Нормативна база

Лікарські засоби

Народний рейтинг лікарів

Інші розділи

Зворотній зв'язок

ГЛІКОДИН
Назва: ГЛІКОДИН | Шукати ГЛІКОДИН в аптеках →
Міжнародна непатентована назва: Comb drug
Виробник: "Alembic Limited" для "Alembic Europe Pvt Ltd", Індія/Великобританія
Лікарська форма: Таблетки
Форма випуску: Таблетки № 4, № 200 (4х50)
Діючі речовини: 1 таблетка містить: парацетамолу - 500.0 мг, фенілефрину гідрохлориду - 25.0 мг, хлорфеніраміну малеату - 2.0 мг, кофеїну (безводного) - 30.0 мг
Допоміжні речовини: Крохмаль кукурудзяний, натрію метилгідробензоат, натрію пропілгідробензоат, желатин, тальк, магнію стеарат, кремнезем колоїдний безводний, натрію крохмальгліколят, целюлоза мікрокристалічна, вода очищена
Фармакотерапевтична група: Аналгетики-антипіретики
Показання: Симптоматичне лікування застуди, гострих респіраторних захворювань, грипу, інфекційно-запальних захворювань дихальних шляхів та ЛОР-органів, пропасниці, головного болю, болю в горлі, нежитю.
Термін придатності:
Номер реєстраційного посвідчення: Р.01.03/05765
Термін дії посвідчення: з 14.01.2003 до 14.01.2008
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату ГЛІКОДИН
АТ код: N02BE51
Наказ МОЗ: 268 від 27.05.2004


Інструкція для застосування ГЛІКОДИН

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

ГЛІКОДИН

(GLYCODIN)

Загальна характеристика:

основні фізико-хімічні властивості: білі, плоскі, без оболонки таблетки, зі скошеними краями;

склад: 1 таблетка містить парацетамолу 500 мг, фенілефрину гідро хлориду 25мг, хлорфеніраміну малеату 2 мг, кофеїну (безводного) 30 мг;

допоміжні речовини: крохмаль кукурудзяний, натрію метилгідробензоат, натрію пропілгідробензоат, желатин, тальк, магнію стеарат, кремнезем колоїдний безводний, натрію крохмальгліколят, целюлоза мікрокристалічна, вода очищена.

 

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Аналгетики та антипіретики. Код АТС N02BE51.

Фармакологічні властивості. Глікодин має аналгезуючі, жарознижувальні та антигістамінні властивості.

Парацетамол має жарознижувальні властивості, зумовлені його дією на центр терморегуляції гіпоталамуса, аналгезуюча дія реалізується за рахунок периферичних та центральних механізмів. Парацетамол швидко та майже повністю всмоктується із шлунково-кишкового тракту. Максимальна концентрація вплазмі крові через 2 год після прийому. Метаболізується в печінці і виділяється, в основному, із сечею у вигляді глюкорунідних та сульфатнихкон'югатів та 5% в незміненому вигляді. Період напів виведення 1-4 год. Рівномірно розподіляеться в усіх рідинах організму, майже 25% зв'язується збілками сироватки крові.

Хлорфеніраміну малеат протидіє ефекту гістаміну на рівні клітинних рецепторів, що проявляється його антигістамінною дією. Також він діє якко-фермент в реакціях гідроксилювання та амідування, впливаючи на процес синтезу деяких пептидних гормонів. Хлорфеніраміну малеат швидко абсорбується та розповсюджується у всіх тканинах організму. Приблизно 25% зв'язується з білками сироватки крові. Метаболізується в печінці та кишечнику.

Фенілефрину гідро хлорид - симпатоміметик прямої дії, знижує набряк слизової оболонки носа.

Кофеїн є стимулятором ЦНС, що усуває втому, підвищує психомоторну активність, стимулює скорочувальну активність міокарда. Швидко абсорбується та розподіляється у всіх тканинах та біологічних рідинах організму, включаючи ЦНСта ембріональні тканини. Швидко метаболізується, 70% виводиться з сечею, 3% в незміненому вигляді. Період напів виведення десь 3 год.

 

Показання для застосування. Глікодин застосовується для симптоматичного лікування застуди, гострих респіраторних захворювань, грипу, інфекційно-запальних захворювань дихальних шляхів та ЛОР-органів, пропасниці, головного болю, болю в горлі, нежитю.

Спосіб застосування та дози. Дорослим та дітям від 12 років: 1-2 таблетки 3-4 рази на день після прийому їжі.

Дітям від 6 до 12 років: 1 таблетка 3 рази на день

Побічна дія. При застосуванні рекомендованих терапевтичних дозГлікодину побічні ефекти вкрай рідкі. Наявність побічних ефектів може бути спричинена індивідуальною чутливістю до компонентів препарату та перевищенням дози прийому.

Парацетамол.

Реакції гіпер чутливості до парацетамолу трапляються рідко і можуть проявлятися шкірними висипаннями та змінами з боку периферичної крові.

Фенілефрин.

Артеріальна гіпертензія, головний біль, серцебиття, блювання, брадикардія

Хлорфенірамін.

Седативний ефект, шлунково-кишкові розлади, головний біль, порушення зору, дзвін у вухах, дратівливість, анорексія, сухість у роті, стискання вгрудях.

Кофеїн.

Нудота, головний біль, серцебиття і безсоння.

Протипоказання. Індивідуальна непереносимість компонентів препарату. Тяжкі порушення функції нирок та печінки, гіпертиреоз, ішемічна хвороба серця, цукровий діабет, вагітність, лактація, лікування іншими ліками, перерахованими в відповідному розділі інструкції. Препарат не рекомендується приймати дітям до 6-річного віку, водіям транспортних засобів та операторам на виробництві.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Барбітурати, снодійні, наркотичніаналгезуючі, седативні засоби і транквілізатори посилюють седативний ефектГлікодину та збільшують період напів виведення парацетамолу. Не слід прийматиГлікодин при лікуванні трициклічними антидепресантами та блокаторамиb-адренорецепторів.

Передозування. Проявляється дискомфортом в епігастрії, нудотою, блюванням, серцебиттям, головним болем, порушенням сну. Для лікування використовують метіонін, ацетил цистеїн, симптоматичні засоби.

Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей, сухому, прохолодному, захищеному від світла місці. Источник

Термін придатності 3 роки.

Смотрите также: Цены на Гликодин в аптеках


Загрузка...На сайті також шукають: Кромофарм, Цикломед інструкція, Пульсар застосування, Метилурацил побічні дії, Галоперидол протипоказання