МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ |
НАКАЗ |
Про удосконалення системи підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації медичних працівників з питань імунопрофілактики |
№ 649 |
11.11.2008 |
У зв'язку з несприятливою епідемічною ситуацією, яка склалася в Україні з інфекційними захворюваннями відповідно до постанови Вченої медичної ради МОЗ України від 22 жовтня 2008 року № 1
НАКАЗУЮ:
1. Ректорам (директорам) вищих медичних навчальних закладів І-IV рівнів акредитації та закладів післядипломної освіти МОЗ України:
1.1. Вжити заходів щодо удосконалення до- та післядипломної підготовки лікарів та молодших спеціалістів з медичною освітою з питань імунопрофілактики у вищих медичних навчальних закладах І-IV рівнів акредитації та закладах післядипломної освіти.
1.2. Забезпечити проведення у вищих медичних навчальних закладах І-IV рівнів акредитації та закладах післядипломної освіти курсів тематичного удосконалення "Сучасні підходи до специфічної імунопрофілактики" для лікарів-педіатрів, терапевтів, інфекціоністів, сімейних лікарів та молодших спеціалістів з медичною освітою.
1.3. Провести додаткові лекції з питань імунопрофілактики для лікарів всіх клінічних спеціальностей та молодших спеціалістів з медичною освітою, що перебувають на курсах підвищення кваліфікації протягом листопада-грудня поточного року.
1.4. Провести у поточному навчальному році навчальні семінари-тренінги для науково-педагогічних і педагогічних працівників клінічних кафедр (циклових комісій) вищих медичних навчальних закладів І-IV рівнів акредитації та закладів післядипломної освіти з питань дотримання календаря щеплень, попередження та лікування можливих поствакцинальних ускладнень.
2. Центральному методичному кабінету з вищої медичної освіти МОЗ України (Вітенко І. С.), Національному медичному університету ім. О.О.Богомольця (Москаленко В. Ф.), Національній медичній академії післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика (Вороненко Ю. В.) розробити програми підвищення кваліфікації медичних працівників з питань імунопрофілактики.
3. Національній медичній академії післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика (Вороненко Ю. В.), Харківській медичній академії післядипломної освіти (Хвисюк О. М.), Запорізькій медичній академії післядипломної освіти (Никоненко О. С.) включити до атестаційних програм для лікарів та молодших спеціалістів з медичною освітою питання щодо імунопрофілактики.
4. Центральній атестаційній комісії Міністерства охорони здоров'я України, атестаційним комісіям при Міністерстві охорони здоров'я Автономної Республіки Крим, управліннях охорони здоров'я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій при проведенні атестації медичних та педагогічних працівників враховувати результати проходження циклів тематичного удосконалення з питань сучасної імунопрофілактики.
5. Міністру охорони здоров'я АР Крим, начальникам управлінь охорони здоров'я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій; керівникам науково-дослідних установ МОЗ України та АМН України (за згодою); керівникам лікувально-профілактичних закладів МОЗ України та АМН України, інших міністерств і відомств (за згодою):
5.1. Забезпечити проведення навчальних семінарів для лікарів, молодших спеціалістів з медичною освітою з питань знання та дотримання чинних нормативно-правових актів щодо імунопрофілактики з наступним складанням заліків та відповідних протоколів.
5.2. Залучати до організації проведення та участі у навчальних семінарах науково-педагогічних і педагогічних працівників клінічних кафедр вищих медичних навчальних закладів І-ІV рівнів акредитації та закладів післядипломної освіти, наукових працівників науково-дослідних установ МОЗ України та АМН України (за згодою).
5.3. Надати звіти про результати проведеної роботи до МОЗ України до 25 грудня 2008 року.
6. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра охорони здоров'я України Лазоришинця В. В.