ІНСТРУКЦІЯ
для медичного застосування препарату
ПІРИДОКСИНУГІДРОХЛОРИД
(PYRIDOXINIHYDROCHLORIDUM)
Загальна характеристика:
міжнародна та хімічна назви: рyridoxine;(5-гідрокси-6-метил піридин-3,4-діїл)-диметанол гідро хлорид);
основні фізико-хімічні властивості:прозора, безбарвна або зі злегка жовтуватим відтінком рідина;
склад: 1 мл розчину містить піридоксину гідро хлориду 50 мг;
допоміжні речовини: вода дляін’єкцій.
Форма випуску. Розчин для ін’єкцій.
Фармакотерапевтична група. Прості препарати вітамінів. Піридоксину гідро хлорид.
Код АТС А 11Н А 02.
Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Препарат водорозчинного вітаміну В6. Відіграє важливу роль в обміні речовин; необхідний для нормального функціонування центральної і периферичної нервової системи. Піридоксин у фосфорильованій формі є коферментом багатьох ферментів, що здійснюють процеси декарбоксилювання і пере амінування амін окислот. Активно бере участь у метаболізмі триптофану, метіоніну, цистеїну, глутамінової таінших амін окислот, обміні гістаміну, жировому обміні, нормалізує ліпідний обмінпри атеросклерозі, підвищує діурез, потенціює дію діуретиків.
Фармакокінетика. Метаболізується впечінці з утворенням фармакологічно активних метаболітів - піридоксальфосфату іпіридоксамінофосфату. Розподіляється переважно в м’язах, печінці і ЦНС. Проникає крізь плаценту й у грудне молоко. Виводиться нирками (при внутрішньо венному введенні з жовчю виводиться близько 2 %).
Показання для застосування.Гіпо- й авітаміноз В6, токсикоз вагітних, атеросклероз, анемія (у тому числісидеробластна), лейкопенія різного генезу, захворювання нервової системи (радикуліт, неврит, невралгія, паркінсонізм, хвороба Літтла), інволюційна депресія, гострий і хронічний гепатит, себореєподібні і несеборейні дерматити, оперізувальний лишай, нейродерміти, псоріаз, ексудативний діатез, повітряна іморська хвороба, хвороба Мен’єра; для зменшення токсичних ефектів протитуберкульозних препаратів.
Спосіб застосування та дози. Вводять внутрішньом’язово, внутрішньо венно або під шкіру, особливо якщо через порушення всмоктування в кишечнику прийом препарату внутрішньо неможливий.
Парентерально при всіх зазначених шляхах введення добова доза для дорослих становить 0,05-0,1 г. Для дітей дозу призначає лікар індивідуально і використовують інший препарат вітаміну В6 з меншим дозуванням.
Курс лікування становить 30 днів.
При паркінсонізмі внутрішньом’язово вводять 2 мл 5 % розчину на добу. Курс лікування – 20-25 днів, через 2-3 місяці, проводять повторний курс. За іншою схемою лікування цього захворювання 5 % розчин вводять внутрішньом’язово, у початковій добовій дозі 50-100 мг, а потім щодня дозу підвищують на 50 мг і доводять до 300-400 мг на добу, однократно. Терапія прицьому здійснюється курсами 12-15 днів.
Для лікування інволюційної депресії препарат вводять внутрішньом’язово, у дозі 200 мг на добу.
При терапії сидеробластної анемії препарат вводять внутрішньом’язово, по 0,1 г, 2 рази на тиждень (одночасно рекомендується прийомкислоти фолієвої, рибофлавіну, вітаміну В12).
Побічна дія. Можливі алергійні реакції (шкірний висип, кропив’янка). Описані також окремі випадки анафілактичного шокувже після 1-2 ін’єкцій піридоксину.
Протипоказання. Підвищена чутливість до препарату.
Передозування. Симптоми передозування: посилення побічних ефектів (алергійні реакції: шкірний висип, кропив’янка, анафілактичний шок).
Лікування: відміна препарату, симптоматична терапія.
Особливості застосування. При тяжких ураженнях печінки піридоксин у великих дозах може спричинювати погіршання її функції.
З обережністю застосовують при виразковій хворобі шлунка і дванадцяти палої кишки, ішемічній хворобі серця.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Не призначати одночасно з леводопою, оскільки піридоксин послаблює дію останньої. Не змішувати в одному шприці з розчинами вітамінів В1 і В12. Гормональні контрацептиви, гідралазин, пеніцилламін підвищують потребу в піридоксині. Препарат зменшуєнейротоксичну дію ізоніазиду, а також усуває побічні ефекти трициклічних антидепресантів, апресину, циклосерину, знижує рівень фенобарбіталу, дифеніну вкрові.
Ефективний при тривалому застосуванні левоміцетину для попередження офтальмологічних ускладнень. Піридоксин збільшує діурез і посилює діюдіуретиків.
У хворих з хронічною серцевою недостатністю препарат потенціює дію серцевихглікозидів.
Умови та термін зберігання.Зберігати в захищеному від світла і недоступному для дітей місці, при температурі не вище 25 °С. Источник
Термін придатності - 3 роки.