ІНСТРУКЦІЯ
для медичного застосування препарату
ЛІДОКАЇНУ ГІДРОХЛОРИД
(LIDOCAINI HYDROCHLORIDІ)
Загальна характеристика:
міжнародна та хімічна назви: lidocaine; 2-діетиламін о-2',6'-диметилацетаніліду гідро хлорид; основні фізико-хімічні властивості: прозора, безбарвна або ледь забарвлена рідина;
склад: 1 мл розчину містить лідокаїну гідро хлориду 20 мг ;
допоміжні речовини: натрію хлорид, 1М розчин натрію гідроксиду, вода для ін'єкцій.
Форма випуску. Розчин для ін’єкцій.
Фармакотерапевтична група. Засоби для місцевої анестезії. Код АТС N01В В 02.
Фармакологічні властивості.
Фармакодинаміка. Місцево анестезуючий засіб, що чинить усі види місцевої анестезії: термінальну, інфільтраційну, провідникову. Відносна токсичність лідокаїну гідро хлориду залежить від концентрації розчину. В малих концентраціях (0,5%) він суттєво не відрізняється за токсичністю від новокаїну, із збільшенням концентрації (1% і 2%) токсичність підвищується (на 40 - 50%).
Фармакокінетика. На відміну від новокаїну лідокаїну гідро хлорид є амідом, повільніше метаболізується в організмі і діє триваліше, ніж новокаїн.
Показання для застосування. Як місцево анестезуючий засіб розчин Лідокаїну гідро хлориду застосовують:
- для інфільтраційної анестезії при хірургічних втручаннях;
- для провідникової анестезії у стоматології та хірургії кінцівок;
- для блокади нервових сплетінь;
- для термінальної анестезії слизових оболонок, в урології, офтальмології, стоматології.
Спосіб застосування та дози. При місцевій анестезії – для провідникової анестезії застосовують 5 - 10 мл 2% розчину; для анестезії пальців – 2 - 3 мл 2% розчину; для анестезії плечового і крижового сплетення – 5 - 10 мл 2% розчину лідокаїну. Необхідно уникати внутрішньо судинного введення препарату.
Побічна дія.
З боку центральної нервової системи: головний біль, запаморочення, сонливість, неспокій, ейфорія, шум у вухах, затерплість язика та слизової оболонки рота, порушення мови та зору.
З боку серцево-судинної системи: при підвищених дозах можливі артеріальна гіпотензія, колапс, брадикардія, порушення провідності.
Алергічні реакції: висипання, кропив’янка, анафілактичний шок.
Протипоказання. Підвищена чутливість до препарату. Кардіогенний шок; виражена артеріальна гіпотензія; виражені порушення функції печінки; брадикардія; тяжкі форми хронічної серцевої недостатності; атріовентрикулярна блокада ІІ та ІІІ ступеня; наявність в анамнезі випадків епілепти формних судом, спричинених введенням препарату; ретробульбарне введення хворим на глаукому. Вагітність.
Передозування.
Симптоми: основні симптоми пов’язані з пригнічуючою дією на центральну нервову систему і серцево-судинну систему. Можливо посилення побічної дії, а також дезорієнтація, судоми, тремор, асфіксія.
Лікування: симптоми з боку центральної нервової системи коригуються застосуванням бензодіазепінів або барбітуратів нетривалої дії. Якщо передозування виникає у процесі анестезії, рекомендовано застосовувати короткодіючий міорелаксант. Для лікування серцево-судинних ускладнень застосовують атропін (для корекції брадикардії та порушень провідності), глюкокортикостероїди, симпатоміметики (при артеріальній гіпотензії).
Особливості застосування. За неохідності призначення препарату в період лактації необхідно зважити очікувану користь терапії для матері і потенційний ризик для дитини.
Необхідно з обережністю вводити Лідокаїну гідро хлорид у дуже васкуляризовані тканини для запобігання інтравазальному потраплянню препарату (наприклад у ділянці шиї при операціях на щитовидній залозі), у таких випадках показані менші дози Лідокаїну гідро хлориду.
З обережністю слід вводити препарат хворим літнього віку та з особливою обережністю – дітям, пацієнтам з серцевою недостатністю, при артеріальній гіпотензії, з AV-блокадою, порушеннями внутрішньошлуночкової провідності, WPW-синдромом, з печінковою та нирковою недостаністю.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Обережно слід застосовувати одночасно з седативними препаратами (посилення седативного ефекту), фенітоїном (можливо пригнічення АV-провідності), прокаїнамідом (галюцинації, делірій), блокаторами b-адренорецепторів (посилення проти аритмічної дії), блокаторами нейром'язової передачі (можливо посилення дії останніх).
Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей, захищеному від світла місці при температурі від +15°С до + 25°С. Термін придатності – 2 роки.
Умови відпуску. За рецептом.
Упаковка. 10 ампул по 2 мл, вкладені в коробку або пачку.
Виробник. АТ «Галичфарм». Источник
Адреса. Україна, 79024, м. Львів, вул. Опришківська, 6/8.