ІНСТРУКЦІЯ
для медичного застосування препарату
ДРОТАВЕРИН
drotaverine
Загальна характеристика:
міжнародна та хімічна назви: дротаверин 1-[(3,4-діетоксифеніл) метилен]-6,7-діетокси-1,2,3,4-тетрагідроізохінолінугідро хлорид;
основні фізико-хімічні властивості: жовті капсулоподібноїформи таблетки, вкриті плівковою оболонкою (40 мг); жовті овальної форми, вкриті плівковою оболонкою, з розподільчою рискою на одній стороні (80мг). Допускаються вкраплення.
склад: одна таблетка містить дротаверину- 0,04 або 0,08 г (у вигляді гідро хлориду);
допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, лактоза, крохмаль, крохмаль висушений, полі етиленгліколь, магнію стеарат, повідон, тальк очищений, бутилгідрокситолуол, натрію кроскармелоза, титанудіоксид, барвник хіноліновий жовтий, гідроксипропілм етилцелюлоза.
Форма випуску. Таблетки, вкриті плівковою оболонкою.
Фармакотерапевтична група. Синтетичні спазмолітики таантихолінергічні засоби.
АТС А 03А D02 .
Фармакологічні властивості. Дротаверин виявляєміотропну спазмолітичну (папавериноподібну), судинорозширювальну, гіпотензивну дію. Зв’язується з поверхнею клітин гладеньких м’язів, змінює потенціал мембрани та її проникність. Механізм дії зумовлений зниженням надходження активного іонізованого калію у клітини гладеньких м’язів шляхом пригніченняфосфодіестерази та внутрішньоклітинного накопичення цАМФ. На тривалий час розширює гладеньку мускулатуру внутрішніх органів і кровоносних судин, зменшуєїх рухову активність; знижує артеріальний тиск.
Дротаверин швидкоі повністю всмоктується із шлунково-кишкового тракту. Період напівабсорбціїстановить 12 хвилин. Максимальна концентрація в крові досягається через 1 - 2години після прийому. Біодоступність становить близько 100%. Добре розподіляється у тканинах, проникає в клітини гладеньких м’язів. Періоднапів виведення – 16 годин. Виводиться, головним чином, нирками.
Показання для застосування. Біль при спазмах гладенької мускулатури внутрішніх органів, виразкова хвороба шлунка і 12-палої кишки, жовчнокам’яна хвороба (печінкова коліка), хронічний холецистит, гіпермоторна дискінезія жовчних шляхів, спастична дискінезія кишечнику (кишковаколіка), коліт, проктит, тенезми, метеоризм, сечокам’яна хвороба (нирковаколіка), спазм судин головного мозку, коронарних та периферичних артерій, гіперактивність міометрія, спазм шийки матки при пологах.
Спосіб застосування та дози. Дорослим призначають по 0,04 - 0,08 г 1 - 3 рази на добу. Дітям до 6 років - по 0,01 - 0,02 г 1 - 2рази на добу, дітям 6 - 12 років - по 0,02 г на добу.
Побічна дія. В окремих хворих можливі запаморочення, серцебиття, пітливість, алергічний дерматит.
Протипоказання. Глаукома, виражений атеросклероз коронарних артерій, підвищена індивідуальна чутливість до компонентів препарату.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами.Підсилює ефект інших спазмолітиків, гіпотензію, що викликана трициклічними антидепресантами, хінідином, новокаїн амідом. Зменшує спазмогенну активність морфіну та антипаркінсонічну дію леводопи.
Передозування. Можливі атріовентрикулярнаблокада, зниження збудливості сецевих м’язів, аритмії.
Особливості застосування. З обережністю призначають хворим з підозрою на коронарний атеросклероз та вагітним жінкам. Препарат може викликати диспепсію у пацієнтів з непереносимістю лактози, що входить до складу таблетки. Источник
Умови та термін зберігання. Зберігати у сухому, захищеному від світла та недоступному для дітей місці, при температурі до 250С. Термін зберігання - 3 роки.