Нормативна база

Лікарські засоби

Інші розділи

Зворотній зв'язок

ВІТАМІН С
Назва: ВІТАМІН С
Міжнародна непатентована назва: Ascorbic acid
Виробник: ВАТ "Хімфармзавод "Червона зірка", м. Харків, Україна
Лікарська форма: Таблетки
Форма випуску: Таблетки для жування по 500 мг № 10, № 10х2 у контурних чарункових упаковках (фасування із in bulk фірми-виробника ROSS ROBBINZ, Індія)
Діючі речовини: 1 таблетка містить аскорбінової кислоти - 500.0 мг
Допоміжні речовини: Крохмаль (паста, суміш), сахароза, дикальцію фосфат, аспартам, натрію сахаринат, етилендіамінтетраоцтової кислоти динатрієва сіль, бутилокситолуол, тальк, магнію стеарат, sunset yellow supra, orange flavour
Фармакотерапевтична група: Група вітаміну С
Показання: Профілактика і лікування цинги, геморагічні діатези, носові, легеневі, печінкові, маточні та ін. кровотечі, в т.ч. спричинені променевою хворобою, а також передозуванням антикоагулянтів; інфекційні захворювання, інтоксикації, захворювання печінки та ін.
Термін придатності: 3р.
Номер реєстраційного посвідчення: UA/3605/01/01
Термін дії посвідчення: з 17.08.2005 по 17.08.2010
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату ВІТАМІН С
АТ код: A11GA01
Наказ МОЗ: 412 від 17.08.2005


    Інструкція для застосування ВІТАМІН С

    ІНСТРУКЦІЯ

    для медичного застосування препарату

    ВІТАМІН С

    (Vitamin C)


    Загальна характеристика:

    міжнародна і хімічна назва: аскорбінова кислота.

    (R)-5-[(S)-1,2-дигідроксіетил)-3,4-дигідрокси-5(H)- фуран-2-он.

    основні фізико-хімічні властивості: таблетки двоопуклі від світло-оранжевого кольору до жовтогарячого кольору з вкрапленнями;

    склад: 1 таблетка містить: аскорбінової кислоти 100 мг (у перерахунку на 100 % речовину), натрію аскорбат 400 мг (у перерахунку на аскорбінову кислоту);

    допоміжні речовини: крохмаль, сахароза, дикальцію фосфат, аспартам, натрію сахаринат, етилендіамінтетраоцтової кислоти динатрієва сіль, бутилокситолуол, тальк, магнію стеарат, sunset jellow supra, orange flavour.


    Форма випуску. Таблетки для жування.


    Фармакотерапевтическая група. Препарати аскорбінової кислоти.

    Код АТС А 11G А 01.


    Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Вітамін С   має сильно виражені відновлюючі   властивості. Бере участь в окислювально-відновних процесах, регуляції вуглеводного обміну, впливає на обмін амін окислот ароматичного ряду і тироксину, біосинтез катехоламінів, стероїдних гормонів та інсуліну, необхідний для згортання крові, синтезу колагену і про колагену, для регенерації з’єднувальної та кісткової тканини. Нормалізує проникність капілярів. Сприяє абсорбції заліза в кишечнику і бере участь у синтезі гемоглобіну. Підвищує неспецифічну резистентність організму. Дефіцит вітаміну С в організмі приводить до розвитку гипо- і авітамінозу С, оскільки в організмі цей вітамін не синтезується.

    Фармакокінетика. Всмоктування вітаміну С здійснюється переважно в тонкому кишечнику.

    Максимальна концентрація після прийому внутрішньо досягається за 4 години. Легко проникає у лейкоцити, тромбоцити, а потім – у всі тканини; депонується у задньої долі гіпофізу, корі наднирників, епітелії ока, клітинах сем’яних   залоз, яєчників, печінки, мозку, селезінки, підшлункової залози, легенях, нирках, стінці кишечнику, серці, м'язах, щитовидної залози.

    Метаболизується, переважно в печінці, у дезоксиаскорбинову   та далі у щавелевоуксусну і дикетогулонову кислоти. Незмінений аскорбат та метаболіти виводяться із сечею, фекаліями, потом, грудним молоком.    

    Процес всмоктування може порушуватися при дискінезії кишечнику, ентериті, ахілії.


    Показання до застосування. Лікування гіповітамінозу вітаміна С, кровотеч (маткові, легеневі, носові, кровотечі при променевій хворобі), геморагічні діатези, різні інтоксикації та інфекційні захворювання, нефропатія вагітних, хвороба Аддісона, передозування антикоагулянтів, переломи кісток і тривало незагойні рани, дистрофія, захворювання печінки, шлунково-кишкового тракту (ахілія, ентерити, коліти), холецистит, гемосидероз, меланодерміт, еритродерміт, псоріаз, хронічні розповсюджені дерматити.

    Спосіб застосування і дози. Дорослим і підліткам старше 14 років призначають по 1/2-1 таблетці на добу. При грипі та інших інфекційних захворюваннях - по 2 таблетки на добу (у 2 прийоми) протягом 7-10 днів, далі - по 1/2-1 таблетці на добу. Тривалість курсу лікування і кількість курсів у рік визначається індивідуально лікарем.


    Побічна дія. Алергічні реакції, гіпервітаміноз вітаміну С, вживання у дозі більше 1 г/доб може спричинить печію, діарею, кристалурію та виникнення уратних та/або оксалатних конкрементів в нирках та сечових шляхах.


    Протипоказання. Підвищена чутливість до аскорбінової кислоти та інших компонентів препарату, тромбоз та тромбофлебіт, цукровий діабет, діти до 14 років (для даної форми препарату).


    Передозування. При тривалому застосуванні препарату у високих дозах можливі нудота, блювота, спазми кишечнику, діарея, алергічні реакції, підвищення артеріального тиску, підвищена збудженість ЦНС, порушення сну.


    Особливості застосування. При сечокам'яній хворобі добова доза Вітаміну С не повинна перевищувати 1000 мг. При використанні Вітаміну С в високих дозах необхідний контроль функції нирок і рівня АД, а також функції підшлункової залози. Препарат у дозі 500 мг не призначений для застосування в педіатричній практиці.

    Препарат може змінювати результати різних лабораторних тестів (вміст у крові глюкози, білірубіну, активності трансаміназ, лактатдегідрогенази).


    Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Абсорбція вітаміну С знижується при одночасному застосуванні пероральних контрацептивних засобів, вживанні свіжих фруктів або овочевих соків. Аскорбінова кислота при пероральному прийомі підвищує абсорбцію пеніциліну, заліза, знижує ефективність гепарину і непрямих антикоагулянтів,   підвищує ризик розвитку   кристалурії   при   лікуванні саліцилатами. Одночасний прийом вітаміну С та дефероксаміну підвищує тканинну токсичність заліза, особливо в міокарді, що може привести до декомпенсації порушень кровообігу. Препарат можна приймати тільки через 2 години після ін'єкції дефероксаміну. Тривалий прийом у високих дозах хворим, що лікуються дисульфірамом, гальмує реакцію «дисульфіраму – етанол”. Великі   дози   препарату   зменшують   ефективність трициклічних антидепресантів.


    Умови та терміни зберігання. Зберігати у сухому, захищеному від світла та недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 0С. Термін зберігання - 3 роки.


    Умови відпуску. Без рецепта.


    Упаковка. № 10 у контурній чарунковій упаковці. № 10х 2 у контурних чарункових упаковках, з вкладенням у картону пачку.


    Виробник. ВАТ “Хімфармзавод “Червона зірка”.


    Адреса. Україна, 61010, м. Харків, вул. Гордієнківська, 1. Источник

    Тел/факс (057)733-10-96; 733-04-07.






    На сайті також шукають: Сомаксон, Натрію фторид інструкція, Наклофен дуо застосування, Тардиферон побічні дії, Циклодинон протипоказання