та набряк сльозової залози; еритема, акне, дерматит та пурпура.


Протипоказання. Підвищена чутливість до окремих компонентів препарату. Хронічна піодермія шкіри обличчя, геморагічний діатез, порушеннях функції щитоподібної залози. Вагітність та період годування груддю. Препарат не можна застосовувати новонародженим дітям.


Передозування. При дотриманні призначеної дози практично неможливе. При випадковому одноразовому проковтуванні препарату лікування проводити відповідно до симптомів.


Особливості застосування. Не можна носити м’які контактні лінзи протягом застосування препарату.   Тверді   контактні   лінзи   перед   закапування крапель необхідно вийняти і лише через 30 хв після введення препарату можна користуватися ними знову. Рекомендовано   витримати принаймні 5-хвилинний інтервал між застосуванням препарату Калію йодид та інших ліків для очей.

Вплив на здатність керувати автомобілем або працювати зі складними механізмами. Відразу після закапування може виникнути незначна короткочасна нечіткість зору, що може впливати на здатність керувати автомобілем або працювати зі складними механізмами. Через це рекомендується здійснювати вищезазначені дії не раніше, ніж через 15 хв після застосування препарату.

Не перевищуйте рекомендованої дози. Після відкриття контейнера препарат готовий до застосування. Після застосування препарату необхідно щільно закрутити ковпачок, щоб запобігти можливому забрудненню препарату. Контейнер зберігати у вертикальному положенні.


Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При одночасному застосуванні препарату з іншими лікарськими засобами може виникнути взаємодія між ними. Проте взагалі рекомендовано витримати принаймні 5-хвилинний інтервал між застосуванням препарату Калію йодид та інших ліків для очей.


Умови та термін зберігання.  Зберігати при температурі не вище 25 °С в оригінальній упаковці.

Зберігати в недоступному для дітей місці. Не заморожувати. Закривайте контейнер відразу після кожного застосування препарату.

Термін придатності – 3 роки. Термін придатності препарату після першого відкриття оригінальної упаковки – 30 діб.


Умови відпуску. За рецептом.


Упаковка. По 10 мл у контейнері-крапельниці № 1.


Виробник. ТОВ „УНІМЕД ФАРМА”. Источник


Адреса. Вул. Орієшкова, 11, 821 05, Братислава, Словацька Республіка.



Смотрите также: Цены на Калия йодид в аптеках




На сайті також шукають: Тонзилотрен, Дексаметазон інструкція, Біфі-форм застосування, Омеп побічні дії, Колдфлю протипоказання