Нормативна база

Лікарські засоби

Інші розділи

Зворотній зв'язок

ІЗО-МІК™
Назва: ІЗО-МІК™ | Шукати ІЗО-МІК™ в аптеках →
Міжнародна непатентована назва: Isosorbide dinitrate
Виробник: ЗАТ "Трудовий колектив Київського підприємства по виробництву бактерійних препаратів "Біофарма" для ТОВ "НВФ "Мікрохім", Україна
Лікарська форма: Розчин для інфузій
Форма випуску: Концентрат для інфузій, 10 мг/мл по 2 мл в ампулах № 10, по 5 мл у флаконах № 5
Діючі речовини: 1 мл концентрату містить ізосорбіду динітрату 10 мг
Допоміжні речовини: Спирт етиловий 96 %
Фармакотерапевтична група: Препарати, які поліпшують кровопостачання та метаболізм міокарда
Показання: Нестабільна стенокардія, стенокардія Принцметала (вазоспастич-на), гострий інфаркт міокарда, гостра лівошлуночкова недостатність.
Термін придатності: 3р.
Номер реєстраційного посвідчення: UA/3186/02/01
Термін дії посвідчення: з 18.10.2006 до 18.10.2011
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату ІЗО-МІК™
АТ код: C01DA08
Наказ МОЗ: 686 від 18.10.2006


Інструкція для застосування ІЗО-МІК™

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

ІЗО-МІКтм

 (ISO-MIK)

Загальна характеристика:

міжнародна та хімічна назви: ізосорбіду динітрат–1,4:3,6-діангідросорбітол-2,5-динітрат;

основні фізико-хімічні властивості: безбарвна прозора рідина;

склад: 1 мл концентрату містить ізосорбіду динітрату 10мг;

допоміжні речовини: спирт етиловий.

Форма випуску. Концентрат для інфузій.

Фармакологічна група. Засоби, що впливають на серцево-судинну систему. Вазодилататори, що застосовуються в кардіології. АТС C01DA08.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Ізосорбіду динітрат периферичнийдилататор з переважним впливом на венозні судини. Антиангінальний засіб. Механізм дії препарату пов’язаний зі звільненням активної речовини оксиду азоту, у гладеньких м’язах судин. Оксид азоту активує гуанілатциклазу іпідвищує рівень циклічного 3,5-гуанозинмоно фосфату, що приводить до розслаблення гладеньких м’язів. Під впливом ізосорбіду динітрату артеріоли іпре капілярні сфінктери розслаблюються меншою мірою, ніж великі артерії і вени. Дія ізосорбіду динітрату пов’язана головним чином із зменшенням потреби міокарда в кисні за рахунок зменшенняперед навантаження (розширення периферичних вен і зменшення припливу крові доправого передсердя) та після навантаження (зменшення загального периферичного судинного опору), а також із безпосередньою дією на коронарні судини. Ізосорбіду динітрат сприяє перерозподілу коронарного кровотоку в ділянці зі зниженим кровозабезпеченням. Підвищує толерантність до фізичних навантажень у пацієнтів з ішемічною хворобою серця, стенокардією. При серцевій недостатності препарат сприяє розвантаженню міокарду за рахунок зменшення перед навантаження, знижує тиск у малому колі кровообігу.

Фармакокінетика. Від 80 до 100% введеної дози виводиться із сечею протягом 24 год., переважно у формі метаболітів. Метаболізується з утворенням активного метаболіту ізосорбіду-5-моно нітрату, період напів виведення якого становить 5 год., а також ізосорбіду-2-моно нітратуз періодом напів виведення 2,5 год. Обидва метаболіти фармакологічно активні. Ефект розвивається через 1-2 хвилини після початку інфузій .

Показання для застосування. Нестабільна стенокардія, стенокардія Принц метала (вазоспастич-на), гострий інфаркт міокарда, гостра лівошлуночкова недостатність.

Спосіб застосування та дози.Призначають внутрішньо венно. Концентрат препарату Ізо-Міктмвводять у розведеному стані за допомогою тривалої повільної внутрішньо венної інфузії. Доза підбирається індивідуально залежно від стану хворого і відповідно до клінічних і гемодинамічних показників. Лікування починається з дозування 1-2мг/год, далі доза підбирається індивідуально. Максимальні дози звичайно становлять 8-10 мг/год. При гострому інфаркті міокарда уникати зменшення систолічного тиску нижче 95 мм рт. ст. Хворим, що страждають на серцеву недостатність, можуть знадобитися більш високі дози, в окремих випадках до 50мг/год. Залежно від клінічної картини, параметрів гемодинаміки і картини ЕКГ, лікування може бути продовжене до 3 днів і більше. Розчин препарату Ізо-Міктмготують ex tempore і вводять відразу після розведення в асептичних (стерильних) умовах. Вводять з використанням автоматичних перфузаторів під постійним контролем за станом серцево-судинної системи (артеріальний тиск, частота серцевих скорочень, діурез, ЕКГ).

Для готування розчинуізосорбіду динітрату для інфузій з концентрацією 0,01% (0,1 мг/мл) необхідно:

 1 мл концентратуізосорбіду динітрату для інфузій 10 мг/мл Ізо-Міктм розвестив ізотонічному розчині NaCl до об’єму 100 мл.

Необхідна доза препарату

Ізо-Міктм, мг/год

Концентрація розчину/швидкість вливання

0,1 мг/мл (0,01%)

0,2 мг/мл (0,02%)

мл/год

краплі/хв.

мл/год

краплі/хв.

1

10

3-4

5

1-2

2

20

7

10

3

3

30

10

15

5

4

40

13

20

7

5

50

17

25

8

6

60

20

30

10

7

70

23

35

12

8

80

27

40

13

9

90

30

45

15

10

100

33

50

17

Побічна дія.

На початку лікування та при підвищенні дози можливе виникнення характерного “нітратного” головного білю.

З боку серцево-судинної системи : ортостатична гіпотензія, колапс, тахікардія, відчуття жару, припливи крові до обличчя і шиї.

З боку центральної нервової системи : занепокоєння, запаморочення, порушення уваги, головний біль, слабкість, загальмованість, рухове занепокоєння, нечіткість зору.

З боку системи травлення : сухість у роті, нудота, блювання.

Алергічні реакції: в окремих випадках – висипання на шкірі, свербіж.

Побічні ефекти можуть посилюватись на фоні прийому алкоголю.

Протипоказання. Ізо-Міктм не можна застосовувати при:

- гіпер чутливості до нітратних сполук;

- гострій судинній недостатності (шок, судинний колапс);

- вираженій гіпотензії (систолічний тиск нижче 90 мм рт. ст.);

- гіпертрофічній обструктивнійкардіоміопатії, констриктивному перикардиті і тампонаді пери-карда;

- кардіогенному шоку, якщо неможлива корекція кінцевого діастолічного тиску лівого шлуночка за допомогоювнутрішньо аортальної контр пульсації або препаратів із позитивною ізотропною дією;

- після нещодавно перенесеної травми голови або геморагічного інсульту;

- тяжких формах анемії, токсичного набряку легень, закрито кутовій глаукомі, гіпертиреозі.

Протипоказане одночасне застосування ізосорбіду динітрату та силденафілу внаслідок можливості розвитку неконтрольованої гіпотензії.

Особливо ретельний лікарський нагляд необхідний при:

- гострому інфаркті міокард азі зниженим тиском наповнення (варто уникати зниження систоліч-ногоартеріального тиску нижче 90 мм рт. ст.);

- аортальному і/абомі тральному стенозі;

- захворюваннях, що супроводжуються підвищенням внутрішньо черепного тиску.

Передозування. Внаслідок передозування, як і при застосуванні всіх органічних нітратів, можуть виникати ортостатична гіпотензія та рефлекторна тахікардія. У зв’язку з цим можна чекати появи головного болю, запаморочення, підсилення серцебиття, нудоти, блювання, артеріальної гіпотензії. Можливе утворення метгемоглобінемії, що супроводжується ціанозом, тахіпное, почуттям тривоги, втратою свідомості, зупинкою серця. Терапевтичні заходи потрібно насамперед спрямовувати на підвищення кров’яного тиску, причому в легких випадках досить хворого покласти горизонтально з опущеним головним кінцем ліжка, підвести йому ноги. У більш серйозних випадках, при колаптоїдному стані, необхідно провести заходи щодо боротьби з шоком. Потрібно відновити об’ємциркулюючої крові (інфузія кровозамісних рідин або фізіологічного розчину); утяжких випадках можна провести інфузію норадреналіну або допаміну. При утворенні метгемоглобіну, залежно від тяжкості стану, лікар може призначати такі антидоти для лікування метгемоглобінемії, як вітамін С - 1 г перорально, метиленовий синій до 50 мл 1% розчину внутрішньо венно; оксигенотерапія (при необхідності).

Особливі вказівки. З обережністю застосовують у лікуванні пацієнтів з порушеннями мозкового кровообігу, з аортальним і/або мі тральним стенозом; у пацієнтів, схильних до ортостатичної гіпотензії; хворих, у яких зниження артеріального тиску супроводжується симптомами ішемії в різних судинних басейнах, пацієнтів похилого віку. Варто застосовувати з обережністю для лікування у хворих з гострою фазою інфаркту міокарда з низьким тиском наповнення. Застосування препарату Ізо-Міктмпри інфаркті міокарда повинне здійснюватись при постійному моні торуваннірівня артеріального тиску для попередження його надмірного зниження (нижче 95 мм рт. ст.). У випадку застосування препарату Ізо-Міктм на фоні гіпотензії одночасно варто вводити кардіотонічні ліки або застосовувати допоміжні заходи для підтримки кровообігу. У період лікування, особливо у випадку поступового збільшення дози, необхідний контроль артеріального тиску та частоти серцевих скорочень. Гіповолемію перед застосуванням препарату необхідно скорегувати. Слід враховувати, що частий прийом високих доз нітратів, в тому числі і в інших лікарських формах, може призводити до виникнення “нітратної” толерантності, що необхідно враховувати при розрахунку індивідуальної дози розчину препарату Ізо-Міктм. Для відновлення терапевтичної ефективності ізосорбіду динітрату потрібен“без нітратний” період 8-16 годин.

Застосування ізосорбідудинітрату у період вагітності та лактації можливе лише тоді, коли очікувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плоду та дитини. Препарат не призначається при тяжкій анемії, при тяжкій печінковій, нирковій недостатності.

Досвіду застосування препарату в педіатричній практиці немає.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Системи для інфузій, виготовлені з полівініл-хлориду або поліуретану, абсорбують препарат, що вимагає збільшення його дози; не взаємодіють з препаратом вироби з поліетилену, поліпропілену, політетрафторетилену і скла. Спільне застосування вазодилататорів, блокаторів кальцієвих каналів, адреноблокаторів, трициклічних антидепресантів, алкоголю може посилити гіпотензивну дію препарату Ізо-Міктм. При одночасному застосуванні симпатоміметичних засобів (адреналін, ефедрин, норадреналін, нафтизин, мезатон, ізадрин) можливе зниження антиангінального ефектуізосорбіду динітрату. При застосуванні з гіпотензивними, антипсихотичнимилікарськими засобами, вазодилататорами, нейролептиками, трициклічними антидепресантами, етанолом, хінідіном, β-адрено блокаторами, опіоіднимианалгетиками, дигідроерготаміном можливе посилення гіпотензивної дії. При одночасному застосуванні з гепарином можливе послаблення дії останнього. Источник

Умови та термін зберігання. У сухому, захищеному від світла місці, при температурі не вище 30 oС, подалі від вогню. Термін придатності - 3 роки.

Смотрите также: Цены на Изо-мик в аптеках


Загрузка...На сайті також шукають: Бросал, Борна кислота інструкція, Цитраль застосування, Клексан побічні дії, Моноприл протипоказання