І Н С Т Р У К Ц І Я
для медичного застосування препарату
РОЗЧИН РІНГЕРА ЛАКТАТНИЙ
(SOLUTIO RINGERІ LACTATЕ)
Склад:
діючі речовини: натрію хлорид, калію хлорид, кальцію хлорид гексагідрат, натрію лактат;
100 мл розчину містять натрію хлориду 600 мг, калію хлориду 40 мг, кальцію хлориду гексагідрату 40 мг, натрію лактату 320 мг;
допоміжна речовина: вода для ін’єкцій.
Лікарська форма.
Розчин для інфузій.
Фармакотерапевтична група.
Розчини, що застосовуються для корекції порушень електролітного балансу. Електроліти. Код АТС В05В В01.
Клінічні характеристики.
Показання.
Корекція порушень водно-електролітного балансу при дегідратації внаслідок втрати рідини при діареї, при недостатньому надходженні рідини в організм, жовчних і кишкових свищах, а також для відновлення водно-електролітного балансу при підготовці хворих до оперативного втручання та у післяопераційний період; метаболічний ацидоз.
Протипоказання.
Гіперволемія, гіпернатріємія, гіперкаліємія, гіперхлоремія, алкалоз, лактоацидоз, тяжка артеріальна гіпертензія, декомпенсована серцева недостатність, олігурія, анурія, печінкова недостатність (через зменшення утворення гідрокарбонату з лактату), набряк легень, набряк мозку, гіперчутливість до компонентів лікарського засобу.
Спосіб застосування та дози.
Вводять внутрішньовенно краплинно. Дозу призначає лікар залежно від стану хворого. Термін лікування залежить від стану хворого.
Побічні реакції.
Порушення електролітного балансу:
Загальні реакції організму:
гіперволемія;
алергічні чи анафілактоїдні реакції (гіпертермія, свербіж, кашель, чхання, утруднення дихання, локалізована чи генералізована кропив’янка, ангіоневротичний набряк).
У разі виникнення побічних реакцій введення розчину слід припинити, оцінити стан пацієнта і надати відповідну допомогу.
Передозування.
Передозування або надто швидке введення розчину може призвести до порушення водно-електролітного балансу, явищ алкалозу, серцево-легеневої декомпенсації. У такому випадку введення препарату негайно припиняють. Проводять симптоматичну терапію.
Застосування у період вагітності або годування груддю.
Досліджень щодо застосування Розчину Рінгера лактатного вагітним не проводили.
Немає даних про потрапляння препарату у грудне молоко, однак слід з обережністю призначати препарат під час лактації.
Діти.
У педіатрії не застосовують, оскільки не проводили клінічних випробувань.
Особливості застосування.
Під час проведення інфузійної терапії Розчином Рінгера лактатним необхідно визначати лабораторні показники і давати клінічну оцінку стану пацієнта шляхом моніторування концентрації електролітів, водно-електролітного балансу, рН та рСО2, лактату (при проведенні масивних інфузій).
У зв’язку із вмістом іонів натрію Розчин Рінгера лактатний слід застосовувати з обережністю пацієнтам з артеріальною гіпертензією, нирковою та серцево-судинною недостатністю, пацієнтам літнього віку, а також пацієнтам із клінічними станами, що супроводжуються затримкою натрію та набряками, пацієнтам з гіпоксією та печінковою недостатністю.
Розчин Рінгера лактатний, що містить натрій, слід з обережністю застосовувати пацієнтам, які отримують кортикостероїди або кортикотропін.
Через вміст калію Розчин Рінгера лактатний потрібно з обережністю застосовувати пацієнтам із захворюваннями серця, гіперкаліємією, тяжкою нирковою недостатністю та клінічними станами, що супроводжуються затримкою калію в організмі.
Призначення препаратів калію та кальцію при застосуванні Розчину Рінгена лактатного потрібно проводити під контролем ЕКГ, особливо пацієнтам, які отримують серцеві глікозиди.
У пацієнтів зі зниженою видільною функцією нирок призначення Розчину Рінгера лактатного може призвести до затримки натрію чи калію в організмі.
Розчин Рінгера лактатний не застосовується як розчинник для препаратів крові.
Розчин Рінгера лактатний призначений для внутрішньовенного застосування з використанням стерильного оснащення.
Лікар також повинен враховувати можливість розвитку побічних реакцій на препарати, що застосовуються одночасно з Розчином Рінгера лактатним.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.
Даних немає через застосування препарату винятково в умовах стаціонару.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.
При застосуванні калійзберігаючих діуретиків, інгібіторів ангіотензинперетворюючого ферменту (АПФ) та препаратів калію посилюється ризик розвитку гіперкаліємії. При одночасному застосуванні Розчину Рінгера лактатного та серцевих глікозидів посилюється токсичний ефект останніх за рахунок наявності в розчині іонів Са++.
Препарат не сумісний з цефамандолом, амфотерицином, спиртом етиловим, тіопенталом, амінокапроновою кислотою, метарамінолом, ампіциліном, вібраміцином та моноцикліном.
Не рекомендується застосовувати Розчин Рінгера лактатний як засіб для розведення антибіотиків, що вводяться шляхом інфузії, а також для розведення протизапальних препаратів.
Фармакологічні властивості.
Фармакодинаміка. Розчин Рінгера лактатний – сольовий розчин зі збалансованим вмістом електролітів. Поповнює дефіцит об’єму циркулюючої крові. Лактат, який входить до складу препарату, внаслідок метаболічних процесів перетворюється на аніони бікарбонату, що слабко змінює реакцію крові у лужний бік. Розчин має також дезінтоксикаційний ефект внаслідок зниження концентрації токсичних продуктів у крові та активації діурезу. Розчин близький до ізотонічного.
Фармакокінетика. Препарат приблизно через півгодини проникає у тканини. Компоненти препарату виводяться із сечею.
Фармацевтичні характеристики.
Основні фізико-хімічні властивості: прозора безбарвна рідина; теоретична осмолярність - 279,5 мОсмоль/л.
Несумісність. Препарат не можна змішувати з фосфат- та карбонатвмісними розчинами.
Термін придатності. 2 роки.
Умови зберігання. Зберігати при температурі не вище 25 °С в недоступному для дітей місці. Не заморожувати.
Упаковка. По 200 мл, 400 мл у флаконі або по 200 мл, 400 мл у пляшці.
Категорія відпуску. За рецептом.
Виробник. ТОВ «НІКО». Источник
Місцезнаходження. Україна, 86117, Донецька обл., м. Макіївка, вул. Енгельса, 1.