Нормативна база

Лікарські засоби

Інші розділи

Зворотній зв'язок

БІЦИЛІН®-5
Назва: БІЦИЛІН®-5
Міжнародна непатентована назва: Comb drug
Виробник: ВАТ "Київмедпрепарат", м. Київ, Україна
Лікарська форма: Порошок
Форма випуску: Порошок для суспензії для ін'єкцій по 1500000 ОД у флаконах
Діючі речовини: Біцилін-5, порошок 1500 000 ОД (суміш бензатину бензилпеніциліну стерильного (Біцилін-1) – 1 200 000 ОД, бензилпеніциліну новокаїнової солі стерильної – 300 000 ОД)
Допоміжні речовини: Відсутні.
Фармакотерапевтична група: Препарати групи пеніциліну
Показання: Лікування інфекцій, спричинених чутливими до бензилпеніциліну мікроорганізмами, при необхідності тривалого впливу на останні.Застосування Біциліну®-5 особливо показано для цілорічної профілактики рецидивів ревматизму у дорослих і дітей.
Термін придатності: 4 роки
Номер реєстраційного посвідчення: UA/3883/01/02
Термін дії посвідчення: з 07.10.2010 по 07.10.2015
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату БІЦИЛІН®-5
АТ код: J01CE30
Наказ МОЗ: 844 від 07.10.2010


    Інструкція для застосування БІЦИЛІН®-5

    ІНСТРУКЦІЯ

    для медичного застосування препарату

    БІЦИЛІН®-5

    (BICILLIN®-5)

    Склад:

    діюча речовина: Біцилін-5, порошок 1500 000 ОД (суміш бензатину бензилпеніциліну стерильного (Біцилін-1) – 1 200 000 ОД, бензилпеніциліну новокаїнової солі стерильної – 300 000 ОД).


    Лікарська форма. Порошок для суспензії для ін’єкцій.


    Фармакотерапевтична група. Пеніциліни, чутливі до дії b-лактамаз. Код АТС J01С Е 30.


    Клінічні характеристики.


    Показання. Лікування інфекцій, спричинених чутливими до бензилпеніциліну мікро організмами, при необхідності тривалого впливу на останні.

    Застосування Біциліну®-5 особливо показано для цілорічної профілактики рецидивів ревматизму у дорослих і дітей.


    Протипоказання. Підвищена чутливість до β-лактамних антибіотиків (пеніциліні в, цефалоспоринів, карбапенемів), новокаїну;

    бронхіальна астма, кропив’янка, сінна пропасниця та інші алергічні захворювання.


    Спосіб застосування та дози. Перед введенням необхідно зібрати у пацієнта анамнез переносимості препарату та місцевого анестетика та провести попередню внутрішньо шкірну пробу на переносимість препарату та пробу на переносимість місцевого анестетика!

    Біцилін®-5 вводять тільки внутрішньом’язово!

    Дітям від 3 до 8 років Біцилін®-5 вводять одноразово у дозі 600 000 ОД 1 раз у 3 тижні.

    Дітям старше 8 років – у дозі 1 200 000 ОД 1 раз у 4 тижні.

    Дорослим вводять одноразово у дозі 1 500 000 ОД 1 раз у 4 тижні.

    Частіше робити ін’єкції Біциліну®-5 протипоказано. Зазвичай тривалість лікування залежить від тяжкості захворювання та становить від 3 до 12 місяців.

    Правила приготування і введення розчину. Суспензію Біциліну®-5 готують асептично, безпосередньо перед застосуванням: у флакон з препаратом під тиском вводять 9 мл стерильної води для ін’єкцій або 0,9 % розчину натрію хлориду, або 0,25-0,5 % розчину новокаїну. Вміст флакона перемішують до утворення гомогенної суспензії. Суспензію вводять глибоко у верхній зовнішній квадрант сідниці (2 ін`єкції роблять у різні сідниці).

    При введенні Біциліну®-5 дітям до 18 років протипоказане приготування суспензії Біциліну®-5 із застосуванням розчину новокаїну!


    Побічні реакції.

    Реакції гіпер чутливості: шкірний висип, свербіж, ексфоліативний дерматит, багато формна ексудативна еритема, лихоманка, артралгія, кропив’янка, ангіо невротичний набряк Квінке, анафілактичний шок.

    З боку органів дихання: бронхоспазм.

    З боку центральної та периферичної нервової системи: запаморочення, шум у вухах, головний біль.

    З боку травного тракту: нудота, глосит, діарея, порушення функції печінки, псевдомембранозний коліт.

    З боку сечостатевої системи: інтерстиціальний нефрит.

    З боку серцево-судинної системи: порушення насосної функції міокарда, коливання артеріального тиску, тахікардія.

    З боку крові та лімфатичної системи: позитивні результати тесту Кумбса, гемолітична анемія, лейкопенія, тромбоцит опенія, агранулоцит оз.

    Місцеві реакції: можлива болісність у місці введення.

    Інші: еозинофілі я. В ослаблених хворих, новонароджених, осіб літнього віку при тривалому лікуванні може виникнути суперінфекція, викликана стійкою до препарату мікрофлорою (дріжджоподібні гриби, грам негативні мікро організми). При внутрішньо венному введені великих доз та у хворих із нирковою недостатністю можливе виникнення гемолітичної анемії, нейтропенії та подовження часу згортання крові. У пацієнтів, які проходять курс лікування з приводу сифілісу, може також виникати реакція Яриша-Герксгеймера вторинно до бактеріолізу.


    Передозування. Проявляється токсичною дією на ЦНС: рефлекторне збудження, головний біль, нудота, блювання, судоми, міалгія, артралгія, симптоми менінгізму, кома. У таких випадках введення препарату слід припинити.

    Лікування – симптоматичне, включає гемодіаліз, перитонеальний діаліз, особливу увагу слід приділяти відновленню водно-електролітного балансу.


    Застосування у період вагітності або годування груддю. Дані про застосування лікарського засобу Біцилін®-5 відсутні.


    Діти. Препарат призначають дітям віком від 3 років. При введенні Біциліну®-5 дітям до 18  років протипоказане приготування суспензії Біциліну®-5 із застосуванням розчину новокаїну.


    Особливості застосування. Перед початком лікування Біциліном®-5 пацієнтів слід перевірити на переносимість препарату та зробити пробу на переносимість місцевого анестетика. Необхідно з'ясовувати, чи не відзначались реакції на препарати групи β-лактамів та/або новокаїну при їх попередньому застосуванні. Пацієнтам, схильним до алергічних реакцій, препарат призначають з обережністю. При появі ознак алергічних реакцій Біцилін®-5 слід відмінити та призначити відповідну терапію.


    Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні авто транспортом або роботі з іншими механізмами. На даний момент повідомлень немає, але слід мати на увазі можливість виникнення побічних реакцій з боку центральної нервової та серцево-судинної системи.


    Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій. Не рекомендується поєднувати введення препарату з не стероїдними протизапальними засобами, етинілестрадіолом, пероральними контрацептивами. Препарат підвищує ефективність непрямих антикоагулянтів. У поєднанні з аміноглікозидами, макролідами, сульфаніламідами препарат виявляє синергічну дію. Ефект препарату знижують бактеріостатичні лікарські засоби (хлорамфенікол), а підвищують його активність інгібітори бета-лактамаз. Діуретики, алопуринол, блокатори канальцієвої секреції, не стероїдні протизапальні препарати блокують канальцеву секрецію, внаслідок чого підвищується концентрація препарату у плазмі крові. При сумісному застосуванні з алопуринолом підвищується ризик розвитку шкірного висипу. Бензилпеніцілін знижує кліренс і збільшує токсичність метотрексату.


    Фармакологічні властивості.

    Фармакодинаміка. Активний відносно грам позитивних мікро організмів: Staphylococcus spp. (крім тих, які продукують пеніцилін азу), Streptococcus spp. (у т. ч. Streptococcus pneumoniae), Corynebacterium diphtheriae, Bacillus anthracis; грам негативних: Neisseria gonorrhoae, Neisseria meningitidis, Аctinomyces israelii, а також Treponema spp., анаеробних, що утворюють спори. До дії препарату стійкі більшість грам негативних бактерій, мікобактерії, гриби, віруси, найпростіші. Бактерицидну дію препарат проявляє шляхом інгібування синтезу мукопептидів клітинної оболонки мікро організмів. Препарат виявляє пролонговану дію.

    Фармакокінетика. При внутрішньом’язовому введенні утворюється депо препарату у м’язовій тканині. Високий рівень концентрації препарату утворюється вже у перші години після ін’єкції, терапевтична концентрація бензилпеніциліну зберігається у крові протягом 28 днів та більше у переважної більшості хворих (дітей та дорослих). З організму виводиться переважно нирками, незначна кількість препарату виділяється з мокротинням, потом, слиною, слізною рідиною, проникає у грудне молоко.


    Фармацевтичні характеристики.


    Основні фізико-хімічні властивості: порошок білого або білого з злегка жовтуватим відтінком кольору.


    Несумісність. Не слід змішувати розчин Біциліну®-5 з іншими ін’єкційними розчинами.


    Термін придатності. 4 роки.


    Умови зберігання. В оригінальній упаковці, при температурі не вище 25 °С. Зберігати в недоступному для дітей місці.


    Упаковка. По 1 500 000 ОД у флаконах.


    Категорія відпуску. За рецептом.


    Виробник. ВАТ «Київ медпрепарат». Источник


    Місцезнаходження. Україна, 01032, м. Київ, вул. Саксаганського, 139.





    На сайті також шукають: Актиферин, Янувія інструкція, Дуовіт застосування, Ринит побічні дії, Пульцет протипоказання