ІНСТРУКЦІЯ
для медичного застосування препарату
ЛЮГС
(LUGS)
Загальна характеристика:
основні фізико-хімічні властивості: рідина червоно-бурого кольору із запахом йоду та евкаліпта.
склад: 100 г препарату містить йоду 10 мг;
допоміжні речовини: калію йодид, евкаліпта настойка, гліцерин, вода очищена.
Форма випуску. Розчин для зовнішнього застосування.
Фармакотерапевтична група. Препарати, що застосовуються при захворюваннях горла. Антисептики. Код АТС R02А А 20.
Фармакологічні властивості.
Фармакодинаміка. Препарат містить йод, який чинить антимікробну дію на грам позитивні та грам негативні бактерії, в тому числі стрептококи, стафілококи, кишкову паличку. Механізм протимікробної дії виявляється в денатурації білка внаслідок взаємодії з N-групами білкових молекул.
Фармакокінетика. Виділяється йод із організму головним чином нирками, частково шлунково-кишковим трактом, потовими і молочними залозами.
Показання для застосування. Ангіна катаральна, фолікулярна, лакунарна, запальні захворювання слизових оболонок глотки (гострий та хронічний тонзиліт; фарингіт, глосит), афтозний стоматит.
Спосіб застосування та дози. Повернути розпилювач положенням догори, натиснути на ковпачок 1 - 2 рази, щоб розчин надійшов до розпилювача та після натискання розприскувався. Після цього ввести розпилювач на 2 - 3 см в порожнину рота, закрити рот, затримати дихання та натиснути 2 рази на ковпачок так, щоб одне зрошення було здійснено праворуч, друге – ліворуч. Застосовувати препарат 1 - 2 рази на день (з перервою не менше 6 годин) після прийому їжі. Курс лікування залежить від тяжкості та перебігу захворювання, а також від характеру супутньої терапії.
Побічна дія. Препарат має подразнювальну дію. При підвищеній чутливості до йоду можливі алергічні реакції (свербіж, гіперемія, кропив`янка), що потребує припинення застосування препарату.
Тривале застосування препарату може спричинити йодизм (металевий присмак, підвищене слиновиділення, набряки очей або гортані, набряк легенів, шкірні висипання, розлади шлунково-кишкового тракту).
Протипоказання. Підвищена індивідуальна чутливість до йоду та інших компонентів препарату. Вагітність та період лактації. Гіперфункція щитоподібної залози, декомпенсована серцева, ниркова недостатність, дослідження або терапія радіо активним йодом (у період за 2 тижні перед та після дослідження або терапії). Дитячий вік до 8 років.
Передозування. При рекомендованому місцевому застосуванні препарату у порожнині рота або глотки не спостерігалися випадки передозування. Однак у разі проковтування розчину можливий розвиток гострого отруєння. Спочатку відчувається металевий присмак у порожнині рота, можливе блювання, біль у шлунку та пронос. Протягом 1 - 3 діб спостерігається анурія, набряк голосової щілини з наступною асфіксією, аспірацій на пневмонія або набряк легенів. У деяких випадках можливий сильний розлад кровообігу.
Лікування. Лікування симптоматичне. Пацієнту дають випити молоко або заварений крохмаль. Проводять промивання шлунка. Крім того, необхідно прийняти активоване вугілля та 1 - 5% розчин тіосульфату натрію. Специфічного антидоту немає.
Особливості застосування. Препарат не призначений для прийому внутрішньо. Не слід вдихати та/або проковтувати препарат. З обережністю застосовувати при ларингіті через можливість ларингоспазму, при туберкульозі, геморагічних діатезах.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Не рекомендується комбінувати препарат з іншими засобами для дезінфекції порожнини рота та глотки. Препарат фармакологічно несумісний з ефірними оліями, аміаком.
Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі 8 - 15º С, в захищеному від світла та недоступному для дітей місці. Термін придатності – 3 роки.
Упаковка. По 20 мл у контейнері з механічним розпилювачем; по 1 контейнеру в картонній пачці.
Умови відпуску. Без рецепта.
Виробник. ТОВ ”ДКП“Фармацевтична фабрика “. Источник
Адреса. Україна, 10014, м. Житомир, вул. Лермонтовська, 5.