Нормативна база

Лікарські засоби

Інші розділи

Зворотній зв'язок

БОРНА КИСЛОТА
Назва: БОРНА КИСЛОТА
Міжнародна непатентована назва: Boric acid
Виробник: ЗАТ "Фармацевтична фабрика "Віола", м.Запоріжжя, Україна
Лікарська форма: Тверді лікарські форми
Форма випуску: Порошок кристалічний по 10 г у банках, або у контейнерах, або у пакетах
Діючі речовини: 1 банка містить борної кислоти - 10.0 г
Фармакотерапевтична група: Антисептичні препарати
Показання: 2% водний розчин - промивання кон'юнктивального мішка при кон'юнктивітах; 3% водний розчин - мокнуча екзема, дерматити, попрілості, піодермія, гострі і хронічні отити, кольпіти тощо.
Термін придатності: 5р.
Номер реєстраційного посвідчення: П/98/15/55
Термін дії посвідчення: з 27.10.2003 до 27.10.2008
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату БОРНА КИСЛОТА
АТ код: D08AD
Наказ МОЗ: 103 від 05.03.2007


    Інструкція для застосування БОРНА КИСЛОТА

    ІНСТРУКЦІЯ

    для медичного застосування препарату

    БОРНАКИСЛОТА

    (BORIC ACID)

    Загальна характеристика:

    міжнародна та хімічна назви: вoric acid;

    основні фізико-хімічні властивості: кристалічний порошок або кристали білого кольору, або безбарвні, блискучі, жирні на дотик пластинки;

    склад: 1 банка містить 10 г кислоти борної.

    Форма випуску. Порошок.

    Фармакотерапевтична група. Антисептичні та дезінфікуючі засоби. Код АТС D08AD.

    Фармакологічні властивості. Борна кислота відноситься до групи антисептичних засобів. Добре проникає через шкіру й слизові оболонки, особливоу дітей раннього віку. Із організму виводиться повільно і може накопичуватися вньому.

    Показання для застосування. Борну кислоту призначають у вигляді 2% водного розчину для промивання кон’юнктивального мішка при кон’юнктивітах; 3% розчин застосовують для примочок при мокнучій екземі, дерматитах, попрілостях, піодермії, гострих і хронічних отитах, кольпітах та інших захворюваннях.

    Спосіб застосування та дози. Борну кислоту застосовують у дорослих, враховуючи при цьому можливість нанесення лише на обмежені ділянки тіла. Для промивання кон’юнктивального мішка при кон’юнктивітах призначають у вигляді 2% водного розчину, який готують із порошку ex tempore.

    При дерматитах, мокнучій екземі для примочок використовують 3% водний розчин. Для змазування слизової оболонки при кольпітахта уражених ділянок шкіри при попрілостях кислоту борну застосовують у вигляді 10% розчину в гліцерині.

    Спиртові розчини (0,5%,1%,2% та 3%) призначають увигляді крапель при гострому та хронічному отиті (турунди, змочені розчином, вводять у слуховий прохід).

    Тривалість застосування розчинів визначає лікар.

    Побічна дія. Можливий (особливо при передозуванні, тривалому застосуванні, порушенні функції нирок) розвиток гострих і хронічних реакцій -нудоти, блювання, головного болю, сплутаності свідомості, судом, проносу, шкірного висипу, десквамації епітелію. Може розвинутися олігурія. В окремих випадках виникають шокові стани.

    Протипоказання. Застосування борної кислоти протипоказане хворим з порушеннями функції нирок, жінкам у період лактації для обробки молочних залоз, дітям до 1 року, вагітним та особам з підвищеною індивідуальною чутливістю.

    Передозування. При тривалому застосуванні, або нанесенні препарату на великі за площею ділянки шкіри можуть виникнути симптоми гострої або хронічної інтоксикації: нудота, блювання, пронос, головний біль, сплутаність свідомості, шкірний висип, судоми, рідко – шок.

    Особливості застосування. Водні розчини борної кислоти готують безпосередньо перед використанням. Щоб уникнути отруєння, кислоту борну не рекомендується застосовувати для обробки великих уражених ділянок шкіри та протягом тривалого часу.

    Взаємодія з лікарськими засобами. Не встановлена.

    Умови та термін зберігання. У захищеному від світла та недоступному для дітей місці, при кімнатній температурі (15-25 0С). Источник

    Термін придатності - 5 років.





    На сайті також шукають: Фармасепт, Кліон інструкція, Застосування препарату Ринза, Інструкція з використання Простан, Показання для застосування Неотон, Зинерит побічні дії, Бензилбензоат протипоказання, Спосіб застосування та дози препарату Зинацеф