ІНСТРУКЦІЯ
для медичного застосування препарату
КОРАРГІН
(CORARGIN)
Склад:
діючі речовини: рибоксин та L-аргініну моногідрохлорид;
1 таблетка містить рибоксину 100 мг та L-аргініну моногідрохлориду в дозі, еквівалентній 100 мг L-аргініну;
допоміжні речовини: лактози моногідрат, крохмаль картопляний, повідон 25, кремнію діоксид колоїдний безводний, магнію стеарат, гіпромелоза (гідроксипропілметилцелюлоза), титану діоксид (Е 171), тальк, полісорбат 80, поліетиленгліколь 6000 (макрогол 6000), індигокармін (Е 132), хіноліновий жовтий (Е 104).
Лікарська форма. Таблетки, вкриті оболонкою.
Фармакотерапевтична група.
Різні комбіновані кардіологічні препарати. Код АТС С01Е Х.
Клінічні характеристики.
Показання.
Як додатковий до базисної терапії засіб у комплексному лікуванні ішемічної хвороби серця, кардіоміопатій різного генезу, артеріальної гіпертензії, а також у комплексній терапії патологічних станів, які характеризуються порушеннями метаболізму міокарда.
Протипоказання.
Підвищена індивідуальна чутливість до компонентів препарату, подагра, гіперурикемія, ниркова недостатність.
Спосіб застосування та дози.
Кораргін приймають внутрішньо до їди. Добова доза встановлюється індивідуально і становить дорослим 3-9 таблеток на добу. Зазвичай на початку лікування препарат призначають по 1 таблетці 3-4 рази на добу. Якщо препарат добре переноситься, поступово (протягом 2-3 днів) дозу підвищують до 2-3 таблеток 3 рази на добу. Тривалість курсу лікування залежить від тяжкості та перебігу захворювання і становить в середньому 3 тижні.
Побічні реакції.
Можливі симптоми індивідуальної гіперчутливості, гіперурикемія, загострення подагри. У пацієнтів з підвищеною чутливістю до препарату може виникнути свербіж, гіперемія шкіри, кропив’янка.
Передозування.
Можлива індивідуальна гіперчутливість до препарату у вигляді свербежу, гіперемії шкіри (препарат відміняють і проводять десенсибілізуючу терапію).
Застосування у період вагітності або годування груддю.
Досвід застосування в період вагітності та годування груддю відсутній.
Діти.
Досвід застосування препарату дітям відсутній, тому не рекомендується його застосовувати цій віковій категорії пацієнтів.
Особливості застосування.
При тривалому застосуванні необхідний контроль сечової кислоти в крові, функції печінки і нирок, периферичної крові. Препарат містить лактозу, що слід мати на увазі при призначенні його хворим з непереносимістю лактози.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.
Немає даних про те, що Кораргін може негативно впливати на діяльність водіїв та інших осіб, які працюють з технікою.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.
При одночасному застосуванні з серцевими глікозидами можливе зменшення токсичності останніх. При одночасному застосуванні рибоксину з бета-адреноблокаторами ефект рибоксину не зменшується. Рибоксин може посилювати ефекти гепарину, збільшуючи тривалість його дії. Несумісний з кислотами та спиртами, солями важких металів.
Фармакологічні властивості.
Фармакодинаміка.
Діючими речовинами препарату є амінокислота L-аргінін та рибоксин. L-аргінін – джерело утворення оксиду азоту (NO), який активує гуанілатциклазу і підвищує рівень циклічного гуанідинмонофосфату (цГМФ) в ендотелії судин, що в результаті призводить до розслаблення гладеньких м’язів судинної стінки. Рибоксин – пуриновий нуклеозид, попередник синтезу аденілових мононуклеотидів, виявляє позитивний вплив на обмін речовин в міокарді, зокрема підвищує активність ряду ферментів циклу Кребса, сприяє активності метаболізму в умовах гіпоксії.
Препарат за рахунок синергічної дії L-аргініну та рибоксину має виражені вазодилатуючі властивості. Препарат виявляє позитивний вплив на кардіо- і системну гемодинаміку: поліпшує скоротливу здатність міокарда, покращує коронарний кровообіг, сприяє зниженню артеріального тиску, в тому числі в літньому віці. Прийом препарату супроводжується підвищенням вмісту оксиду азоту (NO) в крові. Має антигіпоксичні та антиоксидантні властивості, нормалізує структуру та метаболізм міокарда при гіпоксії та кардіоміопатії.
Фармакокінетика.
Фармакокінетичні властивості препарату не вивчались.
Фармацевтичні характеристики.
Основні фізико-хімічні властивості: таблетки, вкриті оболонкою, від світло-зеленого до зеленого кольору, з двоопуклою поверхнею. На розламі при розгляданні за допомогою лупи видно ядро, оточене одним суцільним шаром.
Термін придатності. 2 роки.
Умови зберігання. Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С у недоступному для дітей місці.
Упаковка. По 10 таблеток у блістері. 5 блістерів у пачці з картону.
Категорія відпуску. За рецептом.
Виробник. ПрАТ «Технолог». Источник
Місцезнаходження. 20300, Україна, м. Умань Черкаської обл., вул. Мануїльського, 8.