Нормативна база

Лікарські засоби

Інші розділи

Зворотній зв'язок

КАЛЕНДУЛИ КВІТКИ
Назва: КАЛЕНДУЛИ КВІТКИ | Шукати КАЛЕНДУЛИ КВІТКИ в аптеках →
Міжнародна непатентована назва: Calendula officinalis
Виробник: ЗАТ "Ліктрави", м.Житомир, Україна
Лікарська форма: Квітки
Форма випуску: Квітки по 1,5 г у фільтр-пакетах № 10, № 20; по 30 г, 40 г, 50 г у пачках
Діючі речовини: Календули квітки - 100%
Фармакотерапевтична група: Антисептичні препарати
Показання: Гастрити, виразкова хвороба шлунка і дванадцятипалої кишки, коліти, ентероколіти; захворювання печінки і жовчовидільних шляхів, хвороби селезінки; захворювання ротової порожнини; ангіни, тонзиліти.
Термін придатності:
Номер реєстраційного посвідчення: П.03.02/04478
Термін дії посвідчення: з 21.03.2002 до 21.03.2007
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату КАЛЕНДУЛИ КВІТКИ
АТ код: R02AA20
Наказ МОЗ: 630 від 30.12.2003


Інструкція для застосування КАЛЕНДУЛИ КВІТКИ

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

КАЛЕНДУЛИКВІТКИ

(CALENDULAEFLORES)

Загальна характеристика:

міжнародна назва: Calendula officinalis L.;

основні фізико-хімічні властивості: не подрібнена сировина: цілісні або частково опавші кошики діаметром до 5 см, без квітконіжок або з залишками квітконіжок довжиною не більше 3 см. Колір крайових квітокчервонувато-оранжевий, оранжевий, яскраво- або блідо-жовтий, серединних –оранжевий, жовтувато-коричневий або жовтий. Запах слабкий. Смак солону-вато-гіркий;

подрібнена сировина: суміш подрібнених квітколож, квітконосів, цілісних або подрібнених трубчастих і язичкових квіток, листочків обгортки, які проходять крізь сито з отворами діаметром 5 мм. Колірсіро-зелений, зелений, червонувато-оранжевий, оранжевий, яскраво- абоблідо-жовтий, жовтувато-коричневий, жовтий. Запах слабкий. Смак солонувато-гіркий;

порошок крупний: шматочки різної форми квітколож, квітконосів, листочків обгортки, трубчастих і язичкових квіток, цілісні трубчасті квітки, які проходять крізь сито з отворами діаметром 2 мм. Колір сіро-зелений, зелений, червонувато-оранжевий, оранжевий, яскраво- або блідо-жовтий, жовтувато-коричневий, жовтий. Запах слабкий. Смак солонувато-гіркий;

склад: календули квітки.

Форма випуску. Квітки.

Фармакотерапевтична група. Антисептичні засоби. Код АТСR02А А 20.

Фармакологічні властивості. Квітки календули містять каротиноїди (каротин, лікопін, віолаксантин, цитраксантин, рубіксантин, флавохром), флавоноїди (нарцисин, рамнетин, ізорамнетин-3-три глюкозид, ізокверцитрин та інші), олію ефірну, сапоніни, гірку речовину календен, речовини смолисті і дубильні, слиз, інулін, кислоти органічні (яблучна, саліцилова, пентадецилова), фітостерин, ферменти, вітамін С, алкалоїди. Цей комплекс біологічно активних речовин має протизапальну, ранозагою вальну, бактерицидну, спазмолітичну і жовчогінну дію, прискорює процеси регенерації тканин. Препарати із квіток календули при внутрішньому застосуванні сприяють регенерації слизових оболонок шлунка і кишечника, прискорюють загоєння виразок і ерозій, виявляють седативну, м’яку гіпотензивну дію, сприяють нормалізації серцевої діяльності.

Показання для застосування. Внутрішньо застосовують пригастритах, виразковій хворобі шлунка і дванадцяти палої кишки, колітах, ентероколітах, запальних захворюваннях печінки, жовчовивідних шляхів та селезінки.

Зовнішньо – при захворюваннях ротової порожнини (молочниця у дітей, гінгівіти, піорея, запально-дистрофічна форма парадонтозу), ангінах, тонзилітах.

Спосіб застосування та дози. 2,5 г (1 столова ложка не подрібненихабо 1 десертна ложка подрібнених) квіток вміщують в емальований посуд, заливають 200 мл (1 склянка) гарячої кип’яченої води, закривають кришкою і настоюють на киплячій водяній бані 15 хв. Охолод-жують при кімнатній температурі 45 хв, проціджують, залишок віджимають до процідженого настою. Об’єм настою доводять кип’яченою водою до 200 мл. Дорослі приймають у теплому вигляді по 1/3 склянки 3 рази на день за 15-20 хв до їди. Діти, залежно відвіку – від 1 десерт-ної ложки до 1/4 склянки 3 рази на день за 15-20 хв до їди. Зовнішньо використовують для полоскання ротової порожнини і горла 3-4 рази надень. Перед вживанням настій рекомендується збовтувати.

2 фільтр-пакети вміщують в скляний або емальований посуд, заливають 200 мл (1 склянка) окропу, закривають і настоюють 15 хв. Дорослі приймають у теплому вигляді по 1/3 склянки 3 рази на день за 15-20 хвдо їди. Діти, залежно від віку – від 1 десертної ложки до 1/4 склянки 3 рази надень за 15-20 хв до їди. Зовнішньо використовують для полоскання ротової порожнини і горла 3-4 рази на день.

Тривалість курсу лікування визначається лікарем індивідуально з урахуванням характеру, ступеня тяжкості та особливостей перебігу захворювання, стабільності досягнутого терапевтичного ефекту і переносимості препарату.

Побічна дія. При індивідуальній підвищеній чутливості до препарату можливий розвиток алергічних реакцій (гіперемія, висипи, свербіж та набрякання шкіри). При появі побічних реакцій припинити прийом препарату.

Протипоказання. Індивідуальна чутливість добіологічно активних речовин, що містяться в лікарському засобі.

Передозування. Повідомлень щодо передозування препарату не надходило.

Особливості застосування. Вагітним і жінкам, які годують груддю, застосування препарату лише у випадку, коли, на думку лікаря, користь від застосування переважає потенційний ризик для плода/дитини.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Невідома.

Умови та термін зберігання. Зберігати у сухому, захищеному від світла та недоступному для дітей місці. Приготований настій – у прохолодному (8-15 оС ) місці, не більше 2 діб. Источник

Термін придатності - 2 роки.

Смотрите также: Цены на Календулы цветки в аптеках




На сайті також шукають: Коріол, Атенолол інструкція, Алмагель застосування, Тридерм побічні дії, Вітамін с -астрафарм протипоказання