ІНСТРУКЦІЯ
для медичного застосування препарату
М’ЯТИПЕРЦЕВОЇ ЛИСТЯ
(MENTHAEPIPERITAE FOLIA)
Загальна характеристика:
міжнародна назва: Mentha piperita;
основні фізико-хімічні властивості: подрібнена сировина: шматочки листя різної форми з домішками квіток, бутонів та шматочків стебел відсвітло-зеленого до темно-зеленого кольору, що проходять крізь сито з отворами діаметром 7 мм. Запах сильний, ароматний. Смак злегка пекучий, холодящий;
порошок крупний: шматочки листя різної форми з домішками шматочків квіток, бутонів та стебел від світло-зеленого дотемно-зеленого кольору, що проходять крізь сито з отворами діаметром 2 мм. Запах сильний, ароматний. Смак злегка пекучий, холодящий;
склад: м’яти перцевої листя.
Форма випуску. Листя.
Фармакотерапевтична група. Проти блювотні засоби і препарати, що усувають нудоту.
Код АТС А 04А D20.
Фармакологічні властивості. Листя м’яти перцевої містять олію ефірну, до складу якої входить ментол, пінени, лимонен, феландрен, цинеол та інші терпеноїди, крім цього містять флавоноїди, кислоту урсолову іолеанолову, бетаїн, каротин, гесперидин, речовини дубильні, кислоти органічні, мікроелементи. Цей комплекс біологічно активних речовин має жовчогінну, седативну і слабку гіпотензивну дію. Препарати із листя м’яти перцевої підвищують секрецію травних залоз, збуджують апетит, пригнічують процеси гниття і бродінняв травному каналі, знижують тонус гладеньких м’язів кишечнику, жовчо- та сечовивідних шляхів, посилюють виділення жовчі.
Показання для застосування. Захворювання шлунково-кишкового тракту (нудота різного походження, блювання у вагітних, метеоризм, спазми шлунково-кишкового тракту); захворювання печінки (холецистит, гепатит, холангіт, жовчнокам’яна хвороба); легкий заспокійливий засіб.
Спосіб застосування та дози. 5 г (1 столова ложка) листя вміщують в емальований посуд, заливають 200 мл (1 склянка) гарячої кип’яченої води, закривають кришкою і настоюють на киплячій водяній бані 15 хв. Охолоджують при кімнатній температурі 45 хв, проціджують, залишок віджимають до процідженого настою. Об’єм настою доводять кип’яченою водою до 200 мл. Дорослі приймають у теплому вигляді по 1/2-1/3 склянки 2-3 рази на день за 15 хв до їди. Діти, старше 3-х років, залежно від віку – від 1 столової ложки до 1/4 склянки 2-3 рази на день за 15 хв до їди. Перед вживанням настій рекомендується збовтувати.
2 фільтр-пакети вміщують в скляний або емальований посуд, заливають 200 мл (1 склянка) окропу, закривають і настоюють 15 хв. Дорослі приймають у теплому вигляді по 1/2 склянки 3-4 рази на день за 15 хв доїди. Діти, старше 3-х років, залежно від віку – від 1 столової ложки до 1/3склянки 2-3 рази на день за 15 хв до їди.
Тривалість курсу лікування визначається лікарем індивідуально з урахуванням характеру, ступеня тяжкості та особливостей перебігу захворювання, стабільності досягнутого терапевтичного ефекту і переносимості препарату.
Побічна дія. Нераціональне вживання препаратів м’яти може призвести до болю в ділянці серця. При індивідуальній підвищеній чутливості до препарату можливий розвиток алергічних реакцій (гіперемія, висипання, свербіж та набрякання шкіри). При появі побічних реакцій припинити прийом препарату.
Протипоказання. Діти до 3-х років. Індивідуальна чутливість до біологічно активних речовин, що містяться в лікарському засобі.
Передозування. Повідомлень щодо передозування препарату не надходило.
Особливості застосування. Вагітним і жінкам, які годують груддю, застосування препарату лише у випадку, коли, на думку лікаря, користь від застосування переважає потенційний ризик для плода/дитини.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Невідома.
Умови та термін зберігання. Зберігати у сухому, захищеному від світла та недоступному для дітей місці. Приготований настій – у прохолодному (8-15 оС ) місці, не більше 2 діб. Источник
Термін придатності - 2 роки.