Нормативна база

Лікарські засоби

Інші розділи

Зворотній зв'язок

КЛІМЕН®
Назва: КЛІМЕН®
Міжнародна непатентована назва: Comb drug
Виробник: Дельфарм Лілль С.А.С., для Шерінг АГ, Німеччина/Дельфарм Лілль С.А.С., для Байєр Шерінг Фарма АГ, Франція/Франція
Форма випуску: Комбі-упаковка: драже № 21 (драже білого кольору по 2 мг № 11 + драже рожевого кольору, 2 мг/1 мг № 10)
Діючі речовини: 1 біле драже містить: естрадіолу - 2.0 мг; 1 рожеве драже містить: естрадіолу - 2.0 мг, ципротерону - 1.0 мг
Допоміжні речовини: 1 драже містить: лактози моногідрат, крохмаль кукурудзяний, полівідон 25000, тальк, магнію стеарат, сахароза, полівідон 700000, макрогол 6000, кальцію карбонат, віск монтангліколевий, гліцерин 85%, титану діоксид, заліза оксид (пігмент жовтий), заліза оксид (пігмент червоний)
Фармакотерапевтична група: Препарати жіночих статевих гормонів та їх синтетичні аналоги
Показання: Гормональна замісна терапія при клімактеричних симптомах, ознаках інволюції шкіри та урогенітального тракту, депресивних станах у клімактерії, симптомах гормонодефіциту, зумовлених природною менопаузою або гіпогонадизмом, кастрацією або первинною недостатністю функції яєчників у жінок з невидаленою маткою. Профілактика постменопаузального остеопорозу.Регулювання менструального циклу. Лікування первинної та вторинної аменореї.
Термін придатності: 5р.
Номер реєстраційного посвідчення: UA/4856/01/01
Термін дії посвідчення: з 23.01.2006 по 23.01.2011
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату КЛІМЕН®
АТ код: G03CA53
Наказ МОЗ: 862 від 26.11.2009


    Інструкція для застосування КЛІМЕН®



    ІНСТРУКЦІЯ

    для медичного застосування препарату

    КЛІМЕН®

    (CLIMEN®)


    Загальна характеристика:

    основні фізико-хімічні властивості: драже білого та рожевого кольору;

    склад: 1 драже білого кольору містить 2 мг ест радіолу валерату,                               1 драже рожевого кольору – 2 мг ест радіолу валерату та 1 мг ципротерону ацетату;

    допоміжні речовини: лактози моногідрат, крохмаль кукурудзяний,           полівідон 25000, тальк, магнію стеарат, сахароза, полівідон 700000,               макрогол 6000, кальцію карбонат, віск монтангліколевий, гліцерин 85%, титану діоксид, заліза оксид (пігмент жовтий), заліза оксид (пігмент червоний).


    Форма випуску. Драже.


    Фармакотерапевтична група. Гормони статевих залоз. Естроген-гестагенні комбінації. АТС GO3C A53.


    Фармакологічні властивості.

    Фармакодинаміка. Клімен® містить естроген – ест радіолу валерат, що є проліками природного 17b-ест радіолу людини, та ципротерону ацетат – синтетичне похідне гідроксипрогестерону з прогестогенними, антигонадотропними та анти андроген ними властивостями.

    Склад та циклічна схема застосування препарату, що включає приймання тільки естрогену протягом 11 днів та естроген-прогестогенної комбінації протягом         10 днів з подальшою семиденною перервою у терапії, обумовлює у жінки з наявною маткою відновлення менструального циклу (за умови регулярного приймання препарату).

    Під час приймання Клімену® овуляція не пригнічується, але є істотний вплив на ендогенне вироблення гормонів. Завдяки тому, що Клімен® є препаратом для циклічної терапії, його можна застосовувати молодим пацієнткам для встановлення та регулювання циклу, а також жінкам у пери менопаузі для лікування нерегулярних кровотеч.

    З початком клімактеричного періоду зменшення, а потім і припинення синтезу естрогенів у яєчниках може призводити до порушення терморегуляції, що спричиняє появу припливів жару, які асоціюються з порушеннями сну та посиленим потовиділенням. З'являються ознаки інволюції шкіри та слизових оболонок (особливо в ділянці статевих органів). Менш специфічні, але часто зазначаються як складова клімактеричного синдрому, такі симптоми: скарги на стенокардію, відчуття сильного серцебиття, дратівливість, знервованість, нестача сил та здатності до зосередження, забутливість, втрата лібідо, біль у суглобах та м’язах. Замісна гормональна терапія далі - (ЗГТ) зводить до мінімуму більшість із цих симптомів дефіциту ест радіолу у жінок в клімактеричному періоді.

    Замісна гормональна терапія препаратом Клімен® зменшує резорбцію кісткової маси, затримує або зупиняє втрату кісткової маси, що спостерігається в пост менопаузі. Доведено, що довготривала ЗГТ знижує ризик переломів дистальних кісток у жінок в пост менопаузі. У разі припинення приймання ЗГТ кісткова маса зменшується зі швидкістю, притаманній початку пост менопаузального періоду. Не існує доказів, що ЗГТ відновлює кісткову масу до передменопаузального рівня. ЗГТ також позитивно впливає на вміст колагену в шкірі та на її щільність і може затримати процес утворення зморшок.

    Крім того, анти андроген ні властивості ципротерону ацетату зумовлюють позитивний вплив Клімену® на андрогенозалежні ускладнення (наприклад, акне, себорея, андроген етична алопеція).

    ЗГТ із застосуванням Клімену® змінює ліпідний профіль. Препарат знижує рівень загального холестерину та холестерину ЛПНЩ (ЛПНЩ - ліпопротеїни низької щільності) і може підвищувати рівні холестерину ЛПВЩ (ЛПВЩ - ліпопротеїни високої щільності) та три гліцеридів. Завдяки відсутності у ципротерону ацетату андроген них властивостей він не протидіє або майже не протидіє метаболічним ефектам естрогену у препараті Клімен®. Виявлено, що ці позитивні ефекти особливо виражені у жінок зі значними змінами в бік ат ерогенних ліпопротеїнів.

    Додаткове включення прогестогену в режим замісної терапії естрогенами принаймні на 10 днів в кожному циклі (як в Клімені®) знижує ризик гіперплазії ендометрія та, відповідно, ризик розвитку аденокарциноми у жінок з наявною маткою. Включення прогестагенів до замісної терапії естрогенами не впливає на ефективність естрогенів при затверджених показаннях.

    Базуючись на даних оглядових досліджень та дослідження “Ініціативи Здоров'я Жінок” (ІЗЖ) із застосуванням комбінації кон’югованих еквінних естрогенів із медроксипрогестерону ацетатом припускається, що рівень захворюваності на рак товстого кишечнику у жінок, які отримують ЗГТ, знижується. У дослідженні ІЗЖ при моно терапії кон’югованими еквінними естрогенами зниження цього ризику не спостерігалося. Досі невідомо, чи стосуються ці висновки інших препаратів для ЗГТ.


    Фармакокінетика.

    • Ест радіолу валерат

    Ест радіолу валерат швидко і повністю всмоктується. Стероїдний естер розщеплюється на естрадіол та валеріанову кислоту під час адсорбції та першого проходження через печінку. Одночасно естрадіол проходить подальший шлях метаболізму, до естрону, естріолу та естрону сульфату. Тільки десь 3% ест радіолу є біодоступними після перорального прийому ест радіолу валерату. Прийом їжі не впливає на біодоступність ест радіолу.

    Максимальна концентрація ест радіолу в сироватці, що приблизно становить 30 пкг/мл, зазвичай досягається протягом 4-9 год після прийому драже. Естрадіол зв'язується з альбуміном та глобуліном, що зв’язує статеві гормони (ГЗСГ). Незв’язана частка ест радіолу в сироватці становить приблизно 1 - 1,5%, а 30 - 40% зв’язано з ГЗСГ.

    Після розщеплення естеру екзогенно введеного ест радіолу валерату подальший метаболізм відбувається тим же шляхом, що й для ендогенного ест радіолу. Естрадіол, головним чином, метаболізується в печінці, але також і поза печінково (наприклад, у кишечнику, нирках, скелетних м’язах та органах-мішенях).

    Метаболіти ест радіолу головним чином виводяться з організму у вигляді сульфатів та глюкуронідів з сечею.

    Після багаторазового приймання спостерігаються приблизно удвічі вищі рівні ест радіолу в сироватці щодо прийому одноразової дози. Після закінчення приймання Клімену® рівні ест радіолу та естрону, що спостерігались до початку лікування, є наявними вже протягом наступних 2 - 3 днів.


    • Ципротерону ацетат

    Після перорального прийому ципротерону ацетат швидко і повністю всмоктується. Абсолютна біодоступність ципротерону ацетату становить приблизно 88% від прийнятої дози.

    Після одноразового прийому 1 мг максимальна концентрація ципротерону ацетату в плазмі (біля 8 нг/мл) досягається приблизно через 1 - 2 години. В подальшому концентрація препарату в плазмі зменшується двофазно, з періодами напів виведення 0,8 годин та 2,3 дні.

    Ципротерону ацетат практично повністю зв’язується з альбумінами плазми крові. Приблизно 3,5 - 4% загальної концентрації гормону залишається у незв’язаному стані.

    Шляхи метаболізму ципротерону ацетату є різними, включаючи гідроксилювання та кон’югацію. Основний метаболіт у плазмі                                     крові – 15b-гідроксипохідне.

    Загальна швидкість кліренсу ципротерону ацетату з плазми крові становить 3,6 мл/хв/кг. Період напів виведення метаболітів з плазми становить 1,7 дня.

    Зважаючи на довгий період напів виведення ципротерону ацетату з сироватки його кумуляція в сироватці може спостерігатися протягом одного циклу терапії з коефіцієнтом 2 - 2,5.

    Дані до клінічних досліджень

    • Ест радіолу валерат

    Профіль токсичності ест радіолу валерату добре вивчений. Немає жодних до клінічних даних, які б доповнювали інформацію щодо безпечності ест радіолу валерату, що зазначена в розділах інструкції для медичного застосування препарату.

    • Ципротерону ацетат

    Системна токсичність

    Дані стандартних до клінічних досліджень токсичності при багаторазовому застосуванні ципротерону ацетату не вказують на існування будь-якого специфічного ризику для людей.

    Гено токсичність та канцерогенність

    Визнані тести на гено токсичність ципротерону ацетату спершу показали негативні результати. Однак, результати подальших випробувань вказують на те, що ципротерону ацетат має здатність до утворення адуктів з ДНК (та підвищення репарації ДНК) у клітинах печінки, отриманих від щурів та мавп, а також у щойно ізольованих клітинах печінки людини. Рівень адуктів з ДНК у клітинах печінки собак був надзвичайно низьким.

    ДНК-адукти утворювалися при системному застосуванні, що може очікуватися при рекомендованій схемі прийому для ципротерону ацетату. Результати досліджень in vivo при застосуванні ципротерону ацетату показали підвищення частоти фокальних, можливо передпухлинних, уражень печінки, при яких у самок пацюків спостерігалися зміни клітинних ферментів та підвищення частоти мутацій у транс генних пацюків, що несуть у собі бактеріальний ген в якості мішені для мутацій.

    На даний час клінічний досвід та результати добре проведених епідеміологічних досліджень не дають підстав припускати підвищення частоти розвитку пухлин печінки у людей. Результати досліджень канцерогенності ципротерону ацетату, що проводились на гризунах, не вказують на існування будь-якої специфічної канцерогенної дії. Проте, слід зауважити до уваги, що статеві стероїди можуть сприяти росту певних гормонозалежних тканин та пухлин.

    Ембріо токсичність/тератогенність

    Приймання високих доз ципротерону ацетату під час гормоночутливої фази диференціювання статевих органів призводить до появи жіночих статевих ознак у плодів чоловічої статі. Спостереження за новонародженими хлопчиками, які внутрішньо утробно зазнали дії ципротерону ацетату, не виявили у них розвитку будь-яких жіночих статевих ознак. Проте приймання Клімену® протипоказане під час вагітності.

    Взагалі, наявні дані не дають підстав висувати заперечень щодо застосування препарату Клімен® у людей, при прийомі його у відповідності із наданими вказівками та у рекомендованій дозі.                


    Показання для застосування. Гормональна замісна терапія при клімактеричних симптомах, ознаках інволюції шкіри та урогенітального тракту, депресивних станах у клімактерії, симптомах гормонодефіциту, зумовлених природною менопаузою або гіпогонадизмом, кастрацією або первинною недостатністю функції яєчників у жінок з не видаленою маткою.

    Профілактика пост менопаузального остеопорозу.

    Регулювання менструального циклу.

    Лікування первинної та вторинної аменореї.


    Спосіб застосування та дози.

    • Як розпочати приймання препарату Клімен®

    Якщо пацієнтка ще менструює, лікування слід розпочинати на 5-й день менструального циклу (1-й день менструації відповідає 1-му дню циклу).

    У разі, якщо менструація настає дуже рідко, при аменореї або у пост менопаузі, приймання драже Клімен® можна розпочинати у будь-який час, за умови, що виключена вагітність.

    • Дози

    По одному драже білого кольору приймають щоденно протягом перших 11 днів, потім - по одному рожевому драже щоденно протягом наступних 10 днів. Після 21-го дня приймання препарату Клімен® передбачена 7-денна перерва у лікуванні.

    • Прийом драже

    Кожна упаковка розрахована на 21 день лікування. Через 7 днів після приймання останнього драже з попередньої упаковки (у той самий день тижня, що й для попередньої упаковки), розпочинають приймати драже з нової упаковки.

    Приймати драже слід. не розжовуючи, з невеликою кількістю рідини.

    Бажано дотримуватися обраного часу дня.

    • Пропущені драже

    Пропущене драже слід прийняти якомога швидше. Якщо   запізнення у прийомі драже становить більше 24 год, додаткове драже приймати не потрібно. При пропуску декількох драже може розпочатися кровотеча.

    Менструальноподібна кровотеча зазвичай настає під час 7-денної перерви у лікуванні, протягом кількох днів після приймання останнього драже.


    Побічна дія.

    Найсерйозніші побічні ефекти, пов’язані із застосування замісної гормональної терапії зазначені в розділі “Особливості застосування”.

    У нижчезазначеній таблиці наведені інші небажані ефекти, що були зареєстровані у жінок, які отримували ЗГТ (пост-маркетингові дані), але для яких зв’язок із застосуванням препарату Клімен не був ані спростований, ані був підтверджений.


    Часті
    (≥ 1/100)
    Нечасті
    (≥ 1/1000, <1/100)
    Поодинокі
    (≥ 1/10000, <1/1000 )
    Розлади імунної системи
    Реакції гіпер чутливості
    Метаболічні та аліментарні порушення

    Підвищення або зниження маси тіла

    Психічні розлади
    Пригнічений настрій Відчуття стурбованості,
    зниження лібідо або підвищення лібідо
    Розлади нервової системи Головний біль Запаморочення Мігрень
    Порушення з боку органів зору
    Порушення зору Непереносимість контактних лінз
    Серцеві порушення
    Посилене серцебиття
    Розлади шлунково-кишкового тракту Абдомінальний біль, нудота Диспепсія Здуття, блювання
    Шкіра та підшкірні тканини Висипання, свербіж Вузлувата еритема, кропив’янка Гірсутизм, акне
    Кістково-м’язова система та сполучні тканини

    М’язові судоми
    Порушення з боку репродуктивної системи та молочних залоз Маткові/піхвові кровотечі, включаючи кровомазання (ці порушення зазвичай нормалізуються при продовженні лікування) Біль у молочних залозах, напруженість молочних залоз Дисменорея, зміни піхвової секреції, ПМС-подібний синдром, збільшення молочних залоз  

    Загальні розлади
    Набряк Підвищена втомлюваність

    Протипоказання. Замісна гормональна терапія   не повинна починатись при жодному із наведених нижче станів. Якщо будь-який з цих станів виникне при проведенні ЗГТ, застосування препарату слід негайно припинити.

    • Вагітність або лактація.

    • Вагінальна кровотеча нез’ясованої етіології.

    • Виявлений рак молочної залози або підозра на нього.

    • Виявлені перед злоякісні стани або злоякісні пухлини, що є залежними від статевих стероїдів, чи підозра на них.

    • Пухлини печінки у даний час чи в анамнезі (доброякісні або злоякісні)

    • Тяжкі захворювання печінки.

    • Артеріальна тромбоемболія в гострій стадії (наприклад інфаркт міокарда, інсульт).

    • Загострення тромбозу глибоких вен, тромбоемболічні порушення у даний час або відомості про такі захворювання в анамнезі.

    • Тяжка форма гіпертри гліцеридемії.

    • Відома підвищена чутливість до діючих речовин або до будь-якого з допоміжних компонентів препарату.


    Передозування.

    Результати досліджень на гостру токсичність препарату не вказують на існування ризику гострих побічних ефектів навіть при випадковому прийомі дози, що у кілька разів перевищує терапевтичну.


    Особливості застосування.

    Клімен® не застосовується як контрацептивний засіб.

    При потребі необхідно застосовувати негормональні методи контрацепції, за винятком календарного та температурного методів. При підозрі на вагітність приймання препарату необхідно припинити до остаточного виключення вагітності (див. Підрозділ «Вагітність і лактація»).

    Перед початком ЗГТ при оцінці ризику/користі від лікування з урахуванням індивідуальних особливостей кожної пацієнтки слід брати до уваги зазначені нижче стани/фактори ризику.

    Застосування ЗГТ слід негайно припинити у разі виявлення будь-якого із протипоказань, а також за наявності зазначених нижче станів та захворювань:

    • мігренеподібні або часті і незвично сильні головні болі, що з'являються вперше, чи інші симптоми, що, можливо, є продромальними ознаками оклюзії судин головного мозку;

    • рецидив холестатичної жовтяниці або холестатичного свербежу, що вперше спостерігалися під час вагітності або попереднього застосування статевих стероїдів;

    • симптоми тромботичних порушень або при підозрі на їх виникнення.

    У разі виникнення рецидиву або загострення будь-якого із зазначених нижче захворювань або факторів ризику рекомендується повторно провести індивідуальний аналіз співвідношення користі і ризику терапії, беручи до уваги можливу необхідність припинити лікування.


    Венозна тромбоемболія

    Результати епідеміологічних і рандомізовано-контрольованих досліджень дають підстави зробити припущення щодо зростання відносного ризику розвитку венозної тромбоемболії (ВТЕ), тобто, тромбозу глибоких вен або легеневої емболії. Внаслідок цього, проводячи консультацію при призначенні ЗГТ жінкам з фактором ризику розвитку ВТЕ, варто ретельно зважити співвідношення ризику і користі лікування.

    До загальновизнаних факторів ризику розвитку ВТЕ належать: особистий анамнез, сімейний анамнез (випадок ВТЕ у близького родича у відносно ранньому віці може свідчити про генетичну схильність) і ожиріння тяжкого ступеня. Ризик виникнення ВТЕ також зростає з віком. Питання про можливу роль варикозного розширення вен у розвитку ВТЕ залишається суперечливим.

    Ризик виникнення ВТЕ може тимчасово зростати при тривалій іммобілізації, після серйозної планової чи пост травматичної операції або тяжкої травми. Питання про тимчасове припинення ЗГТ варто вирішувати залежно від характеру обставин і тривалості іммобілізації.



    Артеріальна тромбоемболія

    Результати двох великих клінічних досліджень із застосуванням комбінації кон’югованих еквінних естрогенів та медроксипрогестерону ацетату (МПА) в безперервному режимі вказують на можливе зростання ризику розвитку коронарної хвороби серця протягом першого року їх застосування, а при продовженні лікування не відзначалося ніяких переваг відносно серцево-судинної системи. Результати одного клінічного дослідження показали потенційне зниження частоти коронарної хвороби серця у жінок віком 50-59 років, яким призначалася моно терапія естрогенами, за відсутності загальних переваг у популяції. Як другий негативний наслідок було виявлено зростання ризику інсульту на 30-40% при моно терапії естрогенами або застосуванні їх у комбінації з МПА. Невідомо, чи ці наслідки також торкається застосування інших препаратів для ЗГТ або інших способів застосування, відмінних від перорального.

    Жовчокам'яна хвороба

    Відомо, що естрогени збільшують літогенність жовчі. Деякі жінки схильні до захворювань жовчного міхура під час лікування естрогенами.

    Деменція

    На підставі клінічних досліджень із застосуванням препаратів, що містять кон’юговані еквінні естрогени, не можна довести, що приймання гормонів може збільшувати ризик розвитку деменції, якщо лікування розпочато у жінок віком 65 років і старше. Ризик може бути зменшений, якщо розпочати лікування у ранньому менопаузальному періоді, як спостерігалося в інших дослідженнях. Невідомо, чи ці факти також стосуються інших препаратів для ЗГТ.  

    Пухлини

    Рак молочної залози

    На підставі клінічних досліджень та спостережень було показано зростання ризику розвитку раку молочної залози в жінок, які застосовували ЗГТ протягом багатьох років.

    Загальний відносний ризик раку молочної залози у понад 50 епідеміологічних дослідженнях у більшості випадків становив від 1 до 2.

    Відносний ризик збільшується із тривалістю лікування та може бути нижчим або можливо незмінним про моно терапії естрогенами.

    На підставі двох великих рандомізованих досліджень із застосуванням моно терапії естрогенами або безперервної комбінованої терапії з МПА було показано, що рівень ризику становить 0,77 (95%CІ: 0,59-1,01) або 1,24 (95%CІ: 1,01-1,54) після приблизно 6 років застосування ЗГТ. Невідомо, чи стосується таке зростання ризику інших препаратів для ЗГТ. Через декілька років після ЗГТ підвищення ризику нівелюється.

    Відзначається, що пухлини, виявлені у жінок, що застосовують або недавно застосовували ЗГТ, характеризуються вищим ступенем диференціації, ніж пухлини, виявлені у жінок, що не застосовували ЗГТ. Дані щодо поширення виявленої пухлини за межі молочної залози не є переконливими.

    ЗГТ підвищує щільність знімків при мамо графічних дослідженнях, що може у деяких випадках негативно впливати на діагностику раку молочної залози.  

    Рак ендометрія

    Тривала моно терапія естрогенами збільшує ризик розвитку гіперплазії або карциноми ендометрія. Можна припускати, що належне включення прогестагенів у схему лікування виключає цей підвищений ризик.

    Пухлини печінки

    Після застосування гормональних препаратів, таких як ЗГТ, у поодиноких випадках спостерігався розвиток доброякісних, а ще рідше – злоякісних пухлин печінки. В окремих випадках ці пухлини спричиняли внутрішньочеревні кровотечі, що ставили під загрозу життя. При болях у верхній частині живота, збільшенні печінки або ознаках внутрішньочеревної кровотечі при диференційній діагностиці варто врахувати ймовірність наявності пухлини печінки.

    Інші стани

    Загального зв'язку між застосуванням ЗГТ і розвитком клінічної гіпертензії не було встановлено. Повідомлялося про незначне підвищення артеріального тиску в жінок, що отримують ЗГТ, клінічно значущі випадки підвищення тиску спостерігалися рідко. Проте, якщо в окремих випадках під час ЗГТ розвивається стійка клінічно значуща гіпертензія, слід розглянути можливість відмови від ЗГТ.

    При неважких порушеннях функції печінки, в тому числі при різних формах гіпербілірубінемії, таких як синдром Дубіна-Джонсона або синдром Ротора, пацієнткам потрібне ретельне спостереження, а також періодичні перевірки функції печінки. При погіршенні показників функції печінки застосування ЗГТ варто припинити.

    Жінки з помірно підвищеним рівнем три гліцеридів потребують особливого спостереження. У подібних випадках застосування ЗГТ може стати причиною подальшого зростання рівня три гліцеридів, що загрожує ризиком розвитку гострого панкреатиту.

    Хоча ЗГТ може впливати на периферійну інсулінорезистентність і толерантність до глюкози, зазвичай, немає потреби змінювати терапевтичний режим для діабетиків, які застосовують ЗГТ. Проте, жінки, які хворіють на діабет, під час ЗГТ повинні перебувати під пильним наглядом лікаря.

    У деяких пацієнток під час ЗГТ можуть розвинутися небажані прояви естрогенної стимуляції, такі як патологічна маткова кровотеча. Часті або персисту альні патологічні маткові кровотечі протягом лікування є показанням для обстеження стану ендометрія.

    У разі, якщо лікування порушень менструального циклу не є успішним, за допомогою відповідних методів діагностики необхідно виключити наявність органічних захворювань.

    Під впливом естрогенів може збільшуватися за розмірами міома матки. За таких обставин лікування слід припинити.

    Рекомендується припинити лікування, якщо під час терапії спостерігався рецидив ендометріозу.

    При підозрі на наявність пролактин оми перед початком лікування слід виключити ймовірність такого захворювання.

    У деяких випадках може спостерігатися хлоазма, особливо у жінок із хлоазмою вагітних в анамнезі. При проходженні курсу ЗГТ жінкам, схильним до виникнення хлоазми, варто уникати перебування на сонці чи ультрафіолетового опромінювання.

    Було встановлено, що при застосуванні ЗГТ можуть виникати або загострюватись перелічені нижче стани і захворювання. Хоча не можна   впевнено стверджувати, що ці зміни пов'язані із ЗГТ, слід уважно стежити за пацієнтками, які приймають ЗГТ і у яких виявлені захворювання:

    епілепсія;

    доброякісні пухлини молочних залоз;

    астма;

    мігрень;

    порфірія;

    отосклероз;

    системний червоний вовчак;

    мала хорея.

    Медичне обстеження/консультація

    Перед початком або поновленням ЗГТ слід докладно вивчити anamnesis vitae et morbi пацієнтки і провести фізикальне обстеження, беручи до уваги протипоказання (розділ “Протипоказання”) і застереження (розділ “Особливості застосування”), і періодично повторювати подібні обстеження. Частота і характер обстежень повинні ґрунтуватися на існуючих нормах медичної практики з урахуванням індивідуальних особливостей кожної пацієнтки. Обстеженню підлягають, як правило, тазові органи, включаючи стандартний цитологічний аналіз шийки матки, обстеження черевної порожнини, молочних залоз, вимір артеріального тиску.

    Вагітність та лактація.

    ЗГТ не призначається під час вагітності і лактації. У разі настання вагітності під час лікування препаратом Клімен®, прийом препарату слід негайно припинити.

    Результати епідеміологічних досліджень із стероїдами не вказують на існування підвищеного ризику появи вроджених вад у новонароджених, матері яких приймали гормони такого типу до вагітності і не виявили жодної тератогенної дії при їхньому випадковому прийомі під час раннього терміну вагітності.

    Невелика кількість статевих гормонів може виділятися з материнським молоком.

    Вплив на здатність керувати автомобілем і працювати з механізмами

    Не спостерігалося жодного впливу на здатність керувати автомобілем і працювати з механізмами.


    Взаємодія з іншими лікарськими засобами.

    Лікування препаратами, що впливають на активність ензим залежних печінкових ферментів (наприклад, деякі проти судомні та протимікробні засоби), протягом тривалого періоду може підвищити кліренс статевих гормонів та знизити клінічну ефективність. Такі властивості індукувати ферменти печінки були виявлені у гідантоїнів, барбітуратів, примідону, карбамазепіну і рифампіцину, наявність цих особливостей також очікується для окскарбазепіну, топірамату, фельбамату та гризеофульвіну. Максимальна індукція ферментів звичайно спостерігається не раніше, як за 2-3 тижні, але потім вона може зберігатись ще принаймні протягом 4 тижнів після припинення приймання препарату.

    У поодиноких випадках під час супутнього приймання деяких видів антибіотиків (наприклад, пеніцилінової і тетрациклінової груп) спостерігалося зниження рівня ест радіолу.

    Речовини, які значною мірою утворюють кон’югати (напр, парацетамол), можуть підвищувати біодоступність ест радіолу шляхом конкурентного інгібування систем кон’югації під час адсорбції.

    В окремих випадках може змінитися потреба у пероральних протидіабетичних засобах або інсуліні внаслідок впливу на толерантність до глюкози.

    • Взаємодія з алкоголем

    Надмірне вживання алкоголю під час ЗГТ може призвести до підвищення рівня циркулюючого ест радіолу.

    • Вплив на результати лабораторних досліджень

    Приймання статевих стероїдів може впливати на результати певних лабораторних аналізів, у тому числі на біохімічні параметри функції печінки, щитоподібної залози, наднирників та нирок, рівень транспортних білків, таких як глобулін, що зв'язує статеві гормони і фракції ліпідів/ліпопротеїнів, параметри вуглеводного обміну, а також параметри коагуляції і фібринолізу.


    Умови та термін зберігання.

    Зберігати в недоступному для дітей місці, при температурі не вище 30°С.

    Термін придатності - 5 років.


    Умови відпуску. За рецептом.


    Упаковка. По 21 драже в блістерах.


    Виробник. Шерінг С. А. Франція, підрозділ компанії Шерінг АГ Німеччина

    Дельфарм Лілль   С. А.C. Франція для Шерінг АГ, Німеччина


    Rue de Toufflers, Z.I. de Roubaix-Est, 59390 Lys-Lez-Lannoy, France. Источник


    Адреса. Rue de Toufflers, Z.I. de Roubaix-Est, 59390 Lys-Lez-Lannoy, France.





    На сайті також шукають: Тимоген, Прегнакеа інструкція, Деприм застосування, Септол побічні дії, Регулон протипоказання