Нормативна база

Лікарські засоби

Інші розділи

Зворотній зв'язок

ГЛІКОДИН
Назва: ГЛІКОДИН
Міжнародна непатентована назва: Comb drug
Виробник: Алємбік Лімітед, Індія
Лікарська форма: Сироп
Форма випуску: Сироп по 50 мл або по 100 мл у флаконах № 1 (з мірною ложкою)
Діючі речовини: 5 мл сиропу містять: декстрометорфану гідроброміду 10 мг, терпінгідрату 10 мг, левоментолу 3,75 мг
Допоміжні речовини: Сахароза, гліцерин, карамель, натрію метилгідроксибензоат (Е 219), натрію пропілгідроксибензоат (Е 217), пропіленгліколь, кислота лимонна моногідрат, сахарин натрію, фруктова смакова добавка ВВА, вода очищена.
Фармакотерапевтична група: Протикашльові препарати центральної дії
Показання: • Гострі і хронічні захворювання органів дихання, що супроводжуються сухим непродуктивним кашлем.• У післяопераційний період для усунення кашльового синдрому.
Термін придатності: 3р.
Номер реєстраційного посвідчення: UA/7808/02/01
Термін дії посвідчення: з 13.12.2010 по 13.12.2015
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату ГЛІКОДИН
АТ код: R05FA02
Наказ МОЗ: 1094 від 13.12.2010


    Інструкція для застосування ГЛІКОДИН

    ІНСТРУКЦІЯ

    для медичного застосування препарату

    ГЛІКОДИН

    (GLYCODIN)


    Склад лікарського засобу:

    діючі речовини: 5 мл сиропу містять декстрометорфану гідро броміду 10 мг, терпінгідрату 10 мг, левоментолу 3,75 мг;

    допоміжні речовини: сахароза, гліцерин, карамель, натрію метилгідроксибензоат (Е 219), натрію пропілгідроксибензоат (Е 217), пропіленгліколь, кислота лимонна моногідрат, сахарин натрію, фруктова смакова добавка ВВА, вода очищена.


    Лікарська форма. Сироп.

    Рідина коричнево-жовтого кольору з характерним запахом.

    Назва і місцезнаходження виробника.

    «Алємбік Лімітед», Індія. Алємбік Роад, Вадодара-390003, Індія.


    Фармакотерапевтична група.                                                                                                                 Комбіновані препарати, що містять протикашльові засоби та експекторанти.

    Код АТС R05F A02.


    Глікодин – комбінований препарат, ефект якого пов”язаний з дією активних інгредієнтів, що входять до його складу.

    Декстрометорфан підвищує поріг чутливості кашльового центру довгастого мозку, пригнічує кашльовий рефлекс, не призводячи при цьому до пригнічення дихального центру.

    Терпінгідрат безпосередньо впливає на бронхіальні секреторні клітини нижніх відділів респіраторного тракту, підвищує секреторну функцію епітеліальних залоз дихальних шляхів, збільшує об'єм секреції і знижує в'язкість секрету, що виділяється. Також гіперпродукція слизу діє як захисний фактор, що обволікає запалену слизову оболонку респіраторних органів.

    Левоментол, впливаючи на рецептори слизових оболонок, рефлекторно полегшує дихання. Має помірну спазмолітичну та заспокійливу дії.

    Після прийому внутрішньо дія декстрометорфану розпочинається через 30 хв і триває протягом 6 годин. Декстрометорфан повністю абсорбується зі шлунково-кишкового тракту і в печінці перетворюється на метаболічні форми трьох типів, які варіюють у відсотковому відношенні між собою у різних людей, але мають однакову з декстрометорфаном фармакологічну дію. Максимальної концентрації у плазмі декстрометорфан досягає через 2 години. До 45 % декстрометорфану може екскретуватися з сечею, зберігаючи широку варіабельність у показниках екскреції між окремими формами метаболітів у різних пацієнтів. Терпінгідрат швидко всмоктується зі шлунково-кишкового тракту після прийому внутрішньо. Препарат циркулює в крові у незміненому вигляді і виводиться через дихальні шляхи, з сечею і потом, надаючи їм специфічного запаху. Частина препарату зазнає в організмі окислення і виводиться з сечею у вигляді фенолів разом з глюкуроновою кислотою. Левоментол швидко абсорбується у шлунку. Виділяється з сечею та жовчю як глюкуронід.

    Показання для застосування.

    • Гострі і хронічні захворювання органів дихання, що супроводжуються сухим непродуктивним кашлем.

    • У після операційний період   для усунення кашльового синдрому.

    Протипоказання. Індивідуальна непереносимість компонентів препарату. Хворі з ризиком розвитку дихальної недостатності, бронхіальною астмою. Одночасне застосування з інгібіторами моноаміно оксидази (МАО), фуразолідоном, прокарбазином, селегіліном, муколітичними засобами. Дитячий вік до 2 років.

    Належні заходи безпеки при застосуванні. З обережністю призначають пацієнтам із порушенням функції печінки, пацієнтам з хронічними бронхітами, емфіземою та іншими захворюваннями, що супроводжуються рецидивуючим або хронічним кашлем.   Препарат містить сахарозу, що слід враховувати при застосуванні хворим на цукровий діабет.

    Особливі застереження.

    Застосування у період вагітності або годування груддю. Оскільки досвід застосування у період вагітності або годування груддю відсутній, препарат не призначається.

    Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні авто транспортом або роботі з іншими механізмами. При появі ознак сонливості або запаморочення пацієнтам, які застосовують препарат, слід утриматися від керування автомобілем та роботи зі складними механізмами.

    Діти. Дітям до 2 років препарат не застосовують.

    Спосіб застосування та дози. Дорослим: 1 мірна ложечка (5 мл) 3-4 рази на добу. Дітям віком від 2 до 3 років - ¼ мірної ложечки 2-3 рази на добу, дітям віком від 4 до 6 років - ¼ мірної ложечки 3-4 рази на добу, дітям віком від 7 до 14 років - ½ мірної ложечки 3-4 рази на добу, дітям з 14-річного віку - 1 мірна ложечка 3-4 рази на добу. Термін лікування зазвичай становить 3-4 дні, але залежно від характеру захворювання, ступеня тяжкості та локалізації може бути подовжений до 1 тижня.

    Передозування. Передозування Глікодину прогностично не є небезпечним. Випадки, які потребували медичного втручання, спостерігалися при застосуванні препарату дітям віком до 10 років, коли доза препарату перевищувала рекомендовану у 20-50 разів. Ці випадки характеризувалися збудженням ЦНС, диспептичними розладами, але не чинять седативний ефект і пригнічення центру дихання. Можливе запаморочення, порушення свідомості, зниження артеріального тиску, тахікардія, гіпертонус м¢ язів, атаксія. Таким чином, імовірність появи побічних реакцій при випадковому передозуванні препарату дуже низька. Існує специфічний антидот Налоксон, який можна застосовувати при передозуванні у 100 і більше разів.

    Побічні ефекти. Випадки побічної дії при застосуванні препарату Глікодин спостерігаються у поодиноких випадках. При підвищеній чутливості до компонентів препарату можуть з'явитися алергічні реакції (висипання на шкірі), почервоніння, запаморочення, диспептичні розлади, ангіо невротичний набряк, зниження артеріального тиску. У такому разі необхідно терміново припинити приймання препарату і звернутися до лікаря. Іноді при   вживанні препарату з молоком може спостерігатися легка сонливість, нудота, свербіж, кропив'янка.

    Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій. Не було відзначено достовірної взаємодії декстрометорфану, що входить до складу препарату, з іншими препаратами, за винятком синергічної взаємодії з наркотичними протикашльовими препаратами та іншими лікарськими засобами, які пригнічують центральну нервову систему.

    Протипоказано застосування препарату з інгібіторами моноаміно оксидази, фуразолідоном, прокарбазином, селегіліном. Аміодарон, галоперидол, пропафенон, флуоксетин, хінідин, інгібуючи систему цитохрому Р 450, можуть підвищувати концентрацію декстрометорфану в крові. Тютюновий дим може призвести до підвищення секреції залоз при пригніченні кашльового рефлексу.

    Термін придатності. З роки.

    Умови зберігання.   Зберігати у захищеному від світла та   недоступному для дітей місці при температурі не вище     25 °С.

    Упаковка. По 50 та 100 мл сиропу у флаконах, мірна ложечка та інструкція у картонній пачці. Источник

    Категорія відпуску. Без рецепта.





    На сайті також шукають: Релаксил, Аскорутин інструкція, Лозап застосування, Анре побічні дії, Квамател протипоказання