Нормативна база

Лікарські засоби

Інші розділи

Зворотній зв'язок

В-МОКС
Назва: В-МОКС | Шукати В-МОКС в аптеках →
Міжнародна непатентована назва: Amoxicillin
Виробник: "Vaishali Pharmaceuticals", Індія
Лікарська форма: Капсули
Форма випуску: Капсули по 500 мг № 10, № 20 (10х2)
Діючі речовини: 1 капсула містить амоксицилiну - 500.0 мг
Допоміжні речовини: Крохмаль, тальк
Фармакотерапевтична група: Препарати групи пеніциліну
Показання: Інфекційно-запальні захворювання, спричинені чутливими до препарату мікроорганізмами: отит, синусит, ангіна, тонзиліт, пневмонія, пієлонефрит, цистит тощо.
Термін придатності: 2р.
Номер реєстраційного посвідчення: UA/1545/01/02
Термін дії посвідчення: з 08.07.2004 до 08.07.2009
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату В-МОКС
АТ код: J01CA04
Наказ МОЗ: 347 від 08.07.2004


Інструкція для застосування В-МОКС

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

В-МОКС

(V-MOX)

Загальна характеристика:

міжнародна та хімічна назви: amoxicillin;(2S,5R,6R)-6-[(R)-2-аміно-2-(4-гідроксифеніл) ацетамідо]-3,3диметил-7-окто-4-тіа-1-азабіцикло[3.2.0.]гептан-2-карбонова кислота;

основні фізико-хімічні властивості: тверді желатинові капсули з корпусом жовтого кольору та сірого кольору кришечкою;

склад: 1 капсула містить амоксициліну 250 мг або 500 мг у вигляді три гідрату;

допоміжні речовини: крохмаль, тальк.

Форма випуску. Капсули.

Фармакотерапевтична група. Антибактеріальні засоби для системного застосування.

Код АТС J01C A04.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Амоксицилін має бактерицидну дію, стійкий у кислому середовищі. Діє на грам позитивні і грам негативні мікро організми: стафілококи, які не продукують пеніцилін азу, стрептококи, ентерококи і лістерії; Haemophilusinfluenzae, Escherichia coli, Proteus mirabilis, Salmonella spp., Neisseriagonorrhoeae, Neisseria meningitidis, Shigella spp., Klebsiella spp.

Фармакокінетика. Після перорального застосування амоксицилінвсмоктується швидко та практично повністю із шлунково-кишкового тракту (93%). Максимальна концентрація в плазмі крові спостерігається через 1 - 2 год. Прийомїжі не впливає на абсорбцію. З білками плазми препарат зв’язується на 20%. Період напів виведення препарату у пацієнтів з нормальною функцією нирок становить 1,2 год. До 60% від прийнятої дози препарату виділяється із сечею протягом 8 год (переважно в незміненому вигляді), деяка частина виділяється через шлунково-кишковий тракт і легені. При порушенні функції нирок знижується нирковий і поза нирковий кліренс, що призводить до підвищення концентрації препарату в плазмі.

Показання для застосування. Інфекційні захворювання, спричинені чутливими до препарату збудниками: ангіна, бактеріальний фарингіт, гострий отит, синусит, бронхіт, пневмонія; гострі і хронічні інфекційні захворювання сечовивідних шляхів (уретрит, пієлонефрит); інфекції шкіри та м’яких тканин; інфекції жовчовивідних шляхів і шлунково-кишкового тракту; гостра неускладнена гонорея. Препарат застосовується також у комплексному лікуванні хронічного гастриту та виразкової хвороби шлунка та 12-палої кишки, асоційованих зHelicobacter pylori.

Спосіб застосування та дози. Дози призначаються індивідуально, залежно від тяжкості захворювання та чутливості збудника інфекції. Дорослим і дітям старше 10 років (з масою тіла більше 40 кг), як правило, призначають по 500 мгамоксициліну через кожні 8 год, тобто 1,5 г на добу. При тяжких інфекціях дозуможна збільшити вдвічі, тобто по 1 г 3 рази на добу з інтервалом 8 год. За необхідності призначення амоксициліну дітям молодших вікових груп віддають перевагу препарату у формі суспензії. Лікування антибіотиком продовжують протягом 48 - 72 год після зникнення ознак захворювання. При інфекціях, спричинених бета-гемолітичним стрептококом, амоксицилін приймають не менше 10днів.

При гострій неускладненій гонореї призначають одноразово 3 гамоксициліну (бажано одночасно призначити 1 г пробенециду).

Хворим з порушенням функції нирок призначають звичайні дози, з кратністю прийому залежно від кліренсу креатині ну:

кліренс креатині ну 10 - 30 мл/хв - кожні 12 год;

кліренс креатині ну 5 - < 10 мл/хв - кожні 20 - 36 год;

кліренс креатині ну < 5 мл/хв - кожні 48 год.

Побічна дія. Під час лікування можливо виникнення алергічних реакцій, наприклад, екзантеми, кропив’янки, свербежу, у поодиноких випадках –синдрому Стівенса-Джонсона, синдрому Лайєлла, а також анафілактичних реакцій. Можуть виникати такі розлади травного тракту, як нудота, блювання, діарея. Майже у 70% хворих на інфекційний мононуклеоз здебільшого на 5-й день лікування виникає морбіліформний або рубеоліформний висип, не пов’язаний з алергічними реакціями.

Дуже рідко можливий розвиток суперінфекції (у пацієнтів з хронічними захворюваннями і зниженою резистентністю організму).

Протипоказання. Підвищена чутливість до препарату або його компонентів. Алергічна реакція на антибіотики цефалоспоринового тапеніцилінового ряду (перехресна алергія). Тяжка печінкова недостатність, інфекційні захворювання, спричинені нечутливими до препарату мікро організмами, особливо псевдо монадами та стафілококами. Бронхіальна астма, вторинні інфекції при інфекційному мононуклеозі, лімфолейкозі. В дані лікарській формі дітям до 10 років препарат не призначають.

Передозування. При передозуванні специфічних симптомів не відмічено, можливо підсилення побічної дії. У разі перевищення рекомендованих доз препарату: промивання шлунка, призначення активованого вугілля. Терапія -симптоматична, вилучення із крові можливо за допомогою гемодіалізу.

Особливості застосування. З обережністю призначають препарат хворим на виражену ниркову недостатність, таким пацієнтам знижують разову дозу або збільшують інетервал між прийомом препарату до 12 год. Слід дотримуватися обережності при прийомі препарату особам, схильним до алергічних реакцій.

Призначення препарату вагітним і жінкам у період лактації можливо тоді, коли очіуквана користь для матері перевищує потенційний ризик для плода абодитини.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Одночасне застосування амоксициліну таалопуринолу збільшує ймовірність появи висипу на шкірі. Одночасний прийом зантацидами зменшує абсорбцію амоксициліну. Одночасне застосування зпробенецидом сповільнює виведення препарату із організму. Не призначають з антибіотиками бактеріостатичної дії (з тетрацикліном, хлорамфеніколом та ін.).

Пробенецид, фенілбутазон, оксифенбутазон, меньшою мірою – ацетил саліцилова кислота та сульфінпіразон пригнічують канальцеву секрецію препаратівпеніцилінового ряду, що призводить до збільшення періоду напів виведення та збільшення концентрації амоксициліну в плазмі крові. Амоксицилін не діє тількина мікро організми, що розмножуються. Через це його не призначають разом з протимікробними препаратами, які діють бактеріостатично.

За наявності позитивних тестів на чутливість збудника хворобиамоксицилін можна застосовувати в комбінації з іншими бактерицидними антибіотиками (з цефалоспоринами, аміноглікозидами). Источник

Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей, сухому, захищеному від світла місці при температурі 18 - 25°С. Термін придатності – 2роки.

Смотрите также: Цены на В-мокс в аптеках




На сайті також шукають: Делор, Наусиліум інструкція, Тарцева застосування, Блазтер побічні дії, Нормакс протипоказання