Нормативна база

Лікарські засоби

Інші розділи

Зворотній зв'язок

ГІДРОКОРТИЗОН-ПОС
Назва: ГІДРОКОРТИЗОН-ПОС | Шукати ГІДРОКОРТИЗОН-ПОС в аптеках →
Міжнародна непатентована назва: Hydrocortisone
Виробник: "Ursapharm Arzneimittel GmbH & Co KG", Німеччина
Лікарська форма: Мазь очна
Форма випуску: Мазь очна 1%, 2.5% по 2.5 г у тубах
Діючі речовини: 100 г мазі містять гідрокортизону - 1.0 г або 2.5 г
Фармакотерапевтична група: Гормони кори надниркових залоз та їх синтетичні аналоги
Показання: Алергічний кон'юнктивит, блефарит, блефарокон'юнктивит; гострий і хронічний ірит, іридоцикліт; запальні явища у післяопераційному періоді.
Термін придатності:
Номер реєстраційного посвідчення: Р.07.02/05032
Термін дії посвідчення: з 16.07.2002 до 16.07.2007
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату ГІДРОКОРТИЗОН-ПОС
АТ код: S01BA02
Наказ МОЗ: 259 від 16.07.2002


Інструкція для застосування ГІДРОКОРТИЗОН-ПОС

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

ГІДРОКОРТИЗОН-ПОС

(Hydrocortison-POS®)

Склад:

діюча речовина: 1 г очної мазі містить 10 мг або 25 мг гідрокортизону ацетату;

допоміжні речовини: парафін білий м’який, парафін рідкий, шерстяний віск (ланолін).

Форма випуску. Мазь очна.

Фармакотерапевтична група. Засоби, що застосовуються в офтальмології. Кортикостероїди, прості препарати. Гідрокортизон. Код АТС S01В A02.

Клінічні характеристики.

Показання.

Алергічний кон’юнктивіт;

гострий та хронічний ірит, іридоцикліт, увеїт, хоріоретиніт;

відновлення прозорості рогівки після перенесеного кератиту, (хімічного) опіку;

пригнічення неоваскуляризації, симпатичної офтальмії, після операційних подразнень.

 

Протипоказання.

Підвищена чутливість до гідрокортизону та іншихглюкокортикостероїдів або будь-яких інших компонентів препарату;

поверхневий герпес рогівки;

бактеріальні інфекційні захворювання ока;

порушення цілісності та наявність виразок нарогівці;

відкрито- та закрито кутова глаукома;

туберкульоз та грибкові інфекційні захворювання ока.

Спосіб застосування та дози.

Якщо лікар не призначив інакше, смужку мазі довжиною приблизно 1 см закладають в кон’юнктивальний мішок декілька разів на день. Зазвичай тривалість лікування не повинна перевищувати 2 тижнів. Точну тривалість лікування повинен визначати лікар на підставі результатів ефективності лікування, можливих побічних ефектів та клінічної картини захворювання.

Загалом очні мазі слід наносити, уникаючи контакту наконечника туби з оком або шкірою.

Побічні реакції.

Тривале лікування офтальмологічними препаратами, якімістять глюкокортикостероїди, може спричиняти незворотне утворення катаракти та тимчасове підвищення внутрішньо очного тиску у деяких пацієнтів, так званих«пацієнтів, чутливих до стероїдів». Тому у випадку тривалого застосування препарату (більше 2 тижнів) слід регулярно перевіряти внутрішньо очний тиск, атакож стан рогівки та кришталика.

Очні мазі, що містять гідрокортизон, сповільнюють загоєння ушкодженої рогівки. Повідомлялось про випадки розвитку алергічних реакцій, таких як контактний дерматит, дерматокон’юнктивіт та екзема повік, якібули пов’язані із застосуванням подібних препаратів, що містять гідрокортизон.

Передозування.

При належному застосуванні очної мазіГідрокортизон-ПОС не очікується явищ передозування та інтоксикації. Досі небуло встановлено випадків передозування препаратів, що містять гідрокортизон. Отже, інформація щодо специфічних симптомів передозування препарату та їхнього лікування відсутня.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Контрольованих досліджень застосування препарату вагітними жінками та жінками, які годують груддю, не проводилось. Тому лікарем повинні бути ретельно виважені очікувані переваги такого застосування над можливими ризиками.

Діти.

Оскільки до цього часу відсутні дані клінічних випробувань щодо застосування очної мазі Гідрокортизон-ПОС для лікування дітей, таке застосування можливе за призначенням лікаря, якщо очікуваний лікувальний ефект перевищує ризик розвитку можливих побічних ефектів.

Особливості застосування.

Під час лікування із застосуванням очної мазіГідрокортизон-ПОС не можна носити контактні лінзи.

 

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні авто транспортом або іншими механізмами.

Після застосування очної мазі Гідрокортизон-ПОС зірможе тимчасово погіршуватися через утворення плівки на рогівці, що призводить до зниження швидкості реакції під час керування автомобілем та роботи з механізмами. Тому таким пацієнтам рекомендується наносити мазь лише ввечері перед сном, якщо лікарем не призначено інакше.

 

Взаємодія з іншими лікарськими засобами таінші форми взаємодії.

Одночасне застосування препарату з іншими лікарськими засобами, які можуть підвищувати внутрішньо очний тиск (наприклад, атропіном таіншими протихолінергічними препаратами) може призводити до додаткового підвищення внутрішньо очного тиску у пацієнтів зі схильністю до таких проявів.

Фармакологічні властивості.

Механізм дії глюкокортикостероїдів досі повністю нез’ясований. Ймовірно, що вони реагують з білковими рецепторами у цитоплазмі чутливих клітин з утворенням комплексу стероїд-рецептор. Після відповіднихконформаційних змін комплекс стероїд-рецептор потрапляє у ядро, де впливає на генетичний апарат клітин таким чином, що відбувається інгібування синтезу певних білків, відповідальних за хемотаксис та імунологічні реакції. Крімцього, за рахунок функціональних змін у лейкоцитах та макрофагах, відбуваєтьсяінгібування запальних та алергічних реакцій. Протизапальна ефективність гідрокортизону зумовлена інгібуванням фосфоліпази А 2. Цей фермент необхідний для синтезу арахідонової кислоти, яка є попередником флогогенних речовин –простагландинів та лейкотрієнів. Отже, клюкокортикостероїди є ефективними по відношенню до запальних процесів, спричинених інфекціями, алергічними реакція мита травмами, у мезенхімальних тканинах.

Фармакокінетика. Ступіньпроникненості гідрокортизону ацетату значною мірою залежить від стану рогівки. Проникненість гідрокортизону ацетату суттєво зростає при запаленні або ушкодженні слизових мембран ока.

Фармацевтичні характеристики.

Основні фізико-хімічні властивості: жовтувато-біла мазь (у вигляді суспензії).

Несумісність.

Не відома.

Термін придатності.

Термін придатності препарату – 3 роки. Препарат неслід застосовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

 

Умови зберігання.

Зберігати при температурі не вище 25 оС, у недоступному для дітей місці.

Упаковка. Источник

По 2,5 г очної мазі в алюмінієвій тубі з поліетиленовим наконечником та ковпачком. Тубу вміщують у картонну коробку.

Смотрите также: Цены на Гидрокортизон в аптеках




На сайті також шукають: Беталок, Ремикейд інструкція, Застосування препарату Ацефен, Інструкція з використання Вулнузан, Показання для застосування Тардиферон, Тромбонет побічні дії, Сторвас протипоказання, Спосіб застосування та дози препарату Левомак в/в