Нормативна база

Лікарські засоби

Інші розділи

Зворотній зв'язок

ЛІЗИНОПРИЛ СОФАРМА
Назва: ЛІЗИНОПРИЛ СОФАРМА
Міжнародна непатентована назва: Lisinopril
Виробник: АТ "Уніфарм", Болгарія
Лікарська форма: Таблетки
Форма випуску: Таблетки по 20 мг № 30
Діючі речовини: 1 таблетка містить: лізіноприлу 20мг
Допоміжні речовини: Целюлоза мікрокристалічна, маніт, крохмаль кукурудзяний, магнію стеарат, колоїдний безводний двоокис кремнію, гіпромелоза, тальк, оксид заліза жовтий Е172, оксид заліза червоний Е172
Фармакотерапевтична група: Інгібітори ангіотензинперетворюючого ферменту
Показання: Застосовується при артеріальній гіпертензії; хронічній серцевій недостатності; гострому інфаркті міокарда із стабільною гемодинамікою.
Термін придатності: 2р.
Номер реєстраційного посвідчення: UA/3765/01/03
Термін дії посвідчення: з 09.11.2005 по 09.11.2010
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату ЛІЗИНОПРИЛ СОФАРМА
АТ код: C09AA03
Наказ МОЗ: 420 від 31.07.2008


    Інструкція для застосування ЛІЗИНОПРИЛ СОФАРМА

    І Н С Т Р У К Ц І Я

    для медичного застосування препарату

          ЛІЗИНОПРИЛ СОФАРМА

      (LISINOPRIL SOPHARMA)



    Загальна характеристика:

    міжнародна та хімічна назви: лізиноприл, - N[N-[(1S)-1-карбокси-3-феніл пропіл]-L-лізил]-L-пролін;

    основні фізико-хімічні властивості: круглі плоскі таблетки без запаху; колір таблетки: по 5 мг – білий, по 10 мг – блідо-жовтий, по 20 мг – блідо-рожевий.

    склад:  1 таблетка містить лізиноприлу 5 мг; 10 мг; або 20 мг.

    допоміжні речовини: целюлоза мiкрокристалічна, манітол, крохмаль кукурудзяний, магнію стеарат, колоїдний безводний двоокис кремнію, гіпромелоза; оксид заліза жовтий Е 172 – таблетки по 10 мг; оксид заліза жовтий Е 172, оксид заліза червоний Е 172, тальк – таблетки по 20 мг.


    Форма випуску. Таблетки.


    Фармакотерапевтична група. Засоби, що впливають на ренін-ангіотензинову систему. АПФ-інгібітори. Код ATC С 09AА 03.


    Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Лізиноприл Софарма належить до групи інгібіторів АПФ. Ангіотензин ІІ є ендогенною речовиною, яка спричиняє спазм артеріальних судин, у результаті чого підвищується артеріальний тиск. Лізиноприл Софарма, пригнічуючи утворення ангіотензину ІІ, розширює периферичні судини і виявляє антигіпертензивну дію. При серцевій недостатності Лізиноприл Софарма знижує периферичний судинний опір, покращує функцію лівого і правого шлуночків, підвищує хвилинний об’єм серця, зменшує застій у легенях.

    Фармакокінетика. При внутрішньому прийомі всмоктується повільно і не повністю (до 20–30%) У пацієнтів з серцевою недостатністю абсорбція препарату – до 15%.

    Всмоктується в активній формі, через що не підлягає метаболізму. Їжа не має істотного впливу на ці процеси. Після внутрішнього прийому одноразової дози максимальні плазменні концентрації спостерігаються між 6–7 годиною. У пацієнтів з гострим інфарктом міокарда відбувається деяке зміщення піку плазменної концентрації.

    Лише в дослідах на тваринах встановлено, що лізиноприл проникає крізь плаценту і екскретується в грудне молоко. При багаторазовому застосуванні період напів виведення становить приблизно 12–13 годин. Лізиноприл не біотрансформується в печінці. Виводиться з організму головним чином нирками у незмінному вигляді, при чому лише при виражених порушеннях їх функції спостерігаються зміни в екскреції препарату, які мають клінічне значення.

    При застосуванні лізиноприлу в однакових дозах пацієнтами похилого віку встановлюються плазменні концентрації препарату і AUC   майже вдвічі вищі порівняно з такими ж показниками у молодих пацієнтів. Лізиноприл можна вивести з організму за допомогою гемодіалізу.


    Показання для застосування. Застосовується при артеріальній гіпертензії; хронічній серцевій недостатності; гострому інфаркті міокарда із стабільною гемодинамікою.


    Спосіб застосування та дози. Препарат застосовується внутрішньо один раз на добу. Їжа не впливає на всмоктування лікарського засобу, тому його можна застосовувати до, під час або після їжі.

    Лікування артеріальної гіпертензії:

    доза, яку рекомендують на початку лікування, становить 10 мг на добу. При незадовільному терапевтичному ефекті дозу можна збільшити   на 20 мг один раз на добу. Максимальна добова доза не повинна перевищувати 40–80 мг.

    У пацієнтів із реноваскулярною гіпертензією початкова доза повинна бути нижче 2,5 мг або 5 мг через ризик вираженої гіпотензії у них. Підвищення дози до ефективної терапевтичної повинно проводитись поступово.

    Лікування серцевої недостатності:

    початкова добова доза становить 2,5 мг, яка потім може бути підвищена на 5 мг, – 20 мг один раз на добу залежно від терапевтичного ефекту і чутливості до препарату.

    При гострому інфаркті міокарда і стабільній гемодинаміці:

    початкова доза становить 5 мг з наступною дозою у 5 мг через 24 години. Дозу можна підвищити на 10 мг через 48 годин від початку лікування і лікування цією дозою може тривати протягом 6 тижнів.

    Пацієнтам з інфарктом міокарда і більш низьким систолічним тиском (120 mm Hg і нижче) лікування слід починати з дози 2,5 мг протягом трьох днів. При гіпотензії (систолічний тиск нижче 100 mm Hg) добову дозу 5 мг можна зменшити до 2,5 мг. При виникненні пролонгованої гіпотензії (систолічний тиск нижче 90 mm Hg протягом більш ніж однієї години) лікування препаратом слід припинити.

    Пацієнти з порушенням функції нирок:

    доза препарату в таких випадках визначається залежно від кліренса креатині ну:


    Кліренс креатині ну Дози препарату
    > 30 мл/хв 5 мг – 10 мг
    30 – 10 мл/хв 2,5 мг – 5 мг
    < 10 мл/хв 2,5 мг

    Діти: немає спеціальних клінічних досліджень ефективності і безпеки застосування лізиноприлу для лікування дітей, через що не рекомендовано призначати його дітям.


    Побічна дія. Лізиноприл Софарма добре переноситься. При його застосуванні можуть виникнути   такі побічні ефекти:

    • астенія, відчуття стомлюваності;

    • з боку серцево-судинної системи – гіпотензія, ортостатична гіпотонія, прискорення пульсу;

    • з боку центральної нервової системи – головний біль, запаморочення. У дуже рідких випадках – порушення сну, депресія, парестезії, пригнічене лібідо;

    • з боку шлунково-кишкового тракту – зменшення апетиту, сухість у роті, зміна смаку, болі в животі, нудота, блювання, діарея, диспепсія; дуже рідко – порушення функції печінки, гепатит, панкреатит, запор;

    • з боку скелетно-мускульної системи – м’язові спазми;

    • з боку дихальної системи – кашель, інфекції верхніх дихальних шляхів; рідко – конгестія носових проходів, симптоми, що нагадують „застуду”, бронхоспазм, диспное, ангіо невротичний набряк;

    • з боку шкіри – шкірні реакції гіпер чутливості до препарату (кропив’янка, свербіж, ангіо невротичний набряк обличчя і губ). В ізольованих випадках – пемфігоїдні реакції, ексфоліативний дерматит, множинна еритема, синдром Стівена-Джонсона, токсичний епідермальний некроліз. Ці шкірні реакції можуть супроводжуватись, хоча й дуже рідко, підвищенням температури, м’язовим болем і болем у суглобах, васкулітом, еозинофілією, лейкоцитозом і підвищенням ANA;

    • з боку видільної системи – окремі випадки олігурії/анурії, гострої печінкової недостатності.

    Зміни в лабораторних показниках – зниження гемоглобіну, гематокриту, лейкоцитів і тромбоцитів, підвищення рівня креатині ну і сечовини, білірубіну і ферментів печінки, протеїнурія.


    Протипоказання. Препарат протипоказаний у таких випадках: підвищена чутливість до лізиноприлу, допоміжних речовин препарату або до інших інгібіторів АПФ; ангіо невротичний набряк, а також попередні дані про ангіо невротичний набряк при лікуванні іншими АПФ-ігнібіторами.

    Аортний або мі тральний стеноз або гіпертрофічна кардіоміопатія з вираженими гемодинамічними порушеннями.

    Білатеральний стеноз ниркової артерії або стеноз артерії єдиної нирки; гострий інфаркт міокарда з нестабільною гемодинамікою; кардіогенний шок; одночасне застосування препарату і високо пропускних мембран з поліакрилнітрилнатрію-2-метилалілсульфонату (наприклад AN 96) при терміновому діалізі; пацієнти з креатиніном ≥ 220 мкмоль/л; вагітність; годування груддю.


    Передозування. Випадки передозування не спостерігались. При прийомі дуже високих доз (таких, що у багато разів перевищують терапевтичні) можлива виражена гіпотензія і астенія. Вони можуть бути скореговані введенням фізіологічного розчину. Лізиноприл Софарма можна вивести з організму за допомогою гемодіалізу.


    Особливості застосування. З особливою увагою необхідно проводити лікування пацієнтів із тяжкою серцевою декомпенсацією, у яких функції нирок залежать від активності системи ренін-ангіотензин-альдостерон. Лікування таких хворих інгібіторами АПФ, у тому числі й Лізиноприлом Софарма, може призвести до олігурії, прогресуючої азотемії і в поодиноких випадках ниркової недостатності.

    У пацієнтів, що перебувають на діуретичній терапії, існує більш високий ризик виникнення симптоматичної гіпотензії, у зв’язку з чим лікування таких пацієнтів повинно проводитись з особливою обережністю. Рекомендується припинити лікування діуретином за 2–3 дні до початку призначення Лізиноприлу Софарма. Якщо припинити лікування діуретином неможливо, тоді Лізиноприл Софарма призначається у найменшій дозі – 2,5 мг на добу.

    Під час лікування Лізиноприлом Софарма пацієнти повинні одержувати стандартні в цих випадках ліки – тромболітики, ацетил саліцилову кислоту, β-блокатори. Лізиноприл Софарма можна суміщати з нітратами, які застосовуються внутрішньо венно або трансдермально.

    Пацієнтам з такими факторами ризику, як сольовий дефіцит, гіповолемія, пов’язана з блюванням або проносом, злоякісна гіпотонія, важка серцева недостатність, ішемічна хвороба серця, цереброваскулярні захворювання, необхідно уважно слідкувати за ефективністю і чутливістю до першої дози.

    Необхідно мати на увазі, що при лікуванні пацієнтів з нирковими захворюваннями існує підвищений ризик порушення функцій нирок навіть до розвитку ниркової недостатності.

    Під час лікування ризик виникнення агранулоцит озу або нейтропенії підвищується в пацієнтів з колагенозами (системний вовчак, склеродермія), які перебувають на імуносупресивній терапії, особливо коли ці стани супроводжуються нирковими порушеннями.

    Ризик виникнення гіпотензії у результаті лікування Лізиноприлом Софарма підвищується у пацієнтів, які лікуються діуретиками, пацієнтів з діареєю, блюванням, пацієнтів, які пройшли хірургічне лікування з наркозом.

    Через підвищений ризик виникнення гіпотензії у пацієнтів з ішемічною хворобою серця і хворобою судин мозку лікування необхідно починати в умовах стаціонару.

    Не рекомендується починати лікування пацієнтів з гострим інфарктом міокарда, якщо в них є порушення функцій нирок з протеїнурією вище 500 мг/24 год і/або рівнями креатині ну в плазмі вище 177 мкмоль/хв.

    Під час лікування інгібіторами АПФ, у тому числі й Лізиноприлом Софарма, зрідка можливий прояв ангіо невротичного набряку, який виражається набряком обличчя, кінцівок, губ, язика, шиї, ядухою, захриплістю голосу. При появі подібних симптомів необхідно терміново припинити лікування препаратом і провести симптоматичне лікування – введення адреналіну підшкірно в дозі 0,3–0,5 мл /1/1000/. Протипоказано повторне призначення лікарського засобу пацієнтам з анамне стичними даними про ангіо невротичний набряк.

    Під час лікування препаратом слід мати на увазі, що існує підвищений ризик виникнення складних анафілактичних реакцій у пацієнтів, які перебувають на специфічній імунотерапії проти отрути комах і під час LDL аферезу з декстрансульфатом.

    Під час лікування препаратом анафілактичні реакції можуть спостерігатись у пацієнтів, які перебувають на гемодіалізі з високими пропускними мембранами (полі акрилонітрил).

    Під час лікування препаратом необхідно періодично проводити дослідження печінкових показників. При виявленні в них змін, лікування необхідно припинити.

    Необхідно періодично досліджувати рівні калію в сироватці крові і при їх підвищенні лікування препаратом припинити.

    На початку лікування пацієнтів із підвищеним ризиком (з нирковими захворюваннями, колагенозами, на лікуванні імуносуп ресорами, цитостатиками, алопурилонолом, прокаїнамідом) необхідно провести контроль сироваткових електролітів, рівнів креатині ну і сечовини, картини крові.

    При виникненні кашлю під час лікування Лізиноприлом Софарма необхідно провести диференційний діагноз з метою встановлення його походження. Сухий персистуючий кашель може бути пов’язаний із застосуванням Лізиноприлу Софарма.

    Лізиноприл Софарма може несприятливо вплинути на психосоматичні реакції і в окремих пацієнтів може викликати запаморочення. Необхідно уважно спостерігати за появою подібних симптомів під час лікування препаратом і при їх виникненні припинити види діяльності, які вимагають високої швидкості психічних і фізичних реакцій.


    Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При одночасному застосуванні Лізиноприлу Софарма і діуретиків або інших антигіпертензивних засобів можливе посилення гіпотензивної побічної дії цих препаратів. Одночасне застосування Лізиноприлу Софарма і препаратів, які містять калій, може призвести до гіперкаліємії. Терапевтичний ефект і побічні дії Лізиноприлу Софарма можуть бути посилені при одночасному застосуванні з нейролептиками, трициклічними антидепресантами, солями літію. Індометацин та інші не стероїдні протизапальні засоби можуть зменшити терапевтичну дію Лізиноприлу Софарма при одночасному застосуванні. Підвищений ризик лейкопенії існує при лікуванні пацієнтів одночасно Лізиноприлом Софарма і цитостатиками, алопуринолом, імуносуп ресорами, кортикостероїдами, прокаїнамідом. Лізиноприл Софарма може потенціювати гіпоглікемічний ефект пероральних протидіабетичних засобів (сульфонамідних препаратів і бігуанідів) та інсуліну.


    Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей, сухому, захищеному від світла місці при температурі не вище 25 º С. Термін придатності – 2 роки.


    Умови відпуску. За рецептом.


    Упаковка. Таблетки по 5 мг, 10 мг або 20 мг упаковують по 10 штук у блістери PVC/алюмінієвої фольги. По 3 блістери у картонній коробці. Источник


    Виробник. АТ “Уніфарм”.


    Адреса. Болгарія, 1756, м. Софія, вул. Трайко Станоєва, 3.







    На сайті також шукають: Вугілля активоване, Саротен інструкція, Локрен застосування, Папазол побічні дії, Летрозол протипоказання