Нормативна база

Лікарські засоби

Інші розділи

Зворотній зв'язок

РЕФОРДЕЗ-НОВОФАРМ
Назва: РЕФОРДЕЗ-НОВОФАРМ
Міжнародна непатентована назва: Hydroxyethylstarch
Виробник: Товариство з обмеженою відповідальністю фірма "Новофарм-Біосинтез", Житомирська обл., м. Новоград-Волинський, Україна
Лікарська форма: Розчин для інфузій
Форма випуску: Розчин для інфузій, 60 мг/мл по 200 мл, або по 250 мл, або по 400 мл, або по 500 мл у пляшках
Діючі речовини: 1000 мл розчину містять: гідроксіетилкрохмалю (ГЕК 200/0,5) - 60 г
Допоміжні речовини: Натрію хлорид, вода для ін'єкцій
Фармакотерапевтична група: Плазмозамінні та дезінтоксикаційні розчини
Показання: Профілактика та лікування гіповолемії і шоку внаслідок хірургічних втручань, інфекційних захворювань, травм та опіків. Терапевтичне розведення крові (гемодилюція) з лікувальною метою.
Термін придатності: 3 роки. Залишок препарату не використовувати
Номер реєстраційного посвідчення: UA/2004/01/01
Термін дії посвідчення: з 21.09.2009 по 21.09.2014
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату РЕФОРДЕЗ-НОВОФАРМ
АТ код: B05AA07
Наказ МОЗ: 680 від 21.09.2009


    Інструкція для застосування РЕФОРДЕЗ-НОВОФАРМ

    ІНСТРУКЦІЯ

    для медичного застосування препарату

    РЕФОРДЕЗ-НОВОФАРМ

    (REFORDEZ-NOVOFARM)



    Склад:

    діюча речовина: 1000 мл розчину містять   гідроксіетилкрохмалю (ГЕК 200/0,5) – 60 г;

    допоміжні речовини: натрію хлорид, вода для ін’єкцій.


    Лікарська форма. Розчин для інфузій.


    Фармакотерапевтична група. Кровозамінники і пер фузійні розчини. Препарати гідроксиетилованого крохмалю. Код АТС В 05А А 07.


    Клінічні характеристики.

    Показання. Профілактика та лікування гіповолемії і шоку внаслідок хірургічних втручань, інфекційних захворювань, травм та опіків. Терапевтичне розведення крові (гемодилюція) з лікувальною метою.


    Протипоказання.  Підвищена чутливість до діючої речовини (алергія на крохмаль). Стан дегідратації, стан гіпергідратації, гіперволемія, гіпокаліємія, гіперхлоремія, гіпернатріємія, декомпенсована серцева недостатність, ниркова недостатність, що супроводжується олігурією або анурією (креатинін ?177 мкмоль/л або ? 2 мг/дл), набряк легень, внутрішньо черепні крововиливи, внутрішньо черепна гіпертензія, коагулопатія, тяжка гіпокоагуляція, гіпофібриногенемія, виражена тромбоцит опенія, період проведення сеансів гемодіалізу. Вагітність (крім застосування за життєвими показаннями у 2 та 3 триместрах), годування груддю. Дитячий вік.


    Спосіб застосування та дози. Препарат вводять внутрішньо венно у вигляді краплинної інфузії відповідно до необхідного для зміщення об’єму крові. Через можливі анафілактоїдні реакції перші 10-20 мл препарату треба вводити повільно, уважно спостерігаючи за станом хворого. Слід враховувати ризик перенавантаження системи кровообігу при занадто швидкому введенні і занадто великій дозі. Добова доза та швидкість інфузії залежать від розміру крововтрати та показника гематокриту. У молодих хворих, які не мають ризику виникнення кардіоваскулярних або пульмональних ускладнень, необхідно застосовувати колоїдний плазмозамінник при гематокриті 30 %.

    Рекомендації щодо дозування при заміщенні об’єму крові.

    Максимальна швидкість інфузії. До 20 мл/кг маси тіла на годину (залежно від відповідної кардіоциркуляторної ситуації).

    Максимальна добова доза. До 2 г гідроксиетилкрохмалю (ГЕК/кг маси тіла, що відповідає

    33 мл/кг маси тіла. Зазвичай вливають від 500 мл до 1000 мл на добу.

    Рекомендації щодо дозування при розрідженні крові та з лікувальною метою (гемодилюція).

    Гемодилюцію можна здійснювати в умовах ізоволемії (супроводжуючи кровопусканням) або гіперволемії (без кровопускання).

    Добова доза та швидкість інфузії.

    Низька доза:   1 х 250 мл/добу протягом 0,5-2 годин.

    Середня доза: 1 х 500 мл/добу протягом 4-6 годин.

    Висока доза:   2 х 500 мл/добу протягом 8-24 годин.

    Тривалість лікування залежить від області застосування та величини зменшення об’єму крові. При ото неврологічних захворюваннях для зменшення частоти появи свербежу рекомендується обмежити дозу до 500 мл/добу, що відповідє 30 г ГЕК/добу.


    Побічні реакції.  

    Анафілактоїдні та анафілактичні реакції   різного ступеня тяжкості виникають достатньо рідко і не залежать від дози. Проявами цих побічних реакцій можуть бути: шкірні реакції, падіння артеріального тиску, грипоподібний стан, бронхоспазм (астматоїдний стан) аж до зупинки дихання і серцевої діяльності. Тривале щоденне застосування Рефордезу-Новофарм 6 % у середніх та високих дозах часто спричиняє відчуття свербежу, яке важко піддається лікуванню.   У   цьому   випадку   рекомендується   зниження   максимальної   добової   дози   до 250 мл.

    У випадку появи початкових ознак розвитку будь-якої анафілактичної реакції потрібно терміново припинити інфузію і розпочати надання невідкладної допомоги залежно від клінічних симптомів і ступеня тяжкості, призначити антигістамінні препарати, кортикостероїди тощо.

    З боку системи крові: високі дози можуть спричинити зниження концентрації факторів коагуляції та збільшення часу кровотечі. Слід звернути увагу на можливе зниження гематокриту і концентрації білків у плазмі крові.

    Введення препарату у кров’яне русло може спричинити похибку у визначенні групової приналежності крові пацієнта. Щоб правильно визначити групу крові пацієнта, пробу необхідно взяти до введення препарату Рефордез-Новофарм 6 %.

    З боку центральної нервової системи: головний біль, запаморочення.

    Лабораторні показники.

    Введення ГЕК призводить до збільшення концентрації -амілази у плазмі, що пов’язане з формуванням комплексу -амілази   з крохмалем, який, у свою чергу, повільно виводиться нирками і поза нирковим шляхом, що може бути помилково розцінене як біохімічна атака панкреатиту.

    З боку сечовидільної системи: інколи виникає біль у ділянці нирок. У такому разі застосування препарату слід припинити, забезпечити введення великої кількості рідини і часто контролю вати показники креатині ну сироватки.


    Передозування.  Високі дози препарату Рефордез-Новофарм 6 % можуть внаслідок ефектів розведення спричинювати пролонгацію часу   кровотечі, але не спричинюють клінічно значущих кровотеч. Слід звертати увагу на можливе зниження гематокриту і розведення білка.

    Лікування: негайно припинити інфузію та призначити діуретики.


    Застосування у період вагітності або годування груддю.

    В 1 триместрі вагітності препарат протипоказаний. У 2 та 3 триместрах допустимо застосовувати лише за життєвими показаннями. У період лікування слід припинити годування груддю.


    Діти. Препарат не застосовують дітям.


    Особливі заходи безпеки. На початку лікування необхідно визначити рівень креатині ну сироватки. При його граничних значеннях 106-177 мкмоль/л (компенсована ниркова недостатність) треба ретельно обдумати можливість/необхідність проведення лікування і обов’язково здійснювати щоденний контроль водно-електролітного балансу та показників функції нирок. У разі виникнення алергічних реакцій слід негайно припинити інфузію і розпочати   проведення   невідкладної   терапії   із   застосуванням   блокаторів   гіста мінових   Н1-рецепторів, внутрішньо венного введення преднізолону в дозі 120 мг, внутрішньо венної інфузії епінефрину в дозі 50-100 мкг та 5 % людського альбуміну. При появі болю у поперековій дільниці застосування препарату припиняють та забезпечують введення достатньої кількості рідини, а при появі свербежу шкіри максимальну добову дозу зменшують до 250 мл. На початку терапії необхідно провести контроль креатині ну в сироватці. При граничних показниках (1,2-2,0 мг/дл або 106-177 мкмоль/л – компенсована ниркова недостатність) необхідно ретельно зважити необхідність проведення терапії і здійснювати частий контроль балансу рідини, а також показників затримки азотистих шлаків нирками. Рекомендується регулярно проводити контроль електролітів сироватки, зокрема натрію, калію, хлору, і контролю вати водний баланс. Під час лікування Рефордезом-Новофарм 6 % рівень амілази в сироватці помітно підвищується. При електрофорезі сечі із застосуванням ацетилцелюлози ГЕК спричиняє появу парапротеїноподібного артефакту, тому треба використовувати альтернативні методи виявлення пара протеїнурії. В літературі описується взаємозв’язок між величиною дози і частотою появи свербежу при ото неврологічних захворюваннях, таких як раптове зниження слуху, шум у вухах і звукова травма (при по стрілоподібних шумах). Тому в таких випадках рекомендується зниження дози максимум до 250 мл на добу. Таким чином можна зменшити частоту появи свербежу. При терапії Рефордезом-Новофарм 6 % необхідно контролю вати функцію нирок і забезпечувати достатнє надходження рідини в організм. Застосування Рефордезу-Новофарм 6 % не завдає шкоди функції нирок.


    Особливості застосування. Препарат застосовують з обережністю при компенсованій серцевій недостатності, хронічній нирковій недостатності, хронічних захворюваннях печінки, хворобі Віллібрандта, геморагічних діатезах. При недостачі фібриногену препарат можна застосовувати лише у випадках, коли життя хворого перебуває у небезпеці, а донорська кров ще відсутня. Внаслідок ефекту розрідження інфузії ГЕК призводять, залежно від дози, до зниження гематокриту і концентрації білків плазми. Внаслідок ефекту розрідження можливе минуще збільшення   часу згортання крові та часу кровотечі, що не впливає на функцію тромбоцитів і не викликає клінічно значущої кровотечі. При станах дегідратації з наступною олігурією зі зменшенням клуб очкового фільтрату та канальцевої реабсорбції інфузія ГЕК може призводити до анурії, оскільки в первинній сечі, що насичена ГЕК, може виникати осмотичний градієнт. Тому перед введенням ГЕК (для стимуляції діурезу) треба провести ре гідратацію шляхом ін фузійного введення осмотично вільної води у вигляді вуглеводів або гіпотонічних електролітів. Під час застосування ГЕК слід забезпечити достатню гідратацію організму, контролю вати вміст електролітів у сироватці крові та функцію нирок. У хворих із захворюваннями серцево-судинної системи в анамнезі слід контролю вати показники серцевої діяльності, гемодинаміки та ОЦК. При застосуванні ГЕК можливе підвищення рівня амілази в сироватці крові, але немає потреби проводити будь-які діагностичні або терапевтичні заходи. Застосування ГЕК   також може впливати на такі лабораторні показники крові, як рівні глюкози крові, білка та ШОЕ, а також змінювати лабораторні показники аналізу сечі.


    Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні авто транспортом або роботі з іншими механізмами. Даних немає.


    Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій. При одночасному застосуванні з аміно глікозидними антибіотиками препарат може посилювати їх нефротоксичну дію.


    Фармакологічні властивості.

    Фармакодинаміка. Рефордез-Новофарм – 6 % розчин гідроксиетилкрохмалю в ізотонічному розчині натрію хлориду. Препарат підвищує колоїдно-осмотичний тиск крові та центральний венозний тиск, поліпшує гемодинаміку, реологічні властивості крові, серцеву діяльність, зменшує гематокрит і в’язкість крові. Завдяки ефекту досягнення об’єму, що відносно довго зберігається (щонайменше 6 годин), а також реологічним властивостям препарат придатний як для заміщення об’єму крові, так і для гемодилюції.

    Фармакокінетика.  Рефордез-Новофарм  6 %   виводиться   нирками.   Після введення в дозі 500 мл близько 50 % препарату виводиться із сечею протягом 24 годин. Залежно від швидкості введення та дози час напів виведення із крові становить 5-7 годин. Гідроксиетилкрохмаль на деякий час відкладається у тканинах (головним чином у ретикулоендотеліальній системі – РЕС). Хоча через кілька місяців після інфузії препарату депонуючі вакуолі з гідроксиетилкрохмалем іноді виявляються у клітинах РЕС, даних про те, що порушується їх функція, немає.


    Фармацевтичні характеристики.

    Основні фізико-хімічні властивості: прозора безбарвна або злегка опалесціююча рідина.


    Несумісність. Не слід змішувати з іншими препаратами.


    Термін придатності. 3 роки.   Залишок препарату не використовувати.


    Умови зберігання. В недоступному для дітей, в захищеному від світла місці при температурі не вище 25 °С. Не допускається заморожування препарату.


    Упаковка.

    По 200 мл або 250 мл, або 400 мл, або 500 мл в пляшках.


    Категорія відпуску.

    За рецептом.


    Виробник.

    ТОВ фірма «Новофарм-Біосинтез».


    Місцезнаходження. Україна, 11700, Житомирська обл., м. Новоград-Волинський, Источник

    вул. Житомирська, 38;   вул. Житомирська, 100.






    На сайті також шукають: Пурегон, Синкумар інструкція, Дермазол застосування, Паноксен побічні дії, Зодак протипоказання