основні фізико-хімічні властивості: бруньки подовжено-конічні, загострені або притуплені, часто клейкі. Луски розташовані черепицеподібно, щільно притиснуті з країв, трохи війчасті (нижні коротші за верхні та іноді з трохи відстаючими кінчиками); довжина бруньок 3-7 мм, у поперечнику – 1,5–3 мм.
Колір бруньок коричневий, біля основи трохи зеленкуватий. Запах бальзамічний, приємний. Смак трохи в’яжучий, смолистий.
Склад: бруньки берези бородавчастої(BetulaVerrucosa Ehrh.) або берези білої (Betula alba L.).
Форма випуску. Бруньки.
Фармакотерапевтична група. Рослинні препарати з діуретичним ефектом.
Код АТС С 03В Х 10.
Фармакологічні властивості. Препарати із бруньок берези чинять помірну жовчогінну, сечогінну, протизапальну та відхаркувальну дію.
Показання для застосування. Препарати із бруньок берези застосовують як сечогінний та жовчогінний засіб у комплексній терапіі захворювань печінки, при захворюваннях органів дихання (ларингіти, бронхіти, трахеїти).
Спосіб застосування та дози. 0,5 столової ложки бруньок кладуть в емальований посуд, заливають 200 мл (1 склянка) гарячої киплячої води, закривають кришкою і нагрівають у киплячій воді (на водяній бані) 15 хвилин. Охолоджують при кімнатній температурі 45 хвилин, проціджують, залишок сировини віджимають. Об’єм одержаного настою доводять перевареною водою до 200 мл.
Внутрішньо приймають настій теплим по 1/3 склянки 2-3 рази на день за 10-15 хвилин до їжі та зовнішньо – для інгаляцій.
Особливості застосування. Безпека та ефективність застосування берези бруньоку дітей не встановлені, тому не рекомендується без призначення лікаря застосовувати препарат дітям віком до 12 років.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Не відома.
Умови та термін зберігання. Зберігати у сухому, захищеному від світла та недоступному для дітей місці, при температурі не вище +25°С. Источник