Нормативна база

Лікарські засоби

Інші розділи

Зворотній зв'язок

МЕДОКС
Назва: МЕДОКС | Шукати МЕДОКС в аптеках →
Міжнародна непатентована назва: Ambroxol
Виробник: "Zentiva" a.s., Чеська Республіка
Лікарська форма: Краплі для внутрішнього застосування
Форма випуску: Краплі для перорального застосування, 7,5 мг/мл по 50 мл (0,375 г) у флаконах № 1
Діючі речовини: 1 мл розчину містить амброксолу гідрохлориду - 7.5 мг
Допоміжні речовини: Мед очищений, ароматизатор медовий, кислота лимонна харчова, метилпарабен, натрію сахарин, барвник цукровий порошок, вода очищена, розчин натрію гідроксиду (4 %)
Фармакотерапевтична група: Муколітичні препарати
Показання: Гострі і хронічні бронхіти, пневмонія; бронхіальна астма з утрудненим відходженням мокротиння; бронхоектатична хвороба; профілактика застійних явищ у бронхолегеневій системі після великих оперативних втручань, травм.
Термін придатності: 2р.
Номер реєстраційного посвідчення: UA/3118/01/01
Термін дії посвідчення: з 25.05.2005 до 25.05.2010
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату МЕДОКС
АТ код: R05CB06
Наказ МОЗ: 230 від 25.05.2005


Інструкція для застосування МЕДОКС

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

МЕДОКС

(MEDOX®)

Загальна характеристика:

міжнародна та хімічна назви: аmbroxol; транс-4-[(2-аміно-3,5-дибромобензил)aміно]циклогексанолгідро хлорид;

основні фізико-хімічні властивості: світла жовтувато-коричнева ледве опалесцентна рідина з характерним запахом меду; легкий осад меду не є дефектом;

склад: 1 мл розчину містить амброксолугідро хлориду 7,5 мг;

допоміжні речовини: мед очищений, ароматизатор медовий, кислота лимонна харчова, метилпарабен, натрію сахарин, барвник цукровий порошок, вода очищена, розчин натрію гідроксиду (4 %).

Форма випуску. Краплі для перорального застосування.

Фармакотерапевтична група. Муколітичні засоби. Код АТСR05CB06.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Амброксол має виражені муколітичніта мукорегуляторні властивості:

- нормалізує патологічно зменшене виділення слизу клітинами бронхіальних залоз;

- зменшує кількість накопиченого та щільно пристінково адгезованогослизу у бронхах;

- підтримує мукоциліарний кліренс, стимулюючи рухливість війчастого епітелію слизової оболонки дихальних шляхів.

Більше того, амброксол виявляє протективну дію на слизову оболонку дихальних шляхів і на альвеолярні макрофаги:

- збільшує продукцію сурфактанту пневмоцитами;

- активує альвеолярні макрофаги;

- має помітний антиоксидантний ефект (що посилює локальну цитопротекцію в слизовій оболонці дихальних шляхів і в тканині легенів);

- чинить пряму протизапальну дію;

- збільшує проникнення антибіотиків в легеневу тканину;

- бере участь у зменшенні гіперреактивності бронхів.

Фармакокінетика. Амброксол швидко та практично повністю абсорбується в кишечнику після перорального прийому. Максимальна концентрація в плазмі досягається протягом 2 годин. Амброксол швидко проникає у тканини, особливо в легені танирки. Період на півжиття амброксолу становить 10 – 12 годин. Виводиться ізсечею та калом, переважно у вигляді нетоксичних метаболітів, близько 90% прийнятої дози виводиться через нирки.

Показання для застосування. Симптоматичне лікування гострих і хронічних захворювань дихальних шляхів, що супроводжуються порушенням бронхіальної секреції та евакуації секрету, бронхіальної астми, хронічних обструктивних захворювань легенів (ХОЗЛ), бронхопневмонії, бронхоектатичної хвороби абосинуситу, а також перед і після операційних втручань, що супроводжуються ризиком легеневих ускладнень.

Спосіб застосування та дози. Добові дози становлять 1,2 – 1,6 мгамброксолу на кілограм маси тіла. Приймають краплі 2 – 3 рази на добу, найкраще під час їди, з достатньою кількістю рідини.

Дітям до 2 років краплі призначають по 1 мл 2 рази на добу, 2 – 5 років– по 1 мл 3 рази на добу, 5 – 12 років – по 2 мл 2 – 3 рази на добу, дітям старше 12 років, підліткам і дорослим краплі призначають по 4 мл 3 рази надобу, також можливо зниження дози до 2 мл 3 рази на добу.

Дози вимірюються кількістю крапель або за допомогою спеціального мірного посуду з поділом від 1 до 6 мл. Кількість крапель в 1 мл дорівнює 14. Перед застосуванням слід збовтати медовий осад, що може осісти на дні флакона. Краплі слід запивати достатньою кількістю рідини з метою полегшення утворення та розчинення слизу в дихальних шляхах.

Побічна дія. Загалом, амброксол добре переноситься. В окремих випадках повідомлялося про такі побічні дії, як стомлюваність, кишково-шлункові розлади (нудота, запор) або відчуття сухості в роті. Рідко повідомлялося про алергічні реакції. До побічних реакцій також відносять печію, диспепсію таблювання.

Протипоказання. Гіпер чутливість до амброксолу або допоміжних компонентів, що містятьтся в препараті, тяжкі розлади печінки та нирок.

Передозування. Відомостей про випадки вживання токсичних дозамброксолу недостатньо, в цілому препарат вважається малотоксичним.

Симптоми передозування неспецифічні: шлунково-кишкові розлади та зниження артеріального тиску.

Лікування є симптоматичним. Препарат потрібно відмінити при появі найменших симптомів передозування. Таких заходів необхідно вжити у разі виникнення загрози для життя:

- промивання шлунка;

- підтримка життєвих функцій.

Особливості застосування. У 2 мл розчину міститься 0,02 г цукру. Треба зважити переваги препарату та пов’язаний з ним ризик при призначенні його хворим на діабет, причому ліки (інсулін) теж повинні братися до уваги. З особливою обережністю призначається препарат хворим на сінну пропасницю, оскільки звичайно мають алергію і на мед.

Треба добре зважити переваги та потенційний ризик, пов’язані із застосуванням препарату хворим на виразкову хворобу шлункаабо дванадцяти палої кишки.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При одночасному застосуванні амброксолу замоксициліном, цефуроксимом, еритроміцином і доксицикліном більш високі концентрації антибіотиків фіксуються в тканинах легенів. Источник

Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей місці при температурі до 25 °С. Термін придатності – 2 роки.

Смотрите также: Цены на Медокс в аптеках




На сайті також шукають: Моносан, Апап інструкція, Йод застосування, Блемарен побічні дії, Кардіостад протипоказання