ІНСТРУКЦІЯ
для медичного застосування препарату
МІЛДРОНАТ
Mildronatum
Загальна характеристика:
хімічна назва: 3-(2,2,2-триметилгідразиній) пропіонату дигідрат;
основні фізико-хімічні властивості: тверді желатинові капсули. Вміст капсули – білий кришталевий порошок із слабким запахом, гігроскопічний;
склад: 1 капсула містить 250 мг мілдронату;
допоміжні речовини: крохмаль картопляний, кремнію діоксид колоїдний, кальцію стеарат.
Капсула (корпус та кришечка): титану діоксид Е 171, желатин.
Форма випуску. Капсули.
Фармактерапевтична група. Засоби, що впливають на серцево-судинну систему. Код АТС С 01Е В 17.
Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Мілдронат – структурний аналог γ-бутиробетаїну, попередника карнітину. Препарат, пригнічуючи активність γ-бутиробетаінгідроксил ази, знижує біосинтез карнітину і транспорт довго ланцюгових жирних кислот крізь мембрани клітин, перешкоджає накопиченню в клітинах активованих форм не окислених жирних кислот – похідних ацилкарнітину А, таким чином попереджуючи їх несприятливу дію.
Мілдронат відновлює рівновагу процесів доставки кисню і його споживання в клітинах; попереджує порушення транспорту АТФ, одночасно з цим активує гліколіз, що відбувається без додаткового споживання кисню.
У результаті зниження концентрації карнітину посилено синтезується γ-бутиробетоїн, якому притаманні судинорозширюючі властивості.
Механізм дії мілдронату визначає широкий спектр його фармакологічних ефектів. Він підвищує працездатність, зменшує симптоми психічного і фізичного перенапруження.
Препарат має виражену кардіопротекторну дію. При серцевій недостатності він поліпшує скорочувальну здатність міокарда, збільшує толерантність до фізичного навантаження. При стабільній стенокардії II і III функціонального класу підвищує фізичну працездатність хворих і знижує частоту нападів стенокардії.
При гострих і хронічних ішемічних порушеннях мозкового кровообігу мілдронат поліпшує циркуляцію крові в осередку ішемії, сприяючи перерозподілу мозкового кровотоку на користь ішемізованої ділянки.
Мілдронату властива також тонізуюча дія на ЦНС, він усуває функціональні порушення соматичної і вегетативної нервової системи, у тому числі при абстинентному синдромі у хворих на хронічний алкоголізм. Препарат також має позитивний вплив на дистрофічно змінені судини сітківки і на клітинний імунітет.
Фармакокінетика. Після перорального прийому препарат швидко всмоктується із шлунково-кишкового тракту. Його біодоступність становить 78%. Максимальна концентрація в плазмі крові досягається через 1-2 години після прийому. Період напів виведення становить 3-6 годин.
Показання для застосування. Зниження працездатності, фізичне перевантаження, в тому числі у спортсменів; у комплексній терапії ішемічної хвороби серця (стенокардія, інфаркт міокарда, хронічна серцева недостатність і дисгормональна кардіопатія); гострі і хронічні порушення кровопостачання мозку (мозкові інсульти і хронічна недостатність мозкового кровообігу); абстинент ний синдром при хронічному алкоголізмі (у комбінації із специфічною терапією алкоголізму); гострі порушення кровообігу в сітківці ока.
Спосіб застосування та дози. Призначають дорослим внутрішньо.
1. Серцево-судинні захворювання і порушення мозкового кровообігу. У складі комплексної терапії - 0,5-1,0 г на добу на один прийом (або розділити добову дозу на 2 прийоми). Курс лікування - 4-6 тижнів. Кардіалгія на фоні дисгормональної дистрофії міокарда – внутрішньо по 0,5 г на добу на один прийом (або розділити добову дозу на 2 прийоми). Курс лікування - 12 днів. Хронічні порушення мозкового кровообігу –внутрішньо по 0,5 г на добу на один прийом (або розділити на 2 прийоми). Курс лікування – 4-6 тижнів.
Розумові і фізичні перевантаження, в тому числі у спортсменів. Застосовують по 0,25 г 4 рази на день. Курс лікування – 10-14 днів. За необхідності лікування повторюють через 2-3 тижні.
Спортсменам призначають по 0,5-1,0 г внутрішньо 2 рази на день, перед тренуванням. Тривалість курсу в підготовчий період – 14-21 день, у період змагань – 10-14 днів.
Хронічний алкоголізм. По 0,5 г 4 рази на день. Курс лікування – 7-10 днів.
Побічна дія. У поодиноких випадках – свербіж, диспептичні явища, тахікардія, збудження, зміни артеріального тиску.
Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентів препарату, підвищення внутрішньочеревного тиску (при порушенні венозного відтоку, внутрішньочеревних пухлин). Дитячий вік до 12 років.
Передозування. Можливі різкі зміни артеріального тиску. В цьому випадку застосовують необхідні лікарські засоби.
Особливості застосування. З обережністю застосовують при хронічних захворюваннях печінки і нирок.
Немає достатніх даних щодо застосування Мілдронату для лікування дітей.
Безпека застосування препарату під час вагітності не доведена. Для уникнення можливого несприятливого впливу на плід під час вагітності його не призначають.
Не вияснено, чи виділяється препарат з молоком матері. Якщо лікування Мілдронатом для матері є реально необхідним, то годування груддю припиняють.
Через можливий розвиток стимулюючого ефекту рекомендується застосовувати Мілдронат у першій половині дня.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Препарат можна комбінувати з антиангінальними засобами, антикоагулянтами і антиагрегантами, анти аритмічними засобами, серцевими глікозидами, діуретичними засобами та іншими препаратами.
Мілдронат може потенціювати дію нітрогліцерину, ніфедипіну, β-адреноблокаторів, антигіпертензивних засобів і периферичних вазодилататорів.
Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі не вище 25°С в сухому, недоступному для дітей місці. Термін придатності – 4 роки.
Умови відпуску. За рецептом.
Упаковка. По 10 капсул у блістері; по 4 блістери у картонній упаковці.
Виробник. АТ Grindeks (Гріндекс), Латвія. Источник
Адреса. Вул. Крустпілс,53, Рига, LV-1057 Латвія.