Нормативна база

Лікарські засоби

Інші розділи

Зворотній зв'язок

ДОКСАЗОЗИН-РАТІОФАРМ
Назва: ДОКСАЗОЗИН-РАТІОФАРМ
Міжнародна непатентована назва: Doxazosin
Виробник: Зігфрид CMS Лтд (виробник продукції in bulk)/Меркле ГмбХ (виробник кінцевого продукту), Швейцарія/Німеччина
Лікарська форма: Таблетки
Форма випуску: Таблетки по 2 мг № 10х2
Діючі речовини: 1 таблетка містить: доксазозину - 2.0 мг
Допоміжні речовини: Целюлоза мікрокристалічна, лактоза, натрію крохмальгліколят, кремнію діоксид колоїдний безводний, натрію лаурилсульфат, магнію стеарат
Фармакотерапевтична група: Альфа-адреноблокатори
Показання: Препарат Доксазозин-ратіофарм (таблетки по 2 мг) призначені для лікування у дорослих: артеріальної гіпертензії: при лікуванні артеріальної гіпертензії Доксазозин-ратіофарм може застосовуватись як монотерапія, так і в комбінації з іншими антигіпертензивними засобами (тіазидні діуретики, бета-адреноблокатори, антагоністи кальцію або інгібітори ангіотензин-перетворюючого ферменту); доброякісної гіперплазії передміхурової залози: у цих випадках Доксазозин-ратіофарм можна призначати як при наявності артеріальної гіпертензії, так і при нормальному артеріальному тиску. В останньому випадку зміна артеріального тиску незначна. Застосування препарату Доксазозин-ратіофарм у хворих на доброякісну гіперплазію передміхурової залози зменшує симптоми порушення відтоку сечі.
Термін придатності: 5р.
Номер реєстраційного посвідчення: UA/4621/01/01
Термін дії посвідчення: з 14.06.2006 по 14.06.2011
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату ДОКСАЗОЗИН-РАТІОФАРМ
АТ код: C02CA04
Наказ МОЗ: 386 від 14.06.2006


    Інструкція для застосування ДОКСАЗОЗИН-РАТІОФАРМ


    ІНСТРУКЦІЯ

    для медичного застосування препарату


    ДОКСАЗОЗИН-РАТІОФАРМ

    (DOXAZOSIN-RATIOPHARM®)


    Загальна характеристика:

    міжнародна та хімічна назви: доксазозин; 1-(4-аміно-6,7-диметокси-2-гуіназолініл)-4-[(2,3-дигідро-1,4-бензодтокси-2-іл) карбоніл]піперазин монометансульфонат;

    основні фізико-хімічні властивості:   таблетки білого кольору без запаху, видовженої форми з насічкою, що ділить таблетку навпіл, і позначками -  “D” з одного боку насічки та “2” – з іншого.

    склад: одна таблетка містить 2,425 мг доксазозину мезилату, що відповідає 2,00 мг доксазозину;

    допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, лактоза, натрію крохмаль гліколят, кремнію діоксид колоїдний безводний, натрію лаурилсульфат, магнію стеарат.


    Форма випуску. Таблетки.


    Фармакотерапевтична група. Код АТС СО 2С А 04. Блокатори альфа-адренорецепторів.


    Фармакологічні властивості. Доксазозин є селективним конкурентним блокатором постсинаптичних альфа1-адренорецепторів. За рахунок зниження тонусу гладеньких м’язів судин доксазозин зменшує загальний периферичний судинний опір, що призводить до зниження артеріального тиску. Після одноразового прийому препарату максимум гіпотензивної дії спостерігається в період від 2 до 6 годин, загалом гіпотензивний ефект зберігається протягом 24 годин. При тривалому застосуванні   доксазозину у хворих не спостерігалось розвитку толерантності.

    При лікуванні доксазозином спостерігалось зниження в плазмі крові рівнів три гліцеридів та загального холестерину. У той же час спостерігалось деяке зростання  (на 4% - 13 %) співвідношення вмісту ліпопротеїдів високої щільності до загального холестерину. Стійкий виражений гіпотензивний ефект доксазозину та сприятливий вплив на ліпідний обмін сприяють зменшенню ризику розвитку ішемічної хвороби серця і церебрального інсульту. Лікування доксазозином призводило до регресії гіпертрофії лівого шлуночка.

    Призначення доксазозину хворим з симптомами доброякісної гіперплазії передміхурової залози призводило до значного поліпшення уродинаміки та зменшення проявів захворювання. Зазначену дію препарату пов’язують з селективною блокадою альфа1-адренорецепторів, що розташовані в стромі та капсулі передміхурової залози та в шийці сечового міхура.

    Фармакокінетика.

    Після прийому всередину в терапевтичних дозах доксазозин добре всмоктується; концентрація його в крові сягає піка приблизно через 2 години.

    Доксазозин зв’язується з білками плазми на 98 %. Доксазозин зазнає активної біо трансформації у печінці. В незміненому вигляді виводиться лише 5 % дози. Виведення з плазми двофазне, з сумарним періодом напів виведення 22 години, що дозволяє призначати препарат 1 раз на добу. Фармакокінетика в особливих клінічних випадках: за даними фармакокінетичних досліджень, у людей похилого віку і пацієнтів з нирковою недостатністю фармакокінетика препарату суттєво не відрізняється від такої у хворих у більш молодому віці з нормальною функцією нирок.

    У пацієнтів з порушенням функції печінки при застосуванні препаратів, здатних змінювати печінковий метаболізм (наприклад, циметидин), може змінюватись процес біо трансформації доксазозину.  


    Показання для застосування.

    Препарат Доксазозин-ратіофарм (таблетки по 2 мг) призначені для лікування у дорослих:

    1. артеріальної гіпертензії: при лікуванні артеріальної гіпертензії Доксазозин-ратіофарм може застосовуватись як моно терапія, так і в комбінації з іншими антигіпертензивними засобами (тіазидні діуретики, бета-адреноблокатори, антагоністи кальцію або інгібітори ангіотензин-перетворюючого ферменту);

    2. доброякісної гіперплазії передміхурової залози: у цих випадках Доксазозин-ратіофарм можна призначати як при наявності артеріальної гіпертензії, так і при нормальному артеріальному тиску. В останньому випадку зміна артеріального тиску незначна. Застосування препарату Доксазозин-ратіофарм у хворих на доброякісну гіперплазію передміхурової залози зменшує симптоми порушення відтоку сечі.


    Спосіб застосування та дози. Дорослі приймають препарат Доксазозин-ратіофарм   всередину один раз на день (вранці або ввечері) незалежно від прийому їжі, не розжовуючи і   запиваючи достатньою кількістю води.

    При лікуванні хворих на артеріальну гіпертензію дози препарату залежно від особливостей перебігу хвороби   можуть змінюватись від 1 мг до 16 мг на добу (максимальна добова доза).

    Початкова доза становить 1 мг на добу (1/2 таблетки препарату Доксазозин-ратіофарм таблетки по 2 мг). Терапевтична доза титрується поступово, починаючи з 1 мг/добу, з періодом титрації 1–2 тижні залежно від індивідуальної реакції. Через 1 – 2 тижні лікування препаратом дозу можна збільшувати до 2 мг, потім до 4 мг та до вищої дози – 8 мг. Середня добова доза складає 2 – 4 мг/добу.

    При лікуванні хворих на доброякісну гіперплазію передміхурової залози без артеріальної гіпертензії звичайно використовують дози, що дорівнюють 2-4 мг на добу (1-2 таблетки препарату Доксазозин-ратіофарм. Максимальна   доза становить 8 мг на добу (4 таблетки препарату Доксазозин-ратіофарм). Препарат Доксазозин-ратіофарм приймають тривалий час. Тривалість лікування визначає лікар.


    Побічна дія. При застосуванні доксазозину, особливо на початку лікування, найчастіше спостерігаються ортостатичні реакції, запаморочення.

    З метою попередження ортостатичних реакцій хворі повинні уникати різких змін положення тіла. Можливі головний біль, запаморочення, загальне відчуття слабкості, втомлюваності, сонливості, тахікардії, сухість у роті та набряки слизових оболонок, риніти, неспецифічні реакції з боку шлунково-кишкового тракту: гастрити, нудота, блювання.

    У літературі є повідомлення про те, що доксазозин   в окремих випадках може викликати такі небажані побічні явища, як: неспецифічні шкірні реакції (свербіж, шкірні висипи). Спостерігались також міалгія, артралгія, м’язові судоми, задишка, анорексія, підвищення апетиту, запори, підвищення діурезу, нетримання сечі, бронхоспазм, кашель, шум у вухах. У деяких публікаціях є повідомлення про алергічні реакції, жовтяницю, тромбоцит опенічну пурпуру. Спостерігались також   кровотеча з носа, пріапізм, підвищення рівня трансаміназ, виникнення яких пов’язують з прийомом доксазозину.

    За результатами контрольованих клінічних випробувань, у хворих з доброякісною гіперплазією передміхурової залози спостерігались ті ж самі побічні явища, що і у хворих з артеріальною гіпертензією.


    Протипоказання. Препарат Доксазозин-ратіофарм протипоказаний у випадках відомої підвищеної чутливості до доксазозину, інших похідних хіназолону або допоміжних речовин препарату.


    Передозування.

    Симптоми: суттєве зниження артеріального тиску, що іноді супроводжується запамороченням.

    Лікування: хворому слід терміново прийняти горизонтальне положення з піднятими ногами.

    При необхідності застосовують плазмоекспандери та вазопресорні засоби, досліджують функцію нирок і підтримують її нормальний стан.

    При виникненні ознак передозування хворий повинен терміново звернутись до лікаря.


    Особливості застосування.

    Особливу обережність необхідно проявляти при призначенні препарату Доксазозин-ратіофарм при наявності у хворого:

    - набряку легенів, обумовленому аортальним або мі тральним стенозом;

    - недостатності правого шлуночка серця, обумовленого емболією легень або випотом до порожнини перикарда;

    - недостатності лівого шлуночка з низьким тиском наповнення;

    - недостатності серцевого викиду.

    Також з особливою обережністю слід призначати цей препарат хворим

    з порушеннями функції печінки, особливо у тих випадках, коли одночасно застосовуються препарати, що здатні негативно впливати на функцію печінки. У разі погіршення показників функціонального стану печінки препарат терміново відміняють.

    У зв’язку з тим, що доксазозин здатний викликати ортостатичні реакції на початку лікування або в період підвищення дозування, хворим доцільно утримуватись від усіх потенційно небезпечних видів діяльності, а саме: від керування авто транспортом та іншими засобами і механізмами. Прийом алкоголю здатний посилювати небажані реакції.

    Застосування під час вагітності та лактації: до цього часу досвід застосування доксазозину у хворих на артеріальну гіпертензію в період вагітності та годування груддю недостатній. Тому, незважаючи на відсутність тератогенного та ембріо токсичного ефектів за результатами експериментальних досліджень, препарат Доксазозин-ратіофарм може призначатись у період вагітності та годування груддю тільки тоді, коли очікуваний результат лікування виправдовує потенційний ризик для плоду.

    Застосування у дітей: у зв’язку з тим, що досі досвід застосування доксазозину у дітей недостатній, приймати препарат Доксазозин-ратіофарм дітям віком до 12 років не рекомендується.


    Взаємодія з іншими лікарськими засобами.

    Доксазозин посилює гіпотензивний ефект антигіпертензивних засобів.

    Не відзначалось несприятливої взаємодії при одночасному застосуванні доксазозину та тіазидних діуретиків, фуросеміду, бета-адреноблокаторів, блокаторів кальцієвих каналів, інгібіторів ангіотензин-перетворюючого ферменту, не стероїдних протизапальних засобів, антибіотиків, пероральних гіпоглікімічних засобів, непрямих антикоагулянтів і урикозуричних засобів.


    Умови та термін зберігання.

    Зберігати в недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 °С.

    Термін зберігання - 2 роки.


    Умови відпуску.

    За рецептом.


    Упаковка.

    Таблетки по 2 мг по 20 таблеток в упаковці (2 блістери по 10 таблеток).


    Виробник.

    Виробник продукції “in bulk”: Зігфрид CMS Лтд, Швейцарія;

    виробник кінцевого продукту: “Меркле ГмбХ”, Німеччина.

    Заявник/дистриб’ютор: “ратіофарм Інтернешнл ГмбХ”, Німеччина.


    Адреса.

    Зігфрид CMS Лтд, Зігфрид 4800, Зофінген, Швейцарія;

    “Меркле ГмбХ”, вул. Людвіга Меркле, 3, Д-89143 Блаубойрен, Німеччина. Источник

    “ратіофарм Інтернешнл ГмбХ”, 89079, вул. Граф-Арко, 3, Ульм, Німеччина.






    На сайті також шукають: Стодаль, Цинаризин інструкція, Цереброкурин застосування, Елеутерокок побічні дії, Кремген протипоказання