Побічні реакції.
В окремих пацієнтів можлива індивідуальна підвищена чутливість до кисню та його сумішей, запаморочення, нудота, підвищена сухість слизових оболонок, їх подразнення, кашель.
У разі появи будь-яких небажаних явищ необхідно звернутися до лікаря!
Передозування.
При передозуванні можливі нудота, блювання, судоми. Терапія симптоматична.
Застосування у період вагітності або годування груддю.
Не застосовують у період вагітності строком більше 5 місяців. При застосуванні препарату слід утриматись від годування груддю.
Діти.
Препарат застосовують в педіатричній практиці.
Особливі заходи безпеки.
Рекомендовано застосування зі зволожувачами.
Особливості застосування.
Не застосовують жінкам у період менструації.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами
Через можливе запаморочення слід утриматись від керування автомобілем або виконання роботи, що потребує підвищеної уваги та швидкої реакції.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.
Нітрати, адреноблокатори, антагоністи іонів кальцію, ноотропні засоби сприяють більш економічному використанню тканинами кисню, його кращій утилізації і тим самим зменшенню гіпоксії та підвищенню стійкості організму до кисневої недостатності.
Фармакологічні властивості.
Фармакодинаміка. Кисень належить до препаратів групи антигіпоксантів і антиоксидантів. Має здатність зв’язуватися з гемоглобіном крові в легенях і в комплексній сполуці з гемом переноситься до клітин організму. Є сильним окисником і необхідним елементом у метаболічних перетвореннях вуглеводів, білків і жирів в енергетичний матеріал для забезпечення життєдіяльності організму.
Фармакокінетика. В організмі людини кисень дифундує через легеневу тканину в кров, з’єднуючись з гемоглобіном еритроцитів і частково розчиняючись у плазмі. Далі відбувається транспортування кисню до тканин організму, де він дифундує в міжклітинну рідину тканини. Кінцевий етап дихання - утилізація кисню при біологічному окисненні і утворення енергії в клітинах, далі через ряд змін виділяється легенями в сполученому вигляді як діоксид вуглецю (СО2).
Фармацевтичні характеристики.
Основні фізико-хімічні властивості: безбарвний газ без запаху і смаку, підтримує горіння більш енергійно ніж повітря. Малорозчинний у воді (приблизно 1:43). Розчиняється в 3,6 об’ємах 95 % спирту етилового. Сильний окислювач.
Термін придатності.
18 місяців.
Препарат не можна застосовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.
Умови зберігання.
Кисень медичний газоподібний у сталевих балонах об’ємом 1 л, 2 л, 10 л, 40 л слід зберігати у спеціальних складських приміщеннях, або під навісами, у недоступному для дітей місці, захищеному від прямих сонячних променів.
Зберігати кисень медичний газоподібний у сталевих балонах об’ємом 1 л, 2 л, 10 л, 40 л необхідно за температур у інтервалі від мінус 50 °С до плюс 50 °С. Зберігання та транспортування балонів з газом за температур вище + 50 °С – не допускається.
Не допускати контакту з оливами, мастилами, відкритим полум’ям та джерелами тепла.
Упаковка.
Газ у сталевих балонах об’ємом 1, 2, 10 та 40 л.
Категорія відпуску.
За рецептом.
Виробник.
Товариство з обмеженою відповідальністю ТОВ «Сектор газу».
Місцезнаходження.
|